Η πιο χεζουλιάρικη ταινία/σκηνή που έχετε δει?

Ε ???

σκηνη:
στην εκτη αισθηση , εκεινη με την κουζινα που ακουει το παιδι εναν θορυβο, σηκωνεται απο το κρεβατι και πηγαινει στην κουζινα οπου το περιμενει το φαντασμα μιας γυναικας
δεν ειναι και η τρομακτικοτερη αλλα επειδη ειδα την ταινια στο σινεμα οταν ημουν πεμπτη δημοτικου , και επειδη η σκηνη εχει μια φοβερη ενταση μου εμεινε

ταινια:
η λαμψη(η σκηνη με τα 2 κοριτσακια ειναι απιστευτη,θα λεγα και αυτη πιο πανω)

Σε σποιλερς οι σκηνες ομως ε.
Εμενα μου ρθε κατευθειαν στο μυαλο η σκηνη απο Εξορκιστη:

Η σκηνή της μπανιέρας της λάμψης είναι χέσιμο, όπως κι εκεί που πεθαίνει ο Γιάγκος Δράκος.

:lol: :lol: :roll: :roll: :roll: #-o #-o #-o

Χμ, δεν μπορω να σκεφτω! Ανεκαθεν τρομαζα δυσκολα.
Νομιζω οταν ημουν δημοτικο ειχα δει μια ταινια με ζομπι και ειχα χεστει πανω μου…

Κι εμενα μια με ζομπι με ειχε επηρεασει θυμαμαι, αλλα ειχα τρομαξει στην περιπτωση που μεινουμε λιγοι επηζωντες και τετοια πραγματα :Ρ
Βσκ εμενα με πειραζει οτιδηποτε διαδραματιζεται ησυχα στο σκοταδι. Το βραδυ κοιμαμαι τελευταια και ανεκαθεν ειχα φοβο για το σκοταδι, οποτε…
Λοιπον με ταινια που εχω χεστει ειναι η καταρα. Ενταξει, και τωρα που το γραφω δεν θελω να γυρισω, μην τυχον και δω τ’ αγορακι με την μανα του ξερω γω. Μακρια απο μας. Μετα απο κεινο το σοκ λοιπον η επομενη αποπειρα μου για σχιστοματικο θριλερατο κινηματογραφο (!) εγινε 2 φορες. Tetsuo(ηθελα να τελειωσει αλλα μου προκαλουσε ενα δεος, ενα κατι που δεν μπορουσα να το εξηγησω και μ’ αρεσε) και P (τρελο γελιο).

στο ring το αμερικανικο οταν ανοιγει την ντουλαπα στην αρχη

λολ. Το θυμαμαι κι εγω γιατι ειχα πατησει ΜΙΑ ΤΣΙΡΙΔΑ, αλλο πραγμα. Χανει ολη του μαγεια παντως.

Γιατι η μανα φωναζει ενω γενικα μενουν ησυχοι στο πρωτοτυπο.

Καλή σκηνή ήταν στους Αλλους με το κοριτσάκι που φόραγε το τούλι. Επίσης η κινέζα χωρίς σαγόνι στην Κατάρα.

Hμιτελικός Euro 2004. Ελλάδα-Τσεχία.

Ο Μπάρος παίρνει τη μπάλα λίγο κάτω από τη σέντρα. Περνάει σα σταματημένα τα αμυντικά μας χαφ. Κάνει το 1-2 με τον Κόλερ και ενώ όλοι μας οι αμυντικοί πέφτουν πάνω στο σουτ του, αυτός αντί να τη σουτάρει, τη γυρίζει πίσω στον αμαρκάριστο Κόλερ. Αυτός με μόνο το Νικοπολίδη απέναντι (και με λάθος θέση στο τέρμα ο Νικοπολίδης από την κίνηση του Μπάρος), σουτάρει. Η μπάλα έγλυψε το δεξί δοκαρι του Νικοπολίδη.

Πρέπει να είναι ότι πιο τρομακτικό έχω δει ως τώρα στη τηλεόραση… :oops:

Χαχα, σωστός ο karvou!

Η Προφητεία, “The Omen”:

Παιδικό πάρτι, και ξαφνικά η νταντά του “παιδιού” φωνάζει κάτι για αυτό, η κάμερα γυρνάει απότομα και τη δείχνει να αυτοκτονεί πέφτοντας από ένα παράθυρο του σπιτιού. Όχι τόσο φοβιστική, αλλά πολύ ανατριχίλα!

Το 2 ειχε και χειροτερο

Η θεολογος - τι σκατα ηταν- μεσα στη μεση του δρομου που τις εχουν σκασει τα λαστιχα και βλεπει το κορακι που στελνει ο σαταν κι αυτο της ορμαει κι αρχιζει να της τσιμπαει τα ματια και να την ξεμαλλιαζει.

Ουτε αυτο ηταν τρομακτικο αλλα ολιγον τι ανατριχιαστικο.

Στο hostel επισης (δε μ’ αρεσε βεβαια)

Οταν εχει “φυλακισει” τον 1ο νεαρο, που - μετα το τριπανι και τους εμετους- του λεει φυγε, σηκωνεται και βλεπουμε οτι του εχει κοψει τα ποδια στον αστραγαλο με ολες τις λεπτομερειες.

Εμετο μου ρθε να κανω!

Μια απο τις πιο γαματες και χεζουλιαρικες (:lol:) σκηνες σε ταινια ηταν στο Ju-on : The Grudge
ή αλλιως καταρα ειναι αυτη που η πρωταγωνιστρια ειναι στο μπανιο.

Μπαινει που λετε στην μπανιερα και εκει που ελουζε τα μαλλια της ή
τελοσπαντων τα χαιδευε,καθως κατεβαζει τα χερια της προς την βαση του κεφαλιου
νιωθει κατι δαχτυλα μπλεγμενα στα μαλλια της.Γυριζει πισω και δεν βλεπει τιποτα.
Ειναι τρομακτικο αν κατσεις και κανεις αναπαρασταση παντως.

+1 O Ροζίτσκι είχε κάνει το 1-2 με τον Κόλερ, όχι ο Μπάρος. Φίλε έστριβα τσιγάρο έκεινη την στιγμή και είχα το φιλτράκι στο στόμα μου. Από την τρομάρα που πήρα με εκείνη την φάση κατάπια το φιλτράκι!!!Το καταλαβαίνεις;;;

On topic:
Η σκηνή με τα κοριτσάκια στην Λάμψη είμαι μακράν η πιο τρομακτική που έχω δει. Μιλάμε όποτε την βλέπω ανατριχιάζω και δακρύζω…

“come and play with us Danny…for ever,and ever,and ever…”

ανατριχιλα…

Εδώ. Ειδικά από το 06:00 και μετά. Ό,τι πιο έντονο έχω βιώσει.

Και εγώ δέν τρομάζω εύκολα θα έλεγα, αλλά θυμάμαι μια σκηνη απο το ρίγκ, όταν το κοριτσάκι <<σέρνεται>> και βγαίνει έξω απο το γύαλι της τουβου. 8O

Στην Ένατη Πύλη, εκεί που πεθαίνει η γιαγιά στο αναπηρικό καροτσάκι. “Κολλάει” ο μηχανισμός του, κουνιέται και χτυπάει πάνω στο παράθυρο, μετά γκαζώνει προς το δωμάτιο που έχει αρχίσει να καίγεται. Μπρρρρρρρρρ.