Ηχος και Κιθαρα

γεια σας.Με λενε αλεξανδρο και μενω αθηνα,ειμαι 15 χρονων(τα λεω αυτα διοτι ειναι η πρωτη φορα που γραφω κατι σε αυτο το site).Βασικα παιζω 6 χρονια κλασικη και μπορω να πω οτι ξερω αρκετα καλα την θεωρια.πριν 3 χρονια αρχισα και ηλεκτρικη αλλα τον τελευταιο 1 χρονο και κατι αρχισα να μπαινω κανονικα στον τροπο σκεψης, ξεπερνωντας την κλασικη(χωρις να την παρατησω βεβαια).τωρα στις ερωτησεις.το προβλημα που εχω ειναι πιο πολυ με τον ηχο που βγαζω,ο οποιος θελω να ειναι πιο κοντα στο blues και στο rock.απο κιθαρα εχω μια fender squier (περιπου 600E)και ο ενσχυτης ειναι marshall 30w.θα ηθελα να μου δινατε καποιες ιδεες οσον αναφορα τον ενισχυτη,την κιθαρα,πεταλιερες που θα με βοηθησουν, ακομα και να με προτρεψετε σε αγορες(αλλα θα ηθελα να αναφερθητε συγκεκριμενα μοντελα μαρκες κτλπ).απο μαρκες μου αρεσει η fender πιο πολυ,τωρα απο τους ενισχυτες ή πεταλιερες δεν εχω προτημησεις(καλυτερα δεν ξερω).Για ενισχυτη σκεφτομαι vox αλλα δεν εχω ακουσει.Τελος, προσφατα ακουσα απο ενα παιδι να λεει για κατι ενισχυτες και κιθαρες εν ονοματι K.O και A.G αντιστοιχα.Τις εχει ακουστα κανεις και αν ναι ποια η γνωμη του

ευχαριστω για τον χρονο σας
ολες οι γνωμες δεκτες.