Εκκλησία

πες μου σε παρακαλώ ότι αυτό το βιντεο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ φετινό ;

Εμείς ζούμε ανάμεσα τους . Αυτό είναι το στάνταρ της χώρας

3 Likes

Κάποιος μετά τον τσαμπουκά φωνάζει “να τον ξαναρίξει, να τον ξαναρίξει”… μάλλον θα είδε τη φάση στο var και θα ζήτησε επανάληψη.
Στο τέλος έχουμε και συνέντευξη τύπου του ενός από τους 2 πρωταγωνιστές και μας ανέλυσε τη φάση… “δεν τον βρήκα, δεν υπάρχει πέναλτι”
… και από πίσω διαμαρτύρεται και η οικογένεια (οπαδοί) που θυμίζουν τους “ηθοποιούς” στις οικογενειακές ιστορίες

ΚΛΑΜΑ

4 Likes

2018 ανεβασμενο

Τα τελευταια 30 δευτερολεπτα ειναι αγνη αηδια.

Απορω αυτο το παιδι αν βλεπει τον εαυτο του τωρα 3 χρονια μετα δεν ντρεπεται για την ξεφτιλα?

1 Like

“πάλι καλά”
Πάντως μετά τα σημερινά γεγονότα που έγιναν σε όλη την Ελλάδα για τα Θεοφανια κ-αι τα οποία δεν ξέρω εάν το έχουμε καταλάβει …εξασφάλισαν λίγες βδομάδες επιπλέον lockdown- δεν τρέφω ούτε τον ελάχιστο σεβασμό για την Εκκλησία της Ελλάδος.
Και μονό που δεν σκέφονται τους πιστούς τους και τους “μεταλαμβάνουν” μου αρκεί για να τους διαγράψω διαπαντώς . Κυβέρνηση και εκκλησία αποτελούν τον ορισμό του “κατώτεροι των περιστάσεων¨”

2 Likes

Όχι, συνέβη το '18.

1 Like

γέλασα μέχρι δακρύων, έχοντας ταυτόχρονα ενοχές, επειδή είναι ατελείωτα θλιβεροί στην πλειοψηφία τους αυτοί, με τους οποίους μοιραζόμαστε το ίδιο νερό και οξυγόνο.

2 Likes

Είπε το άτομο “Για να γίνεις αστυνομικός πρέπει να είσαι χριστιανός”…

Από astynomia.gr

“Ποια είναι τα κριτήρια εισαγωγής στις Σχολές της Αστυνομίας;”

Η Ελληνική Αστυνομία κατατάσσει στις Σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων, σπουδαστές με το σύστημα των γενικών εξετάσεων και των ειδικών εισιτηρίων εξετάσεων, υποψηφίων εξωτερικού, με ευθύνη του Υπουργείου Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων, σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις που ρυθμίζουν θέματα εισαγωγής σπουδαστών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και εφόσον οι υποψήφιοι κριθούν ΙΚΑΝΟΙ κατά τις προκαταρκτικές εξετάσεις που διενεργούνται από το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας ή του Στρατού και έπειτα από αίτησή τους στο Αστυνομικό Τμήμα του τόπου κατοικίας τους στις καθοριζόμενες από την προκήρυξη ημερομηνίες.

Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν άνδρες και γυναίκες Έλληνες πολίτες ή ομογενείς από τη Βόρειο Ήπειρο, την Κύπρο και την Τουρκία, που επιθυμούν να καταταγούν στην Ελληνική Αστυνομία ως Δόκιμοι Αστυφύλακες ή Υπαστυνόμοι και διαθέτουν τα ακόλουθα προσόντα :

Δεν υπερβαίνουν το 26ο έτος της ηλικίας τους κατά την 31 Δεκεμβρίου του έτους διενέργειας των εξετάσεων.

Είναι κάτοχοι τίτλου σπουδών, που τους επιτρέπει τη συμμετοχή σε εξετάσεις για την εισαγωγή στα Α.Ε.Ι της χώρας.

Έχουν υγεία και άρτια σωματική διάπλαση, διαπιστούμενη από την αρμόδια Υγειονομική Επιτροπή Κατάταξης, σύμφωνα με τις διατάξεις για τη σωματική ικανότητα υποψηφίων των Σχολών Στρατού Ξηράς, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Π.Δ.133/2002 (ΦΕΚ Α΄-109), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει.

Έχουν σωματικά, ψυχικά και διανοητικά προσόντα, ανταποκρινόμενα στις απαιτήσεις του αστυνομικού έργου.

Έχουν πίστη στο Σύνταγμα, αφοσίωση στην Πατρίδα και δεν πρεσβεύουν θρησκευτικές δοξασίες, που εμποδίζουν την εκτέλεση των καθηκόντων τους.

Έχουν ανάστημα (άνδρες και γυναίκες) τουλάχιστον 1,70 μ. χωρίς υποδήματα.

1 Like

Για πες μου εσύ πως γίνεται να μη πρεσβευουν θρησκευτικές δοξασίες όταν υπάρχει σε τρία σημεία στη στολή ο σταυρός?

1 Like

Έλα μωρέ, αφού δεν εμποδίζουν την εκτέλεση των καθηκόντων τους, τι όχι?

2 Likes

Ίσα ίσα τους φυλάει και από κορονοιο

1 Like

Μήπως τελικά είναι συνωμοσία για να αδειάσει ο τόπος? Σου λέει άνοιξε όλες τις εκκλησίες τέρμα όλη μέρα και θα καθαρίσει ο κορώνα για μας…

1 Like

5 Likes

Φτου το εχασα…

4 Likes

Ω αγίε σιφρέντι, Ω άγιε βιντάλ, θέλω κι εγώ παρθένες για να με “προσκυνάν.” Αμήν.

Βσκ στην εκκλησία οι μόνοι που βρίσκουν ταίρια, είναι κάτι κίναιδοι τύπου παπαρούπα, πρεβέζης (είσαι η γλυκια μου π…), Αθηνών (κάνε μπιντέ τέκνον μου…) κτλ.
Ας θυμηθούμε και μόνο με τρόμο τι έλεγε γνωστός γυρολόγος - ότι πότιζε με αίμα τα τριαντάφυλλα του γ.Μουλά κι ας αναλογιστούμε από που μπορεί να διέρρεε το αίμα αυτό.

Ενώ η κραταιά χριστιανική θρησκεία μπορεί και να βοήθησε 2000 χρόνια πριν στην θεωρητική εξομάλυνση και την μετάβαση της κοινωνίας σε άλλα μοντέλα κατά τη διάρκεια της γέννεσης της αλλά και όταν αντικατέστησε τα αξιακά και λατρευτικά συστήματα που υπήρχαν, απλά έκανε παρόμοιες ακρότητες. Βλ βίαιοι εκχριστιανισμοί, μεσαίωνας/ΙΕ, κτλ κτλ και φυσικά μέσα απο τις χιλιάδες αιρέσεις κατέληξε να γεννήσει και το ισλάμ. 2000 χρόνια μετά τα παραμυθάκια αυτά, φαντάζουν παρωχημένα.

1 Like

Αυτό το σάιτ ποιοι το διαχειρίζονται άραγε; Γίνεται με το αζημίωτο η προσευχή; Να ξέρω να αλλάξω επαγγελματικό προσανατολισμό… αν και έχω ηθικά θέματα (ας πρόσεχα) με την εξαπάτηση αφελών.
Μιας και είπα εξαπάτηση αφελών, θυμήθηκα τον μάγκα που πωλούσε οικόπεδα στη Σελήνη και πρέπει να έβγαλε καλά λεφτά τότε!

3 Likes

Πώς θα βγει η σεζόν?

2 Likes

Πρόσφατο βιντεάκι! :flushed:

2 Likes