Εκκλησία

εγω μια φορα εμπνευστηκα να κανω μια τυχαια αγορα

10 Likes

Κι εγω σεβομαι το δικαιωμα του να πιστευει σε παραμυθια, αλλα οχι το παραμυθι το ιδιο.

Γιατι καθε νοικοκυραιος που πιστευει σε αυτα τα παραμυθια και συμβαλλει και οικονομικα με κερακια, δωρεες, γαμους, βαφτισεις και ενα σωρο αλλα παρελκομενα στην ενισχυση μιας Εκκλησιας, διατηρει αυτο το σιχαμενο και σαπιο οικοδομημα μεσα απο το οποιο ξεπηδανε αυτοι οι τραγοι, καποιοι εκ των οποιων ειναι και παιδοφιλοι predators.

Ποσο μαλλον σε μια κοινωνια στην οποια το να δηλωσεις ανοιχτα “αθεος” αντιμετωπιζεται επικριτικα απο καθε πεταμενο θρησκευτικο χριστιανοταλιμπανακι. Να πιστευουν οσοι και οποιοι θελουν στα παραμυθακια τους, απλα να τα κρατανε για τον εαυτο τους αφου ειναι οπως οι ιδιοι λενε “προσωπικα πιστευω”.

Του Χρυσοστομου του ευχομαι να τον βιασουν καμια δεκαρια φορες, κι ας μην μεινει εγκυος, δεν πειραζει.

12 Likes

Άμα τον βιάσει κρίνος μπορεί και να μείνει

10 Likes
1 Like

Θα μου επιτρέψετε εδώ να παραμείνω σθεναρά στην αντίθετη θέση από αυτή υπέρ των αμβλώσεων.

Θα μου επιτρεψεις να σου ευχηθω ψοφο και αμεσα ουτως ή αλλως, οσες συγγνωμες κι αν ζητησεις

Θέλω να πιστεύω ότι σε αυτή την κοινωνία έχουμε όλοι διάθεση για έναν ανοιχτό διάλογο ανταλλαγής απόψεων και δεν έχουμε μετατραπεί σε ένα λαϊκό δικαστήριο με διαδικτυακούς δικαστές.

Κανενας δεν ειναι δικαστης χωρις εξουσια, κι εμεις την αποψη οτι ευχομαστε να παει στον αλλον κοσμο ο τραγος εκφραζουμε

Προσπάθησα να διαχωρίσω τη σύλληψη με συναίνεση από την αποτρόπαια πράξη βιασμού, όπου εκεί δεν μιλάμε για «σύλληψη» με την έννοια που την αντιλαμβάνεται η εκκλησία μας και δυστυχώς δεν τα κατάφερα.

Αυτο το σιχαμα υποτιμαει την νοημοσυνη μας, λες και ειπε κατι περιεργο που θα μπορουσε να παρεξηγηθει. Ηξερε πολυ καλα τι ελεγε το σκουπιδι.

9 Likes

εγω που πηγα σε ενα μνημοσυνο τελη ιουνιου λιγες μερες μετα την αποφαση στην Αμερικη, ο παπας εκανε ενα κηρυγμα για τα καναλια που μας το παρουσιαζαν ως κατι κακο και μετα εκανε μεγαλυτερο κηρυγμα γιατι εγω και καποιοι αλλοι αρρενες φορουσαμε βερμουδα με 30 βαθμους και δεν ημασταν κοσμιοι :pensive:

3 Likes

Μπραβο για την εγκρατεια, γιατι εγω δε θα ειχα κρατησει το στομα μου κλειστο, οτι κι αν σημαινει αυτο για τον σεβασμο στο ατομο που εφυγε απο την ζωη

2 Likes

20 Likes
5 Likes

Ειδωλολατρεία και μαλάκυνση εγκεφάλου…

10 Likes

Τελικα δεν ηταν τυχαια η παντοφλα- ειχε ιστορια απο πισω

4 Likes

Δεν τον ήξερα τον Αββαδών κι έχω διαβάσει κάποια πράγματα από Βίβλο.

2 Likes

ή αλλιώς Απολλυών

1 Like

ΓΑΜΩCTAYΡΙCON :latin_cross:

3 Likes

Κλικμπεητ ο τίτλος, ούτε μια καλή χριστοπαναγια δεν ακούστηκε, έστω και με μπιπ

1 Like

Αυτό

3 Likes

Τι χρειάζεται να γνωρίζουμε για την τακτική του διαβόλου; παιζει 4-4-2 με αρκετη πιεση στα μπακ…

5 Likes

Παίζει 6-6-6 γιατί μπορεί και έχει την πιο καυτή έδρα

14 Likes

o μπάρμπας δεν είναι που είχε κάνει με τον παπαροκά εκείνη την μπάντα ? και ποτίζανε με αίμα τα τριαντάφυλλα ? λολ. σατανιστικά ροκ με ανάποδα μηνύματα.

Ο μπάρμπας ήταν ο ίδιος ένας από τους θρυλικούς παπαροκάδες. Ήταν και πολύ γνωστός καλεσμένος στην τρας τιβί του 2000.

1 Like