Χαιρετίσματα απο την όμορφη Σουηδία

Χαιρετώ τους απανταχού μεταλλάδες ροκάδες ή όπως αλλίως λάγονταί :smiley: !!

Εγώ εδώ στην Σουιδία για Erasmus (6 μήνες ) και μετά πίσω στην πατρίδα…

Πολλά καλούδια μπορείς να δείς εδώ απο άποψη συναυλιών αλλά δυστυχώς τα περισσότερα είναι ιούλιο που θα είμαι πίσω, εκτός απο KISS που θα πάω στο Οσλό να τουσς δώ… Αλλά επειδή πολλά λέγονται για συναύλιες και εξόρμήσεισ στα festival του εξώτερικα ένα έχω να πώ που λένε και οι μέγιστοι Queen: … I tell you just be satisfied and stay right where you are… Οι ελληνικές συναυλίες με όλα τα κούλα και τα στραβά τους είναι μια χάρα και γι αυτό τις αγαπάμε… Και όσο για τισ τιμές, ναι δεν λέω δεν είναι ευκολο να δίνεις 40 και 50 και 100ευρο αλλά όποιοι νομίζουν οτι εδώ είναι φτήνα κάνουν λάθος… Για να πάο KISS στο Norway εσκασα 97 ε και για την Stockholm έχουν 65…

Μια απορία και όποιος μπορει ας μου την λύσει… Πολλοί λένε οτί οι συναυλίες είναι ακριβες και όπως είπα και πιο πάνω, πάνω κάτω συμφωνώ… Οι περισσότεροι όμωος απο αυτούς λένε: ρε φίλε δεν τα σκάω εγώ τα 50ε να δω τους ΤΑΔΕ στην ελλάδα είναι πανάκριβα!!! Θα πάμε να τους δούμε στην Παπούα- Νέα Γουινέα που το εισητήριο έχει 30!!! Και λέω εγώ με το ταπεινό μου μυαλό τα 20, 30, 40ε είναι που τους μαρανάν??? για να πάς στήν Παπούα δεν θες λεφτά ισά με 200-300ε?? και καπου να μείνεις???ε?? ασ με διαφοτίσει καποιος περι του θέματος!!:slight_smile:

Αυτά ειχα να πω ! χαιρετίσματα στην πατρίδα του τζατζικιού του γύρου και του ούγκα πμούγκα!!!:lol:

Α!!! και για να μην ξεχνιόμαστε !!!

Γενικά ακούω υπάρχει στο φάσμα της rock-metal-punk μπλα,μπλα…Αλλα θα προσπαθήσω να πώ κατι πιο συγκεκριμένο :stuck_out_tongue:

Metallica, Queen, Iron Maiden, Bon Jovi, Pantera, KISS, Death SS, Dio,U2, Back Sabbath,Airbourne, ACDC, Coffinshakers, Opeth, Misfits, Motorhead, Clash, Aerosmith, Sentenced, Gluecifer (RIP), Monster Magnet,Beatles ,Rolling stones, Pink Floyd,Red hot chili peppers, Judas Priest, Slayer,Nirvana, Dire Staits, Bad Religion,Machine Head, Sex Pistols, Lenny Krevitz και αμα μου την βαρέσει καμιά blackometallia αλλά πολύ κλασικά όπως Darkthrone και τέτοια

Το ξέρω οτι ταπερισσότερα είναι άσχετα μεταξύ τους και γι αυτό μου αρέσουν… Γι άλλες ώρες είναι οι Beatles γι άλλεσ οι Darkthrone και για άλλες οι METALLICA

τωρα έξω απο το rock-metal κυρίως Reggea (ο γιός του Bob ο Damian Marley τα σπάει…) και ορισμένα hip-hop-rap ( π.χ. Cyprress Hill, αλλά όχι φάση Linkin Park…)

Το ξέρω είμαι ιερόσυλος

ξέχασα Guns’n’ Roses και Led Zeppelin…

Στοκχόλμη είσαι?

Εισαι δικος μου εσυ…ΤΕΛΟΣ…Σα να περιγραφω εγω τα γουστα μου…

Φίλε Drifter είμαι Uppsala λίγο πιο πάνω απο την Stockholm!! By the way είσαι θεός με τις ενημερώσεις σου!! Αμα πετάξείς και τίποτα έγκυρο του χρόνου για ACDC σου πληρώνω και το ticket!!:smiley: :D!!

Upsala super. Τις έχω φάει με το κουτάλι τις χώρες εκεί πάνω. Όσλο τέλειο.
Για AC/DC, πάλι θα τα λέμε?
Καλά άσε, θα σου τα πω πριβέ στη Στοκχόλμη 30 Μαίου στους KISS!

Γειά σου! Ωραία μουσική ακούς (στους Linkin Park τα χαλάμε λιγάκι, αλλά δεν πειράζει :stuck_out_tongue: ) :smiley:

Welcome:D Ευγε για τις μουσικες επιρροές:D Ηδη εισαι στην καρδιά μου.:slight_smile: