Ολυμπιακός #2

(πέναλτυ, όχι πέναλντυ - συνεχίστε)

1 Like

Φιλος δεν ειμαι γαυρος, αλλα στο στιγμιοτυπο που εβαλε ο σερπας, υπαρχουν 3 ή 4 παικτες με κιτρινα που ειναι οφφσαηντ. Ολοι εκ των οποιων κανουν κινηση προκειμενου να σκοραρουν αν ερθει η μπαλα σε αυτους. Ειναι ολοι οφφσαηντ, και κινουνται με στοχο να σκοραρουν. Αρα το αποσπασμα που εβαλες, δεν εφαρμοζεται σε αυτην την περιπτωση.

'Η είσαι προκατειλημένος και πεπεισμένος από πριν ξεκινήσει το ματς πως έχει γίνει πέναλτι και πως αυτοί στο VAR είναι ηλίθιοι που έδωσαν εντολή να γίνει το VAR και να δημιουργηθεί το θέμα, ενώ δεν ήθελαν να δοθεί πέναλτι στον γαύρο και για αυτό σαμπόταραν το VAR δίχως το ριπλέι από το οποίο εσύ είδες και το τράβηγμα αλλά και το πότε έγινε.

Από εκεί και πέρα, το section των αθλητικών ήταν όντως πιο ενεργό την εποχή που οι χρήστες δεν πρόσβαλαν τυφλά τους πάντες και διέδιδαν θεωρίες συνωμοσίας επιπέδου makeleio.gr παντού και πάντα και ξανά και ξανά και ξανά.

Βρε παλικαρι μου,τι σχεση εχει αν ειναι ενας δυο η τρεις οφσαιντ. Καμια σχεση δεν εχει,αλλα ακομα και να χει για να σε βοηθησω,οι 2 πισω δεν ειναι.Aρα τι θες να μας πεις?

a player in an offside position is moving towards the ball with the intention of
playing the ball and is fouled before playing or attempting to play the ball,
or challenging an opponent for the ball, the foul is penalised as it has occurred
before the offside offence

Θα σου κανω την μεταφραση: Ενας παικτης που ειναι σε θεση οφσαιντ και κινειται με προθεση να παιξει την μπαλα και του γινεται φαουλ πριν παιξει η προσπαθησει να παιξει την μπαλα η διεκδικησει την μπαλα με τον αντιπαλο,το φαουλ σφυριζεται καθως εχει συμβει πριν την ποινη του οφσαιντ.

Ειλικρινα,δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η ενσταση σου και δεν εφαρμοζεται στο αποσπασμα που εβαλα. Οπως και να χει,νομιζω γραφτηκαν αρκετα πραγματα για να βγαλουν ολοι οσοι διαβαζουν τα συμπερασμα τους.

Καλο σας απογευμα

Το θεμα δεν ειναι τι λεει ο κανονισμος, το θεμα ειναι οτι ενω υπαρχει καμερα που δειχνει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ το τραβηγμα απο την αρχη της φασης, οταν παει ο διαιτητης στο VAR του δειχνουν δυο αλλες καμερες, μια απο το λιμανι του Πειραια μαλλον και μια αλλη πισω απο το τερμα οπου ο μπαραλες δεν φαινεται καλα καλα, και με τον Καραπαπα να ειναι απο διπλα και να δινει εντολες.

Αν τωρα αυτο σας φαινεται νορμαλ και ψαχνετε να βρειτε παραθυρακια στον κανονισμο για να βρειτε εκ’των υστερων οτι δεν ηταν τι να πω, οπως την βρισκει ο καθενας.

Νάτοι και οι βάζελοι με τους παοκτζήδες έσκασαν στο thread να κάνουν μαθήματα ηθικής και ποδοσφαιρικής δικαιοσύνης. Ειδικά για τους παοκτζήδες (οι βάζελοι δεν υπάρχουν στον ποδοσφαιρικό χάρτη έτσι κι αλλιώς - χρόνια τώρα) να μας πουν πρώτα για την ανελέητη σφαγή του Αστέρα μέσα και έξω στους 4 του κυπέλλου την περασμένη σεζόν. Πήγαν τελικό με ΑΕΚ όταν στον τελικό θα έπρεπε να ήταν ο Αστέρας Τρίπολης. Κάλπικος τίτλος λοιπόν. Πρώτα θα παραδεχτούν τον κάλπικο τίτλο και μετά να κάνουμε συζήτηση για ό,τι άλλο θέλουν. Μέχρι τότε, μαθήματα ποδοσφαιρικής δικαιοσύνης δεν δεχόμαστε από αυτούς.

Δεύτερον γιατί σκούζετε τώρα? Εξυγίανση δεν έχουμε? Εγώ νόμιζα ότι φέτος μπαίναμε στον τρίτο χρόνο εξυγίανσης! Εκτός αν φέτος έχουμε πάλι βρώμικο πρωτάθλημα αλλά να μας το πείτε τώρα που είναι αρχή. Όχι στη διάρκεια ανάλογα το πώς σας συμφέρει. Γιατί εγώ θυμάμαι κάτι δάχτυλα του Αθανασιάδη a few years ago. Τότε ήταν καθαρό το πρωτάθλημα αλλά μετά που κατέρρευσε ο παοκ και προσπέρασε ο Ολυμπιακός ξαναβρώμισε πάλι. Αποφασίστε τώρα λοιπόν τι πρωτάθλημα έχουμε.

υγ1: Κοιτάξτε να περάσετε τη σλόβαν Μπρατισλάβας γιατί θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι σε διαφορετική περίπτωση.

υγ2: Kαλά το var με τον αστέρα τρίπολης χτες το έστησε ο Μαρινάκης. Στο πέναλτι που δεν πήρε ο άρης στο 90 με τον Ιντέγιε, εκεί ποιος το έστησε?

υγ3: Καλό απόγευμα, καλό βράδυ - ό,τι είναι τελοσπάντων.

Ναι, για βγες γαυρε να μας πεις για παλιοτερα παιχνιδια και ποιος αδικηθηκε που, σε συμφερει αυτη η κουβεντα :rofl: Παραδεχομαστε τον καλπικο τιτλο του 2018 που μας εστειλαν με σφαγη υποδεεστερο αντιπαλο στον τελικο παντως.

Το πρωκταθλημα ειναι τοσο βρωμικο οσο η χωρα αυτη, οπως ηταν και θα ειναι παντα δηλαδη, καμια εκπληξη λοιπον, δε χρειαζεται να κανεις random αναφορες στο παρελθον.

Εδω να πουμε ετσι για να βρισκεται, οτι και το πεναλτι που παιρνει ο γαυρος ειναι μαϊμου συμφωνα με τους κανονισμους, οχι οτι τους εχετε διαβασει βεβαια, ειναι καλυτερο να καταπινετε ετοιμο ο,τι σας ταϊζουν.

υγ1: Ο,τι γουσταρουμε θα κανουμε

υγ2: Χαιρομαι που φωναζεις για την αδικια που υπεστη ο ΑΡΗΣ, ο πολεμος κατα του βαγγελα ειναι υπουλος, χτυπανε τα υποκαταστηματα του

Οχι καμια εξυγιανση δεν εχουμε, με πρωθυπουργο Βαγγελη Μαρινακη οποιος πιστευει το αντιθετο ειναι ειτε γαυρος ειτε βλακας.

Για καμια ανελεητη σφαγη δεν μιλησα. Αυτο το θεατρο σκιων στο VAR χτες ομως, που εδινε το παχυδερμο εντολες και δεν του δειξανε το βιντεο που φαινεται το τραβηγμα το ειδε ολος ο κοσμος. Αλλα οκ τα γνωστα, πεταμε την μπαλα στην εξεδρα και αρχιζουμε “ναι αλλα τοτε εσεις”. Whatever…

1 Like

Αφου ολοι συμφωνειτε πως το πρωταθλημα ειναι βρωμικο (με τους παντες εκτος απ την ομαδα σας να ειναι οι “βρωμιαρηδες”) γιατι το παρακολουθειτε;

Γιατι δε ζητατε να ξεβρωμισει αντι να κερδιζει η ομαδα που συμπαθειτε με τη λογικη “ε, ας κλεψω κι εγω λιγο, ολοι κλεβουν”;

Το μονο ξεκαθαρο ειναι πως ολοι αδικημενοι ειστε, και οι παναθηναικοι, και οι παοκτζηδες, και οι ολυμπιακοι, και οι αεκτζηδες. Καθεις πιστευει τη φυλλαδα η τον προεδρο του και κουναει το δαχτυλο στους αλλους που κανουν ακριβως το ιδιο. Ειναι εξωφρενικη η φαση.

Πάντως όποια ομάδα και να είμαστε, αυτό με το VAR χθες ήταν ένα από τα πιο αστεία σκηνικά έβερ! Δεν έχω σταματήσει να το βλέπω και να γελάω, σαν σκετσάκι από χοντρό και λιγνό είναι (no pun intended).

Φίλε μας δείχνει το κοντινό replay κανονικά και φαίνεται αν μη τι άλλο ένα τράβηγμα φανέλας (στο 4.53).
Και δείτε στο 5.16 τι μακρινό πλάνο του σερβίρουν! χαχαχαχαχ! Και λέει ο σπίκερ “και βλέπετε ό, τι ακριβώς βλέπει ο διαιτητής”! Και μετά στο 5.36 του δίνουν κάτι τόσο κοντινό που δεν φαίνεται καν η φάση! Και μετά ξανά το μακρινό πλάνο!

Δεν υπάρχει το σκηνικό μιλάμε.

1 Like

Ναι ρε συ, το βρηκες. Δεν υπαρχουμε στον ποδοσφαιρικο χαρτη αλλα υπαρχεις εσυ που εχεις να κερδισεις ντερμπυ (οταν καταβαινεις) απτο οφσαιντ γκολ του καμπιασο, περσι εκανες σημαια μια συμμετοχη στους 32 του εουροπα λιγκ και προπερσι ζητιανευατε ενα βαθμουδακο απτον ερνεστακο και τον 2ο κορυφαιο αργεντινο ποδοσφαιριστη ολων των εποχων για να μην τελειωσετε τον ομιλο στο μηδεν.

Οποιαδηποτε αλλη ομαδα ειχε περασει οσα περναει ο παναθηναικος τα τελευταια χρονια θα ειχε αφανιστει απτο χαρτη, αντιθετως συνεχιζει να δεχεται πολεμο γιατι καποιοι φοβουνται

Εδιτ: οσο για το ελληνικο βαρ. Ακομα και την πανακεια να δωσουνε στον ελληνα θα καταφερει να τη βγαλει αχρηστη. Δεν υπαρχει σωτηρια γενικα

Να σημειώσουμε επίσης πως η κουβέντα περί off-side στη φάση με τον Αστέρα είναι άκυρη, καθώς ο διαιτητής υπέδειξε άουτ (Ολυμπιακός είμαι).

Το VAR ωστόσο δε μπορεί να αλλάξει κάτι, καθώς ούτε τους κανόνες γνωρίζουμε ως “φίλαθλοι”, ούτε θέλουμε να κοιτάξουμε το ματς αντικειμενικά.

Παράδειγμα: Αν το πέναλτυ που ζητούσε ο Αστέρας (δικαίως) με VAR το κέρδιζε ο Ολυμπιακός (με VAR), θα θεωρούνταν θέατρο. Είναι το DNA μας έτσι, τι να κάνουμε.

Σε λίγο θα σας πουν να φτιάξετε ομάδα να κερδίζει και το var

Δε νομίζω να είπα κάτι που αξίζει να απαντηθεί με ειρωνία, αλλά μέσα.

3-1 εκείνο το ματς, 3-0 την επόμενη χρονιά και 0-1 πέρσι (προς υπενθύμιση)

1 Like

Το 0-1 περσι απο που προκυπτει?
Διακοπη αγωνα και 0-3

1 Like

baok

1 Like

καφενειο mode on:

2/1 να βγαινει και η nova σιγα σιγα ε Βαγγέλα μου?

καφενειο mode off:

τον τρελανατε τον ανθρωπο οτι δεν κανει rotation κια αυτος το κανει σε αγωνα champions league, οχι με τη Λαμια πχ. ψυχωση με το πρωταθλημα ε? του το φορεσανε και του Μαρτινς.με το ζορι με τη μπουρδα, ενω θα ημασταν δευτεροι (λεμε τωρα) εαν ειχαμε βασικη ομαδα χτες. σηκω φυγε Μαρτινς πηγαινε Σπορτινγκ.

Πρώτο ημίχρονο θεωρώ πως παίξαμε όπως έπρεπε να παίξουμε. Αλλά εγώ δεν είμαι βέβαιος πως κλατάραμε λόγω της αποβολής (wtf? από το VAR δεν είπαν τίποτα για την αποβολή; ) όσο γιατί γενικότερα κλατάρουμε από 60 και μετά. Παρατηρώ πως σε πολλά ματς η ομάδα δεν είχε αντοχές στο τέλος.

Κατά τα άλλα, χαρήκαμε για το Χ με την Τότεναμ πως θα πάμε καλά φέτος και πήγε η Τότεναμ κι έφαγε 7άρα ενώ εμείς 3άρα από τον Ερυθρό Αστέρα.

Το VAR δε χρησιμοποιείται για κίτρινες κάρτες.

1 Like