Ολυμπιακός #2

Fair enough. Δε το σκέφτηκα πως τυπικά ήταν κίτρινη.

Πάντως @samis , νομίζω πως ο Μάρτινς δεν έκανε το rotation γιατί το έλεγε ο κόσμος. Το έκανε γιατί η στρατηγική του ήταν αν το ματς ήταν 0-0 στο β’ημίχρονο να έβαζε ξεκούραστο Βαλμπουενά και Ποντένσε και να κλέψουμε το ματς.

Ίσα ίσα που στα περισσότερα παιχνίδια μετά το 70 βάζει τα περισσότερα γκολ, δεν υπήρχε θέμα αντοχών χθες για μένα. Ήταν λάθος η αποβολή και μετά λάθος η σκέψη του Μαρτινς να αφήσει το κέντρο ελεύθερο να κάνουν παιχνίδι οι άλλοι. Χαζή η αλλαγή του Ποτένσε δηλαδή. Γέμισε το κέντρο ρε άνθρωπε να κρατήσουμε λίγη μπάλα αφού παίζουμε με παίχτη λιγότερο. Έπειτα (που λέει και Αλέφας) μεγάλος εγκληματίας αυτός ο Μεριά.

Edit: εννοείται δεν έχω θέμα με τον Μαρτινς ε, τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση απλά μερικές φορές κολλάει η φλάντζα του.

Ο βαλμπουενα δεν επαιξε καν. κατεμε εκανε πολλες αλλαγες για τετοιο ματς. δεν ξερω εαν ειχε αυτο στο νου, μπορει και ναι, οντως βγαζει νοημα, αλλα ρε γμτ, καλυτερα να ειχε την ομαδα τοσο καιρο που δεν απογοητευσε, τεσπα. τι να τους κανουμε βασικους με τον αρη. και οκ τριτη παιζαμε, οχι τεταρτη. τεσπα, τωρα το πουλακι παει. 4ους μας κοβω, και συμφωνω το σχολιο περι τοτεναμ.

Συμφωνώ αλλά και από την άλλη σκέφτομαι…
Ρε γμτ με τον ερυθρό αστέρα παίζεις, είναι τόσο δύσκολο έστω να προσπαθήσεις μετά από ένα κλέψιμο να κάνεις 2-3 σωστές πάσες; Δλδ μόνο με Βαλμπουενά κρατάς μπάλα; Τα στοιχειώδη να κάνανε και βγάζανε 2 καλές πάσες θα μπορούσαν να ηρεμήσουν λίγο. Το ίδιο ακριβώς και με παο… κάνανε προκλητικά και επαναλαμβανόμενα λάθη με κάθε τρόπο και χάναμε την κατοχή

Δεν γίνεται να μου κάνεις τριγωνάκια και τακουνάκια και το 1-2 και πάσες με τη μία με τότεναμ και με παο και ερυθρό να φοβάσαι να κάνεις κοντρόλ…

Το μοναδικό παράπονο που έχω από Μάρτινς είναι που δεν προστάτεψε το κέντρο βγάζοντας από το ημίχρονο τον Μπενζιά (που ήταν έτσι κ αλλιώς κακός), για την 11δα δεν του ρίχνω ευθύνη γιατί είναι ξεκάθαρο ότι είναι εντολή από ψηλά (οκ το καταλάβαμε, 1ος στόχος είναι το πρωτάθλημα) για όλα τα υπόλοιπα έχω παράπονα από τους παίχτες, καθόλου πονηριά, καθόλου καθαρή σκέψη

Όταν ο πρόεδρος μετά το παιχνίδι με την Τότεναμ βγαίνει και κάνει δηλώσεις για το ελληνικό πρωτάθλημα σε βάζει σε υποψίες. Στενομυαλιά και λογική ότι να ναι, έτσι κι αλλιώς έχει play off φέτος, αμαρτία πραγματικά, θα μπορούσε σήμερα να είναι δεύτερος και να έχει καπαρώσει την τρίτη θέση και τώρα…καληνύχτα.

εχει παρει τα διαρκειας του. οτι λεει αυτος σουζα ολα τα βοδια, θα βαλει τα παπαγαλακια του. μια χαρα. εχει και θαυμασμο για την ομαδα του κλαφ παναθεμα τον. ας κατσει να δει super league με τα βοδια του.

1 Like

Έλα, στο μεταφέρω εγώ :stuck_out_tongue:!

2 Likes

Διωξατε Μπλατ και θέλετε να φέρετε πίσω τον Mr.Bean…οκ, ο καθένας με τις ορέξεις του…

Περαστικά στον άνθρωπο, να είναι όσο γίνεται καλά.

πληρωσε το μαρμαρο. οκ εκανε και τα λαθη του, αλλα αποψη μου ειναι οτι εαν ηθελε να τον αλαλξει επρεπε να το ειχε κανει το καλοκαιρι. βεβαια οταν συμφωνουν και οι δυο πλευρες καταλαβαινεις οτι και ο ιδιος αυτο θα ηθελε, προφανως και λογω του θεματος υγειας του.
επιεμνω τα πιο πολλα λαθη ειναι στη δικη μας διοικηση που δεν βγαινει να μιλησει και να πει καποια πραγματα αφηνωντας ολα στην μοιρα τους και εχοντας τα αποδυτηρια ξεβρακωτα. σαν τον ποδοσφαιρικο βαζελο ενα πραμα…

1 Like

Ριβερς φροντιστή και πριντεζη ηλεκτρολογο για το καινούριο matrix του σεφ

1 Like

Μας βλέπω με κεζμουρα μέχρι τέλος της χρονιάς. Τέτοια εποχή ποιός να έρθει και χωρίς μεταγραφές κιόλας.ββελτιωση σήμερα αλλά λόγω αλλαγής προπονητή μόνο. Χτυπητά τα κενά μας

Συνήθως έτσι γίνεται σε αυτές τις περιπτωσεις. Μετά από φουρτούνες, αλλαγή προπονητή κτλ υπάρχει αντίδραση.
Θυμάμαι εμείς πέρισυ όταν έφυγε ο Πασκουαλ, τα πάντα χάλια, παίξαμε με Βοβορα με ΤΣΣΚΑ… Και τελικά κερδίσαμε πανεύκολα κάνοντας την μακράν καλύτερη εμφάνιση μέχρι τότε.
Παρ’όλα αυτά, όπως λες και εσυ, τα κενά συνέχισαν να υπάρχουν όπως υπάρχουν και φέτος στους δύο αιώνιους και τα οποία είναι ξεκάθαρα.

2 Likes

Τι κωμική διαιτησία & VAR ήταν αυτά ρε παιδιά στο ματς με την ΑΕΚ; Αυτό το έκτρωμα θεωρείται νορμάλ ή απλά μας εκδικούνται για το παρελθόν;

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια, αλλά ακόμα κι έτσι δεν υπήρχε σημείο που να φοβήθηκε κάποιος σοβαρά το ματσάκι. Υποθέτω το Σάββατο στην Ξάνθη θα γίνουν όργια… πάλι.

Αν γίνουν πάλι όργια θα βγει κανένα άσπρο πόλο βόλτα και θα γυρίσουμε στην κανονικότητα, όλα καλά

1 Like

Φέτος το μπασκετ θα είναι σαν τρενάκι στο λούνα παρκ, μια στον ουρανό και δέκα στα πατώματα.

Γερός ο ΠΑΟΚ και φέτος. Ισοφάρισε στο 101’. Χθες στην Ξάνθη ο διαιτητής σφύριξε λήξη 10 δευτερόλεπτα νωρίτερα απο ότι είχε δείξει ο τέταρτος κι ενω μοίρασε 2 κίτρινες για καθυστερησεις στο ενδιαμεσο. Δε ρισκαρε να βαλει νικητηριο γκολ ο Ολυμπιακος.

Πρεπει επειγοντως να ενεργοποιηθούμε. Ας δωσουμε και Βαλμπουενα στον Αρη ώστε να μπει στα play off αντι της ΑΕΛ/Ξάνθης αν χρειαστεί. Ειμαστε καλυτεροι και πρεπει να προστατευθει η ομαδα

14 Likes