Ολυμπιακός #2

Απλά είναι τόσο αστείο που δεν καταλαβαίνετε ποτέ τις αναλογίες όταν υποστηρίζετε ( ναι δεν είναι σοβαρό, χαχα για μπαλίτσα μιλάμε ρε μάγκες ) τα 20/24.

αυτο ειναι το μονο τοπικ του φορουμ που καθε φορα που το επισκεπτομαι ψαχνω το dislike button

Αν την ακολουθεί ο πατέρας του από τότε που γεννήθηκε, τότε χαλάλι!!!11111ΕΝΑ111!!

1 Like

Εντωμεταξύ είδα αυτο που έγραψε ο @karvou, αλλά μάλλον κατάλαβε ότι δεν παραλληλίζω το να είσαι Ολυμπιακός με το να ψηφίζεις ΝΔ. Βέβαια σαν βαθυ μελος του συστήματος ως mod, διέγραψε άμεσα το μήνυμα του ενώ εμείς οι κοινοί θνητοί πρέπει να περιμένουμε 24 ώρες :stuck_out_tongue:

δε θέλω να δώσω συνέχεια προσπαθώντας να σου εξηγήσω το παράλογο του να βλέπεις τέτοιες αναλογίες και τα παράδοξα στα οποία οδηγεί. Εξάλλου, όπως εξ’αρχής έχω πει είναι ένας μηχανισμός άμυνας που όλοι έχουμε και είναι ανθρώπινο. Ανθρώπινο είναι και το να ψάχνουμε ανάλογίες/correlation ανάμεσα σε περιπτώσεις που επίσης μας ενοχλούν και στο ότι οι οπαδοί του Ολυμπιακού δε τα έβαψαν μαύρα μαζί σου 20/24.

1 Like

Υπάρχει thread Νέα Δημοκρατία ρε μύστες;

Ξέρω ότι έχει στο φόρουμ τόπικ για Τζήμερο.

Ανθρώπινο είναι να βρίσκεις λογική σε άπειρα πράγματα. Ανθρώπινο είναι να κανείς advocate για κάθε λογική ανάλογα το συμφέρον σου ή τα πιστεύω σου. Παράδοξο είναι να μην καταλαβαίνεις ότι χάνεις την αξιοπιστία σου όταν λειτουργείς έτσι. Παράδοξο είναι επίσης που σκέφτεσαι ότι τα έβαψα μαύρα για τα 20/24 χωρις στοιχεία, καθώς το ποδόσφαιρο για μένα είναι αθλητισμός και όχι μπιζνα. Άλλη μια αναλογία που βλέπω εδώ είναι ότι αν δεν είμαι Ολυμπιακός πονάω, αλλά κι αυτο είναι παράλογο να το κάνουμε corellate με πράγματα που βλέπουμε στην καθημερινότητα ε;

2 Likes

ΑΗΤΤΗΤΟ Ε;

2 Likes

Στο Λευκό Πύργο όλοι αδέρφια

2 Likes

0100350de5b157ab5dadc596ca234d98

3 Likes

Εντάξει συμβαίνει καμιά φορά μία μικρή ομάδα να κερδίζει τον πρωταθλητή. 'Οταν χρειάστηκε πάντως (βλ. κύπελλο, πρώτο παιχνίδι play off) έγινε το σωστό. Καλή τύχη για την δεύτερη θέση, κι αυτό υπέρβαση είναι για επίπεδο τέτοιας ομάδας :kissing_heart:
BTW o Ολυμπιακός ΠΡΕΠΕΙ να θέλει τον παοκ στο τσουλου για να πάρει όλο το χρήμα αφού δεν πρόκειται να περάσει ποτέ στους ομίλους.

3 Likes

Αυτό που Παοκτζής κάνει like σε ποστ γαύρου θα μου το εξηγήσει κανείς; Το κάνει και ο karvou που είναι γαύρος (like στους οπαδούς άλλων ομάδων) αλλά τουλάχιστον ο karvou είναι ειδική περίπτωση και όχι μονο στα αθλητικά. Στα πολιτικά και γενικότερα.

1 Like

Πολιτισμός

4 Likes

Διαβαζω στην αντικειμενικη σπορντέι ότι ο οσφπ αδικηθηκε καταφορα.Ακυρωσαν κανονικο γκολ στο 96’.Πώς να μην εισαι οργισμενος με τετοια σφαγη;Ο Τσετσενος χαλιφης εκανε παλι το θαυμα του.

3 Likes

Πω ειναι τοσο γελοιο που τσεκαρα να δω αν ειναι οντως αυτο το πρωτοσελιδο. Τραγικο

Μα σοβαρά, θέλανε να κάνουν φιέστα για το πρωτάθλημα που πήραμε σε καιρό πανδημίας; Άβυσσος η ψυχή του αμόρφωτου συνδεσμίτη. Κακώς το επέτρεψε ο Ολυμπιακός. Είναι και δήμαρχοι Πειραιά πανάθεμα τους.

1 Like

αν το εκαναν οι απεναντι ομως ε? τι θα λεγανε τα μμε μας?

Περίμενε να δούμε τι θα λένε αν οι Άγγλοι βάλουν κόσμο στο ματς με την Γουλφς.

https://pitsirikos.net/2020/08/ο-ολυμπιακός-εξήγησε-στους-έλληνες-τι/

3 Likes

Πεθανε ο κυρ Σαββας.