Ολυμπιακός #2

Οχι να το λέμε γιατί λένε για παραγκες και παπαριες

Αν ήταν πέναλτι αυτό τότε ήταν πέναλτι και του Μασούρα πάνω στον Βράνιες.

Ολόιδιες φάσεις :exclamation:

ρε δεν υπάρχει κορονοϊός λέμε

Μου θύμισες αυτό:

Best Friends Thanksgiving Scene HD - "That's a lot of information to get in 30 seconds" - YouTube

Λάθος κάνεις, ο Michael Jackson πέθανε από κορωνοιό.

Η σωστή αναλογία είναι “αν ο Sars-COV-2 είναι θανατηφόρος τότε και το κοινό κρυολόγημα είναι θανατηφόρο”.

Καλα το γεγονος οτι ο γαυρος ειναι η καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα και θα παρει το Πρωταθλημα ανετοτατα δεν αναιρει το γεγονος οτι το πεναλτυ ηταν αστειο.

1 Like

Που έπεσε μόνος του?

Δυσκολη κλήρωση για Ολυμπιακό…

Ο τωρινός Ολυμπιακός θα μαζέψει πολλά. Πρέπει να τους κόψουμε τον ρυθμό αν γίνεται για να έχουμε ελπίδες. Αλλά δεν είναι και το μεγάλο όνομα ώστε να θεωρούμαστε τελειωμένοι…

Παλούκι κλήρωση. Αλλά από την άλλη τι θέλαμε…;;; Σεβίλη;;; Μόνο η Σεριφ παίζεται.

Μέχρι τις 17 Φεβρουαρίου 2022 έχει δρόμο πολύ. Πιο πολύ με προβληματίζει το Κόπα Άφρικα και οι κλήσεις των Καμαράδων, Σισέ και λοιπών στις εθνικές τους. Ένας θεός ξέρει σε τι κατάσταση θα βρεθούν (κούραση, πιθανοί τραυματισμοί κλπ).

Χρειαζόμαστε τουλάχιστον 2 μεταγραφές και οπωσδήποτε λύση στο θέμα Ονιεκούρου

Η αλήθεια ότι είναι ότι και να είχαμε θα ήταν δυσκολο… Αυτή την στιγμή ο Ολυμπιακός είναι κακός δεν παιζει μπάλα … Αν έχει βρει ρυθμό μέχρι τον Φεβρουάριο μπορεί τα πραγματα να είναι αλλιώς

Υπάρχει πάντα και η δυνατότητα να κατέβουν τα άρχιδια του Μαρτίνς, και να πεί ‘μάγκες δεν παίζεται Κόπα Άφρικα, γιατί σας χρειάζομαι, και αν πάτε θα είστε εκτός ομάδας’ αλλά δεν το βλέπω.

Νομίζω υπάρχει κανονισμός από τη FIFA που απαγορεύει στις ομάδες να βάζουν μπλόκο στις συμμετοχές παικτών στις εθνικές τους.

Από την άλλη οι ίδιες οι ομάδες επιθυμούν οι παίκτες του ρόστερ τους να είναι διεθνείς γιατί έτσι αυξάνεται η χρημαστηριακή τους αξία.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα

Σιγά τις απώλειες.

Έχοντας τον ίδιο προπονητή σχεδόν 4 χρόνια (κάτι πρωτόγνωρο για τα Ελληνικά και Ολυμπιακά στανταρ) και με δεδομένο ότι ο Ολυμπιακός έχει έναν καλό κορμό ποδοσφαιρστών που παίζουν αρκετό καιρό μαζί (Ελ Αραμπί, Καμαρά, Εμβιλά, Μασούρας, Παπασταθόπουλος κα), θεωρώ απαράδεκτο να βλέπω τακτική πούλμαν. Αν ήταν πρώτη χρονιά του Μάρτινς θα το δικαιολογούσα. Δεν κάναμε ούτε έναν συνδυασμό, όχι απλά τελική, έστω μία πάσα. Δεν ξέρω πόσο μας έχουν επηρεάσει οι απουσίες του Κόπα Άφρικα ή ο κόβιντ, αλλά έχω την απαίτηση μετά από 4 χρόνια με τον ίδιο προπονητή να βλέπω αυτοματισμούς και πάσες με κλειστά τα μάτια.

Ο Μαρτινς κατέβηκε ξεκάθαρα για να μην χάσει και το κατάφερε εύκολα γιατί ο ΠΑΟ απλά δεν μπορούσε. Μέχρι αύριο να έπαιζαν 0-0 θα έληγε

Αλλά δεν νοείται ο Ολυμπιακός να έχει 0 τελικές και 0 κόρνερ. Και πραγματικά δεν ξέρω τι φταίει για μια ομάδα που έπαιξε κατά καιρούς μπαλαρα με τον Μαρτινς και έχει αξιόλογο ρόστερ να μην μπορεί να βγάλει έναν αυτοματισμο

Ισως εχουν επηρεαστει απο την περιπετεια του φιλου τους του Σεμεδο, δεν πειραζει, θα αναλαβει ντο μπροεντρο να χαλυβδωσει την ομαδα και να την κανει μια γροθια.

3 Likes

Δεν πρόλαβε και να τον πουλήσει και του μεινε στο ράφι

1 Like