Ολυμπιακός #2

Δεν πάει έτσι ακριβώς. Στο κάτω κάτω ιδιοκτήτης είναι, σιγά μη λέμε ευχαριστώ και για τα αυτονόητα. Πήρε παίχτες, φοβερό!

Αν ασχολιόταν θα καθόταν με τον προπονητή και με όποιον άλλον είναι υπεύθυνος για το στήσιμο της ομάδας και θα φτιάχνανε ένα γαμημένο πλάνο για τι θέλουν να πετύχουν και τι μπάλα θέλουν να παίξουν… Ψιλά γράμματα είναι αυτά βέβαια

@Hunter1978 Κάνε μας τη χάρη φίλε μου που θα μας βάλεις και ταμπέλα. Λες και μας ξέρεις από χτες. Δεν είμαστε οπαδοί των τίτλων. Εγώ έκοψα το γήπεδο επειδή έπαψε να με εκφράζουν οι τακτικές των γουρουνιών.

Και δεν πάει μια χρονιά κατά διαόλου. Σχεδόν 3 χρόνια η ομάδα είναι παρατημένη και κερδίζαμε επειδή οι υπόλοιποι δεν είχαν στον ήλιο μοίρα. Και μιας και ανέφερες τους παιχταράδες, τι να το κάνω όταν όλοι αυτοί είναι φωτοβολίδες; Ποντένσε, Γκιγιέρμε, Τσιμίκας, Ομάρ και πόσοι ακόμα παικταράδες… μπορείς να τους κρατήσεις; Οχι! Μπορείς να βρεις άξιο αντικαταστάτη για να μη γαμήσεις την ομάδα που υποτίθεται έφτιαξες; Οχι

Αλλά εδώ την πρώτη φορά που ήρθε ο Μίτσελ έχεις φτιάξει ομάδα τρένο και τα χριστούγεννα πουλάς το Μήτρογλου που έβγαζε φωτιές ενώ ξέρεις πόσο χρήσιμος θα σου ήταν στην επόμενη φάση του CL με Μάντσεστερ.
Το λέω και δεν το πιστεύω… πέρασες τους ομίλους και πούλησες τον βασικό σου σέντερ φορ στη μέση της χρονιάς πριν παίξεις με Μάντσεστερ!

5 Likes

Ασχολείται απο την πρώτη σεζόν αν παρακολουθείς . Και ειδικά τώρα που η Forest είναι premier. Το 24-25 η Forest θα έχει νέο γήπεδο.

Γήπεδο πήγαινα και εγώ αλλα ξενέρωσα τόσο πολύ που σταμάτησα . Και φυσικά γραμμένος σε σύνδεσμο

Δεν είναι κακό που είσαι άσχετος με ποδόσφαιρο. Φαίνεται από αυτά που γράφεις.

Οι πωλήσεις παικτών είναι μέρος του παιχνιδιού. Αποσοκοπούν στην οικονομική βιωσιμότητα της ομάδας. Δες ομάδες σαν την Πόρτο, την Σπόρτιγκ, Μπενφίκα. Σεβίλη και τόσες άλλες. Πουλάς έναν παίκτη στο πικ της καριέρας του. Ρώτα τον Μήτρογλου, τον Τσιμίκα και τόσους άλλους αν ήθελαν να κάτσουν στον Ολυμπιακό ή αν θα προτιμούσαν την Πρέμιερ Λιγκ.

Σόρρυ παιδιά… δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο με το θέμα. Είναι κουραστικό να εξηγώ αυτονόητα πράγματα πλητρολογώντας σε ένα φόρουμ.

Συγνώμη σχετικέ, δεν θα ξαναγίνει
Συγνώμη που είμαι σίγουρος ότι ο Μήτρογλου δεν πουλήθηκε για τη βιωσιμότητα του συλλόγου
Συγνώμη που πιστεύω πως δεν αντικαταστάθηκαν όπως θα έπρεπε οι πρωτοκλασάτοι που πουλήθηκαν (για την βιωσιμότητα του συλλόγου πάνω απ όλα)

2 Likes

Μονο γαυρο ρε να διαβαζετε

Δηλαδή μας λες ότι ακόμα να συνέλθουμε από τη πώληση του Μήτρογλου;;;;

Το Finacial Fair Play το έχεις μήπως ακουστά;;;

Σορρυ… τελευταίο ποστ… Δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο.

Εγώ διαβάζω τα Σπορ Του Βορρα για να ενημερωθώ για τα νέα του Ολυμπιακού

Πω ρε συ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις… εκείνη και η επόμενη χρονιά πήγες 10 βήματα πίσω με αυτήν την πώληση σε αγωνιστικό επίπεδο

1 Like

Δεν διαβάζω καμία ελληνική φυλλάδα αθλητική

Παραθέτω τις δύο επόμενες χρονιές από την πώληση του Μήτρογλου (Ελλάδα και Ευρώπη)

Το Mega δουλεύει πυρετωδώς από χθες.

1 Like

Ετσι ειναι

Την τύφλα σου δεν ξέρεις. ΔΕΝ με νοιάζει πόσα χρόνια πας γήπεδο στην τελική μάτια έχουμε και οι 2 και τα ίδια βλέπουμε. Εγώ βλέπω μια ομάδα που σέρνεται με ευθύνη Μαρινάκη ξεκάθαρα και δίχως αμφισβήτηση. Τώρα αν εσύ βλέπεις αυτά που θέλει ο πρόεδρος να δεις πρόβλημα σου δεν σε κάνει περισσότερο Ολυμπιακό. Και επίσης στο τόπικ του ΠΑΟ απαιτούσες να μην σε χαρακτηρίζουν επειδή δεν σε ξέρουν αλλά μια χαρά τους πετάς τους χαρακτηρισμούς

φυσικά και κάποιοες χρονιές θα στραβώσουν. Να έχει τσίπα να παραδεχτει την ανωτερότητα των απέναντι και τα δικά του λάθη όμως γιατί και μπούρδες λέει και φανατίζει αυτούς τους 80-100 μπετόβλακες που κάνουν μονίμως τα σκηνικά

ΞΑΝΑΛΕΩ η Νοτινγχαμ πήρε 2 ενδεκάδες παίχτες και ο Ολυμπιακός έτρεχε σαν παλαβός να πάρει άλλους τόσους αφού τελείωσαν οι μεταγραφές στην Αγγλία. Μεταξύ αυτών ένας Χουάνγκ και ένας Μπόουλερ δανεικοί μάντεψε από που και επίσης εξήγησέ μου την χρησιμότητα τους. Κάποτε στέλναμε εμείς στην φορεστ και τον έβριζαν οι άγγλοι τώρα το ανάποδο. Αν εσυ δεν το βλέπεις αδιαφορώ

Δεν έχω διαβάσει αυτό το σκουπιδοσάιτ ποτέ

Aκριβως. Και πηρέ και ελεύθερο παίχτη γιατι μαλακιστηκε ο Ολυμπιακός. Έπρεπε πρώτα να ολοκληρωθούν οι μεταγραφές στην Forest και ύστερα θα έβλεπε τι θα έκανε με τον Ολυμπιακό

Επειδή βάζει λεφτά δεν θα δέχεται κριτική? Επειδή κάνει μαλακίες η τραμπουκισμους δεν θα δέχεται κριτική? Ναι βρε μόνο οι προπονητές φταίνε που τους φέρνει 30 παίχτες το χρόνο και δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα. Οι χτεσινες δηλώσεις είναι τραγικοτατες. Αν δεν του αρέσει ας σηκωθεί να φύγει αυτός. Δεν κάνουνε έτσι για ένα πέναλτι που ήταν κιόλας, όσο ήταν και του Κωνσταντίνου στον Βενετίδη άλλωστε.

4 Likes

5 Likes

1323555703747_3860331

Αν δε με γελά η μνήμη μου το είχανε δεχτεί όλοι πολύ ψύχραιμα αυτό το πέναλτι που λες… :upside_down_face:

3 Likes

Αααααχ , ιστορική βραδιά

1 Like

Επίσης θα μπορούσαμε να δούμε πόσο πέναλτι είναι το χτεσινό με το σκορ στο 0-0 και να το κέρδιζε ο Ολυμπιακός στο 98. Πιστεύω θα είχε μπει όλος ο δήμος Αμπελοκήπων μέσα στο γήπεδο

1 Like

Μέσα ήμουν στο γήπεδο. Ιστορικές μέρες…