Ολυμπιακός #2

Πφφφ αέρας σήμερα η επιστροφή :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν υπάρχει η μπαλιά που βγάζει ο Φορτούνης στο 0-2

3 Likes

όλη η φάση είναι ποίημα

το κόψιμο Σαμασέκου , η απίστευτη πάσα Φορτούνη και φανταστικό κατέβασμα από Μπακαμπου με σουπερ τελείωμα

2 Likes

7 Likes

προσευχή για Κάουνας

7 Likes

3-1 χτες ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ, φάνηκε με το καλημέρα η ποιότητα της δουλειάς του Ζοζέ Ανιγκό.

1 Like

Υπονοεις οτι ηταν στημενο;;;

1 Like

Ο Ολυμπιακός φέτος είναι απ τις πιο κακοσχεδιασμένες ομάδες που έχω δει στην ζωή μου αλλά ένα πράγμα είναι δεδομένο. Απ την μέση και μπροστά έχει απλησίαστη ποιότητα που κουβαλάει στον αυτόματο. Τώρα αν αυτό αρκεί για πρωτάθλημα έναντι καλοδουλεμένων ομάδων όπως η φετινοί ΑΕΚ & ΠΑΟ θα δείξει.

Και συ ρε Ρουμάνε πόσα ντέρμπι να κλέψεις φέτος;

1 Like

Γουοκαπ και Μακισικ ανανέωσαν, μια χαρά.

Βλεπεις το μπασκετικο τμημα και το ευχαριστιεσαι , και μετα βλεπεις και το ποδοσφαιρικο και σε πιανει μια απογοητευση με μεγαλυτερη τους 2 Χοντρελες αντιπαθεστατους… ( ολυμπιακος ειμαι ) αλλα δεν τους μπορω καθολου

Ένα-δυο πρωταθλήματα να πάρουμε ακόμα και θα γίνουμε αρχηγοί στη διαφθορά και στο μπάσκετ, δεν αργεί.

3 Likes

Πολύ καλά νέα.

Πλύση στο σύντομο πρόγραμμα.

2 Likes

Το σανό που μοιράστηκε φέτος δεν έχει προηγούμενο, συμφωνείς φίλε @Hunter1978 ;;;

3 Likes

Κατά την άποψή μου εκτέθηκε ο ίδιος ο Χάμες με την εικόνα που παρουσίασε. Ο Ολυμπιακός έτσι και αλλιώς ήταν σχεδόν εκτός στόχων ήδη από Νοέμβρη μήνα με τον απαράδεκτο σχεδιασμό που έγινε πέρυσι το καλοκαίρι. Ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει να φέρνει παίκτες επιπέδου Χάμες, Μαρσέλο ή Βαλμπουενά με ρίσκο κάποιοι να αποδείξουν ότι όντως είναι συνταξιούχοι. Από την άλλη υπάρχει το παράδειγμα του Βαλμπουενά ή του Καμπιάσο οι οποίοι ίδρωσαν τη φανέλα και τίμησαν τα συμβόλαιά τους.

Κατά τ’ άλλα η ομάδα χρειάζεται ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και μάλιστα ΆΜΕΣΑ, να δει την ομάδα από την εξέδρα, να μελετήσει έστω και στα τελειώματά της τη Σουπερ Λιγκ, να δει την ΑΕΚ, τον ΠΑΟ τον ΠΑΟΚ , να βγάλει τα πρώτα συμπεράσματα για το ρόστερ, να δει ποιοι παίκτες μπορούν να μείνουν και του χρόνου (πχ Φορτούνης, Χουανγκ, Ολεγκ, Μασούρας, Μπακαμπού, Πασχαλάκης) να δει ποιοι πρέπει να φύγουν (Γκάρι, Βαλμπουενά, Ελαραμπί Σωκράτης κλπ) και να εισηγηθεί μεταγραφές οι οποίες σε μεγάλο βαθμό θα έχουν ολοκληρωθεί μέχρι τέλη Ιουνίου, έτσι ώστε η ομάδα να ξεκινήσει αξιοπρεπώς μία σοβαρή προετοιμασία.

Δεύτερο σερί καλοκαίρι λαθών (κατ εμέ τρίτο) δεν συγχωρείται.

1 Like

Με Φενέρ στους 8?

Μπασκόνια, Φενέρμπαχτσε ή Ζάλγκιρις.

Λογικά θα προκύψει Φενερ, εκτός αν υπάρχουν εκπλήξεις, που δεν το βλέπω.

ΟΚ δεν εχω δει τοσο γαυρο φετος αλλα προσωπικα μια χαρα μου φανηκε ο Χαμες, καμια σχεση με τον απατεωνα τον Μαρσελο. Το οτι σαν Παναθηναικος μολις ακουσα οτι τον διωξατε ανακουφιστηκα νομιζω λεει πολλα.

Τι να πω ισως δεν εχω δει αρκετα για να κρινω.

Περιπατητής, άνευρος. Με 10 παίκτες παίζαμε με αυτόν στην ενδεκάδα. Ο Φορτούνης ήταν μία κλάση καλύτερος και πιο γρήγορος. Ίσως με κανοννική προετοιμασία σε μία ομάδα με σταθερό προπονητή και συγκεκριμένη φιλοσοφία να απέδιδε. Ενοείται ότι φταίει και το φετινό μπάχαλο του Ολυμπιακού, μη τα ρίχνουμε όλα στον παίκτη. Ο Ολυμπιακός θέλησε να καλύψει τα κενά του καλοκαιριού με έναν παίκτη (ίσως 2 με τον Μαρσέλο) με βαρύ βιογραφικό κι εμεπιρίες σε υψηλό επίπεδο. Ρίσκαρε και έχασε. Έχασε και χρόνο και χρήμα σε μία χρονιά που έτσι κι αλλιώς ήταν μπάχαλο ήδη από τον Ιούλιο του 2022.

Από την άλλη και ο Χάμες βγήκε χαμένος. Έχασε την ευκαιρία να δουλέψει σε υψηλότερο επίπεδο από το Κατάρ και να μπορέσει να παίξει Ευρώπη είτε με τον Ολυμπιακό είτε σε άλλη ομάδα καλύτερη του Ολυμπιακού.

Έτσι είναι αυτά. Ρίσκα. Πάμε παρακάτω

Όταν ρισκάρεις, δεν κάνεις γελοίες φιέστες παρουσίασης.