Ολυμπιακός #2

Γενικά συμβαίνει παντού αυτό. Δεν είμαι υπέρ, ούτε μου αρέσουν τέτοιες φιέστες. Δεν μπορώ όμως να τις κατακρίνω κιόλας.

Καλά μια χαρά ήξεραν πόσο σάπιοι ήταν οι Μαρσέλο, Χάμες και μια χαρά πούλησαν σανό με φιέστες (και τώρα πουλάνε σανό με τις δήθεν καταγγελίες για την ΕΠΟ), αλλά τέλος πάντων, ας το ξεπεράσουμε αυτό, για πες τον Γκατούζο ποιος φωστήρας τον επέλεξε ως κατάλληλο για να φτιάξει ομάδα απ’ την αρχή;

3 Likes

Everyday malakia

3 Likes

Ο Γκατούζο σοβαρά τώρα πως βρίσκει ομάδες ακόμα; Δεν έχει πετύχει πουθενά

1 Like

Δηλαδή όντως θα τον εχουμε Gattuso?

gattuso-malakia

1 Like

Ο Γκατούζο είναι έτη φωτός μακριά από τη φιλοσοφία του Ολυμπιακού. Καμία απολύτως σχέση. Δεν ξέρω πως θα κολήσει.

Σανό δεν μπορεί να πουλήσει ένας σύλλογος στο μέγεθος του Ολυμπιακού. Σανό πουλάνε οι Λαλάκηδες και τα παπαγαλάκια τους.

Γελασα αρκετα δυνατα με την φραση.

Αλλα εδω εγινα ενα με το πατωμα

12 Likes

Εγώ να δεις πως γίνομαι όταν ακούω τα παπαγαλάκια να μιλάνε. Από τη στιγμή που δεν είσαι Ολυμπιακός μην ασχολείσαι. Δεν είναι κακό να μην είσαι Ολυμπιακός. Όλες οι ομάδες εχουν τη δική τους ιστορία. Απλά στην Ελλάδα ο βασιλιάς είναι κόκκινος. Αυτό δεν αλλάζει.

Μια χαρά μπορεί. Ο Μαρινάκης το κάνει όπως και ο Γιαννακόπουλος στο μπάσκετ του βάζελου που μερικά χρόνια τώρα τους έχει φλομώσει στην παπάντζα. Πάλι καλά μάτια έχουμε να δούμε ότι δεν μας φταίει ο Μπαλντάκος και κανένας που χάνουμε απ τον Βάζελο με κάτω τα χέρια στο ματς της χρονιάς. Άλλοι το τρώνε όμως. Όπως και με τον μπασκετικό βάζελο που έχουμε ξεκάθαρα την καλύτερη ομάδα και οι σωστοί Παναθηναικοί το βλέπουν ενώ οι άλλοι βλέπουν σφαγές

1 Like

Όχι ρε συ καθόλου σανό, που κάθε βδομάδα διαβάζαμε για το πόσο χρήσιμος είναι ο Ρεαπτσουκ, για τις “κακές σχέσεις” του Χάμεζ με τους συμπαίκτες του, για τις διαψεύσεις της διοίκησης για μεταγραφές που είχαν ήδη γίνει, για το τσίρκο που στήθηκε στην αποθέωση του Μαρσέλο, για την εξαφάνιση του Ντόι, για την “ευχάριστη είδηση” στα μέσα της συμμετοχής του Παπασταθόπουλου στο ντέρμπι, για τα μποτάκια που λέγανε μπράβο στον Καραπαπά που πέταξε τη φούστα… Μπορώ να γράφω ακατάπαυστα παραδείγματα…

Εγώ Ολυμπιακός είμαι και στα φρύδια μου που είναι ο βασιλιάς και άλλα τέτοια. Όλα όσα βρίζω στον τράκη μου τα έχουν φορέσει καπέλο στην ομάδα μου στο ποδόσφαιρο και μου έχουν πάρει την ευχαρίστηση να είμαι αρρωστάκι με την ομάδα. Αρδάκια και στρατός-μποτάκια σε συνδέσμους και μμε μας έχουν κάνει αυτό που σιχαινόμαστε

4 Likes

χαχαχαχαχα Ρε παιδιά, χαλαρώστε. Γιατί μου τη πέφτετε; Αν θέλετε σωστή και αντικειμενική ενημέρωση υπάρχουν δύο λύσεις:

  1. Αφήνεις πληκτρολόγιο, σηκώνεσαι από τον καναπέ και βγάζεις εισιτήρια εδώ Show Product List

  2. Επισκέπτεσαι τον παρακάτω ιστότοπο όπου ένας καταδικασμένος συκοφάντης ονόματι Λαλάκης έχει ιδρύσει σχολή δημοσιογραφίας όπου γράφουν εξαίρετα παπαγαλάκια για 5 ευρώ το άρθρο https://www.sdna.gr/

Η επιλογή είναι δική σου και σεβαστή. Εγώ εδώ και 40 χρόνια είμαι στη νούμερο ένα επιλογή. Ούτε τα στιγμιότυπα στη τηλεόραση δεν βλέπω.

Σόρρυ μάγκες, εγώ Ολυμπιακός είμαι και όχι δήθεν Ολυμπιακάρας.

Θενξ για το λινκ, όταν θα βγουν εισιτήρια για φιέστα με Γκατούζο, θα τρέξω να πάρω.

1 Like

Εσύ έχεις κολλήσει στη φιέστα. Έγινε η μαλακία μία φορά και κόλλησες. Ούτε για προπονητή έχει ξαναγίνει και ελπίζω να μην ξαναγίνει και ποτέ εδώ που τα λέμε. Οι φιέστες πρέπει να γίνονται στο τέλος, έτσι όπως έχουμε συνηθίσει

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι νομίζεις ότι η διοίκηση δεν έχει στο πλευρό της σιχάματα αντίστοιχα του sdna

ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ. ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΥΚΛΩΜΑ!!!

Άλλωστε δεν σου πρότεινα κανένα ερυθρόλευκο σαιτ. Σου έδωσα την επιλογή του γηπέδου. Εκεί θα δεις την αλήθεια.

Έχω κολλήσει, γιατί μου φαίνεται αδιανόητο ότι ενώ 2 χρόνια ('18-'20) έγινε μια σοβαρή δουλειά και φτιάχτηκε κάτι αξιοπρεπές, τα επόμενα δύο καταφέραμε να φτάσουμε επίπεδα χειρότερα της διετιας Μπέντο/Χάσι/Τάκαρου. Οπότε το μόνο που με νοιάζει είναι ποιός τρέχει την ομάδα γιατί αυτό το πράμα δεν βλέπεται.

Αν έχεις παρατηρήσει (ακόμα και στις εποχές Κόκκαλη), υπάρχει ένας νοητός κύκλος όπου η ομάδα μετά από 4-5 δυνατά χρόνια, πάντα κάνει κοιλιά. Κάτι στραβώνει και πάει περίπατο ο προγραμματισμός. Δεν είναι κακό, ούτε παράξενο. Τί περίμενες;;;; Κάθε χρονιά να είμαστε σούπερ όπως ήμασταν πχ με Βαλβέρδε, Σίλβα ή Μάρτινς;;; Έρχονται και χρονιές όπου θα γίνει μία στραβή το καλοκαίρι, θα δυναμώσουν και οι άλλοι και θα κατρακυλήσει η ομάδα. Το θέμα είναι πόσο γρήγορα θα συνέλθει. Συνήθως συνέρχεται σχετικά γρήγορα, εντός μίας σεζόν. Για να δούμε φέτος τί θα γίνει;;;

Νομίζω ήρεμη κουβέντα κάνουμε

70 ευρά μίνιμουμ θέλω μόνο για να κατέβω στην Αθήνα και 6 ώρες δρόμο. Σόρυ αλλά είναι αδύνατον να κατέβω πάνω από 2-3 φορές. Στα εκτός όσο μπορούσα πήγαινα και σιγά σιγά τώρα που πέρασε ο covid θα το προσπαθήσω

Ποτέ των ποτών δεν θα μπω σε αυτό το σκουπιδοσάιτ. Το λες και μόνος πάντως σου ότι έχει και ο Ολυμπιακός τέτοια. Η Απάντηση είναι να μην διαβάζετε κανένα από τα 2

Ολυμπιακόμετρο έχεις;; Για πες την διαφορά του δήθεν με του πραγματικού Ολυμπιακού. Να ξέρω πόσο να ανησυχώ δλδ