Ολυμπιακός #2

Η αλήθεια είναι στον αγωνιστικό χώρο. Δεν ήξερα που μένεις και επίσης δεν εννοώ σώνει και καλά ότι πρέπει να πας στο γήπεδο. Τρόπος του λέγειν η αναφορά μου στο γήπεδο. Ούτε εγώ πηγαίνω καθε Κυριακή και είμαι Αθήνα. Υπάρχει και η τηλεόραση.

Όσον αφορά το Ολυμπιακόμετρο, ούτε εγώ μετριέμαι ούτε τους άλλους μετράω. Ίσα ίσα, που όταν λέω ότι είμαι (απλά) Ολυμπιακός, εννοώ ότι παραμένω πιστός στην ομάδα και τη στηρίζω ακόμα και στις στραβές χρονιές. Φέτος είναι μία στραβή χρονιά. Ότι έγινε έγινε. Αν ξαναδώ φιέστες Σεπτέμβρη μήνα θα πω “what is this? A cross over episode?” “Here we go again”.

Εν αναμονή των εξελίξεων

Οι κακές χρονιές στο πρόγραμμα είναι… η παπάτζα και η κοροϊδία είναι το πρόβλημα

1 Like

Εγω βλεπω να πηγαινει ακομα τοσος κοσμος στο ποδοσφαιρο που παιζει η κοροιδια και η ανοργανωσια , και στο μπασκετ που επρεπε καθε αγωνας να ειναι sold out , να μην γινεται αυτο… Απλα ο κοσμος παιρνει διαρκειας για να βλεπει ακομα μασουρα και καλα να παθει …Οσο υπαρχει Μαρινακης , Καραπαπας και ολοι αυτοι καθε χρονο μια σιχαμαρα θα μου βγαινει…

Οι κακές χρονιές πάντα έχουν και παπάτζες. Όπως το βλέπει κανείς, αρκεί να μη τρως αμάσητα αυτά που σου πλασάρουν

5 Likes

Εννοείται στήριξη και στα δύσκολα.

Ο Μαρινάκης για αρχή ας κοιτάξει να φέρει περισσότερους Χουάνγκ και λιγότερους Μαρσέλο

1 Like

Ticketmaster και όποιοι από την ΚΑΕ είναι υπεύθυνοι για διαδικασία online αγοράς εισιτηρίων → ΓΑΜΙΕΣΤΕ :exclamation:

Επειδή δεν έχω προλάβει να μπω…έπεσε το σύστημα πάλι?

Άμα δεν πρόλαβες, χαιρέτα την αλεξάνδρεια που χάνεις.

Εμένα όμως η μαλακία με πέταξε πάνω στη διαδικασία πληρωμής, κάτι που με τίποτα δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.

Εγώ μπαίνω μέσω της επίσημης ιστοσελίδας Αρχική - Olympiacos BC και με πετάει στο tickethour όπου μου βγάζει το ανθρωπάκι (queue). Με λίγη υπομονή τα κατάφερα. Έχεις 8 λεπτά να ολοκληρώσεις τη διαδικασία.

Δεν έχω μπει ποτέ απ ευθείας μέσω ticketmaster. Δεν ξέρω αν είναι η ίδια πλατφόρμα, πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα.

FYI

Και εγώ μέσω του site μπαίνω, η πλατφόρμα είναι της ticketmaster αλλά νομίζω για ειδική χρήση ως προς τα εισιτήρια του μπάσκετ του Ολυμπιακού.

1ο φάουλ:
Ενώ άφηνε κανονικά να βάλεις στο καλάθι εισιτήρια και για τους 2 αγώνες, μετά έβγαζε μήνυμα λάθους ότι δεν είναι δυνατή η μοναδική συναλλαγή για πάνω από έναν αγώνα.

2ο φάουλ:
Δεν υπήρχε δυνατότητα να διαγράψεις μόνο τα εισιτήρια του ενός αγώνα, έπρεπε να αδειάσει το καλάθι και φτου κι απ’ την αρχή.

3ο φάουλ (αντιαθλητικό):
Ενώ είχα τελειώσει με τα της Παρασκευής, βρίσκω και για Τετάρτη και όταν πάω να πληρώσω (έχω ήδη μπει στο portal που γίνεται ταυτοποίηση της κάρτας) με πετάει εκτός και με βγάζει πάλι να περίμένω στην ουρά. Προφανώς είχε λήξει κάποιος μέγιστος χρόνος, αλλά ακόμα και νήπιο θα έπρεπε να προβλέπει πως όταν πλέον είσαι σε διαδικασία πληρωμής να μην ισχύει σχετικο time-out.

Τόσα φάουλ μαζεμένα ούτε ο Μάνος με τον Αναστόπουλο :exclamation:

Αυτό το τελευταίο είναι non-call από σκοτεινές εποχές.

Πωπω τι έχει να γίνει του χρόνου με Σρέντερ κόουτς, άμα φέρει και Μπίμποπ/Ροκστέντι για εξτρέμ πάμε για τριπλ κράουν :exclamation:

1 Like

Παρτε και τον Κραγκ για τερματοφυλακα και Baxter Stockman για αμυντικο μεσο και γινατε

O Krang είναι ο Πρόεδρος.

Πάμε για το 2-0 σήμερα

Καύλα να βλέπεις να τσακώνονται στο αθλητικό υποφόρουμ οι ζελέδες με τις κούλες !! :heart:

1 Like

Ε ναι ετσι παει, το να εισαι τριτοτεταρτος εχει και τα καλα του.

3 Likes

Θέλουμε λίγο δουλίτσα, δεν τις ξέρουμε τις θέσεις :sweat_smile:

1 Like