Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Βάλανε μια φωτό στο fb που φαίνεται τίγκα κάτω ο χώρος, αλλά η αλήθεια είναι πως ήταν πολύ αραιός ο κόσμος κάποια στιγμή που πήγα μπροστά (στο little sun νομίζω) έφτασα σε απόσταση αναπνοής από το κάγκελο χωρίς καμία δυσκολία…σίγουρα κάτω από χιλιάρικο (ή εκεί γύρω τελοσπάντων). Αν δεν βγάλουν δισκάρα του χρόνου πιστεύω πως θα χάσουν το όποιο momentum απέκτησαν με τα EP και το υπεργαμάτο πρώτο τους full length…

Στα της εμφάνισης τώρα, εγώ ψιλοβαρέθηκα αυτά τα τζαμαρίσματα και το ξεχείλωμα κάποιον κομματιών. Ήμουν και σχετικά κουρασμένος αφου ήμουν από το πρωί στο πόδι με το σεμινάριο και τα πέρα δώθε στην Αθήνα, είχα ρουφήξει και τα ουίσκια μου πριν έρθω, ρούφηξα και κάμποσες μπύρες εκεί. Καλά πέρασα, αλλά σαν την πρώτη φορά δεν ήταν. Σίγουρα πιο μπαντίσια εμφάνιση αφού έχουν δέσει πολύ περισσότερο και φαίνεται, αλλά κάτι με χάλασε και δεν το ευχαριστήθηκα όσο θα ήθελα. Εντάξει η Elin είναι frontwoman με τα όλα της. Ο Γάλλος πρέπει να έπαθε αγκύλωση που σήκωνε το χέρι μετά από κάθε ακόρντο, αλλά γενικά οι υπόλοιποι υπολείπονταν πολύ σε σκηνική παρουσία…λες και τους είχαν βιδώσει στο πάτωμα ένα πράμα.

@drenie και @pantelis79, την επόμενη φορά που θα κανονίσουμε να συναντηθούμε θα έρθω νηφάλιος για να μην υπάρχει διαφορά φάσης :stuck_out_tongue:

2 Likes

Wardrum πηραν κεφαλια σημερα στο κύτταρο, απιστευτοι

Που είναι οι PANX ROMANA ρεεε? Με χαλάει ότι είναι τα Μωρά headliners κατά τα άλλα πολύ καλό line up!

Θα έχωνα και Έμμονο Γκρίζο εγω.

Αυτά είναι νέα ρε μάγκες. Βγάζουν δίσκο τα ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ. Ξύδι σε αυτούς που προσπαθούσαν με το ζόρι να πείσουν τη μπάντα να σταματήσει και μιλούσαν για δήθεν ασέβεια στο πρόσωπο του Θάνου. Τι συναυλιάρα είναι αυτή!

Μια παρατήρηση μόνο: Είναι δυνατόν να είναι headliner ο Αγγελάκας και να μην είναι τα Κρίνα? :astonished:

Και μια διευκρίνηση από τους συντάκτες του rocking. Ti εννοεί το άρθρο όταν μιλάει για “τα ονόματα των τριών headliners”. Μία δεν θα είναι η βραδιά στις 10 Ιουνίου? Πώς γίνεται σε μία βραδιά να υπάρχουν 3 headliners?

ο Αγγελάκας ήταν και πέρσι headliner … Εγώ δεν θα τιμήσω και ας φαντάζει γαμάτη η συναυλία

πολύ καλή προσπάθεια και φετος πάντως

Το θέμα είναι ότι η μπάντα είχε ήδη σταματήσει. Δε ξέρω…

έτσι όπως το βλέπω μάλλον για δελτίο τύπου πρόκειται οπότε όπως το έστειλαν μπήκε

Στο Rockwave εχουν προστεθει Tardive Dyskinesia και Poem τη μερα των Evanescence

Ήταν κανείς άλλος στους Need την Παρασκευή; Ήταν κάτι παραπάνω από εξαιρετικά από πολλές απόψεις.

Γνώρισα επιτέλους και @pantelis79.

2 Likes

Skyclad χθες μας πήραν το σκαλπ πάντως, γαμώ τις συναυλίες, τρελό κέφι! Η μια κομματάρα μετά την άλλη, έπαιξαν και 4 από το καινούριο, τους γνωρίσαμε και από κοντά γιατί είναι γαμώ τα παιδιά! Πιστεύω ότι και ο @drenie αλλά και ο @pantelis79 περάσανε όμορφα. Εγώ πάντως σήμερα ξύπνησα με ένα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά!

2 Likes

Και μια προσπάθεια για βίντεο από μένα

1 Like

Οι Need ηταν εξαιρετικοι και για οποιον μενει Αθηνα και ειχε ελευθερο το βραδυ της Παρασκευης αξιζε να ειναι εκει ακομα και αν δεν ειναι πολυ του γουστου του η μουσικη που παιζουν. Επαιξαν και μια διασκευη στο Sleep των Savatage , που το αφιερωσαν στον προσφατα εκλιποντα Paul O’Neill πριν ξεκινησουν την παρουσιαση του τελευταιου τους δισκου “Hegaiamas: A song for Freedom”.
Παρα πολυ καλοι και αξια τους παιρνουν μαζι τους οι Evergrey στην Αμερικανικη τους περιοδεια. Και οι The Mighty N. δεμενοι και ευχαριστοι πανω στη σκηνη. Ολα αυτα με 6 ευρω (8 στο ταμειο) επειδη πολυ μουρμουρα εχει πεσει για τις τιμες των εισιτηριων αναμεσα σε εμας τους 5-6 που γραφουμε ακομα εδω μεσα . Αξιζει να στηριζουμε τετοιες μπαντες και τετοιες προσπαθειες.

Για τους Skyclad τι να πουμε ; Φοβερο παρτυ και η ιδια η μπαντα εδειξε να το ευχαριστιεται παρα πολυ. Εδειξα στον @shadowking69 οτι μπορω να ειμαι και τρουιλας (χεχεχε, γατογατακες!) , πιασαμε και την μπαγκετα του εξαιρετικου Arron Walton (φοραγε μπλουζακι Tool και μας ειπε οτι τον εχουν πιασει διαφοροι και του λενε αφου δεν ειναι Metal γιατι φορας τα μπλουζακια τους (τετοια μυαλα εχουν μερικοι) , οτι τους ειδε πρωτη φορα ως Support στους Rage Against The Machine στις αρχες της δεκαετιας του '90 και τον κερδισαν αμεσως.
Με το που αλλαξε η μερα (Αφου βγηκαν ουσιαστικα στις 12 το βραδυ ) ειχε γενεθλια η Georgina και της τραγουδησαμε και το Happy Birhtday (καποια στιγμη εκανε και τον γυρο του μαγαζιου και περασε μπροστα απο ολους), η διασκευη στο Emerald ολα τα λεφτα , οτι ξαναβγηκαν για encore χωρις να εχουν κατι ετοιμο τους τιμα ακομα περισσοτερο , ο Pugh μορφη πανω στη σκηνη , ο Ridley ειχε φοβερη επικοινωνια με το κοινο και εκανε και χαβαλε και για την βαρια προφορα του και ο “Bean” ογκολιθος στο μπασο. Ολα αυτα εκαναν την απουσια του Ramsey λογω σοβαρου προβληματος υγειας (μαθαμε οτι εβαλε βηματοδοτη) να μην μας κακοφανει. Να ειναι καλα ο ανθρωπος πανω απ’ολα!

Μετα εκατσαν και εβγαλαν φωτογραφιες με ολους με το χαμογελο ζωγραφισμενο στα χειλη και σε εμας και σε εκεινους!
Παντα τετοια !

2 Likes

Να σαι καλά για την μπαγκέτα ρεεε!!!

1 Like

θα τους δειρω ολους λεμε ρε!! ευτυχως δεν ηταν μπροστα μου ουτε ο @pantelis79 , Ουτε κανας περιεργος σαν τον @machine_head Που ειναι τεραστιοι!! χα χα χα χα!

Και γαμω !! Αντε να δουμε και σημερα τους Parkway Drive να κλεισει ευχαριστα το τριημερο !

1 Like

σου ετυχε μπαγκετα?
παλι καλα που δεν ηρθα!! χαχαχαχα

1 Like

http://www.setlist.fm/setlist/skyclad/2017/kyttaro-athens-greece-73e622b5.html

Εδώ και το setlist των Skyclad από χθες…όποιος θυμάται κάτι άλλο ας το διορθώσει. Πάντως έπαιξαν το Spinning Jenny 2 φορές, δεν είναι λάθος :stuck_out_tongue:

Σε περιμενα με μπλουζακι Αλτερ Μπριτζ, αλλα με απογοητευσες…

2 Likes

Ναι, πολυ καλά ήταν και φαντάσου ότι σχεδόν δεν είχα επαφή με την μπάντα.
Και ωραίος ήχος και κέφι, ε δεν θες και τίποτα άλλο.
Αρχισα να ακούω Skyclad στα γεράματα :joy:

Επίσης Ridley πολύ καλός live - ισως καλυτερος απο studio.

Ναι όντως γιατί προσπαθεί να κάνει και λίγο το γρέζι του Martin και το πάει αρκετά καλά.

Ποτέ δεν είναι αργά να γίνεις φαν των Skyclad, σκέφτομαι σοβαρά να μην τους ξαναχάσω γιατί πραγματικά σε κάνουν να ξεφεύγεις έστω για λίγο.