Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

αχαστο, και με τελειο σαπορτ Thantifaxath.

The Keening βλέπω στην Ελλάδα ρε.

1 Like

Εντελώς μαλακισμένη αφίσα, αν σκεφτούμε πως μόνο σε μία (?) ημερομηνία παίζουν έστω δύο μπάντες μαζί. Αφού δεν είναι πακέτο, μην τα ανακοινώνετε σαν πακέτο μωρέ.

The Keening είναι οι πρώην Subrosa, σωστά?
αψογα τα νέα για εμένα :sunglasses:

1 Like

Πηγα Χατ τρικ σήμερα στο fuzz. Δυστυχώς ειχα ξεχασει πως ειναι τα sold out του Λωρη!

3 Likes

Για κάθε μοντέρνα και νέα ροκ/μέταλ μπάντα που έρχεται και παίζει 70 λεπτά υπάρχει ένας Πουλικάκος 81 ετών που ανέβαινει στη σκηνή στις 12 και κατεβαίνει στις 3:30.
Ευχαριστούμε το θείο Νώντα για μια πολύ ζεστή βραδιά, να είναι γερός να συνεχίσει αυτό το ετήσιο ραντεβού

21 Likes

Οι Autumn machinery επαιξαν χτες στο ΑΝ, παρέα με τους Messier13 και τον Tony Bluebird.
Ολοι οι μουσικοί ήταν εξαιρετικοί, θα μείνω όμως στους Autumn Machinery, που με λίγο κόσμο από κάτω απέδωσαν τα μέγιστα. Μπάντα με σταθερή σύνθεση εδώ και χρόνια, που παίζει για τη μουσική και μας προσφέρει ποιοτικό post rock, με συνθέσεις άρτιες και πολύ ενδιαφέρουσες. Ακόμη και το τόλμημα να βάλουν ούτι που έπαιζε ποντιακό ρυθμό σε ένα από τα τραγούδια τους ήταν επιτυχημένο. Αυτοί και οι Pain of salvation το εχουν ενταξει τόσο πετυχημένα στον ροκ ήχο. Αυτές τις μπάντες ή τις ανακαλύπτεις ή δεν τις ανακαλύπτεις, καθώς είναι πραγματικά underground, χωρίς ιδιαίτερη προώθηση.

σα να λέμε χρόνος λαιβ Πουλικάκου > Messa + Brutus combined

2 Likes

Κάπου πήρε το μάτι μου για Armored Saint, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Ας επιβεβαιώσει κάποιος.

1 Like

Μη μας τα πετάς έτσι, θα πάθουμε τίποτα…

Δε βρήκα να αναφέρεται κάτι στο site ή στο facebook τους, δυστυχώς. Το κατακαλόκαιρο θα κάνουν ευρωπαϊκές συναυλίες πάντως.

Το είδα κι εγώ. Εδώ ανέβηκε αλλά, προσωπικά, θα κρατούσα επιφυλάξεις. Μακάρι πάντως.

2 Likes

Συγχώρεσε με αν δεν ισχύει , χαχα

2 Likes

Μακαρι…και κυτταρο?μουρλια

1 Like

emma ruth rundle 13.5 κυτταρο kai 14.5 θεσσαλονικη

8 Likes

Άσε ρε πονηρέ :stuck_out_tongue:

3 Likes

Προστέθηκε και η Αθήνα.

2 Likes

Ω ρε φίλε δεν το πήρα πρέφα να πήγαινα! Χαρμάνης ρε φίλε, είχε χαθεί εντελώς.

Παρουσίαση δίσκου από Tuber!

3 Likes


Έτοιμοι για τους Πατριάρχες! Κανονικό εισιτήριο μετά από καιρό. Ελπίζω να παίζει και πάγκος με καλούδια στο live.

4 Likes

Therion ευτυχως αλλαγη χωρου Σαλονικα. Απο eightball σε Principal.