Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Προσωπικά είχα να τους δω από το 2004, στο Ρόδον, υπεργαμιστερό live τότε, για την πρώθηση του Monolithic Baby! Δεν είναι ότι με χάλασε το μιαμισάωρο, αλλά το ότι ο Wyndorf μας μίλαγε στην εισαγωγή του Space Lord κανένα 10λεπτο χωρίς κανένα λόγο, ήτοι 2-3 τραγούδια… Κατα τα άλλα, ξαναλέω, υπέροχο live. Επίσης με κάτι τέτοιες μπάντες συνειδητοποιείς πόσες κομματάρες έχουν, όταν σου παίζουν 13 τραγούδια κι έχουν αφήσει απέξω περίπου 10 hits σα να μην τρέχει τίποτα…

1 Like

KULTUR SHOCK [Seattle, WA, USA] - ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ| AN CLUB

**Early Bird 15€: MONO ΣΤΟ - Locomotiva cafe bar βιβλιοπωλείο

  • Περιορισμένη προπώληση: 17€

  • Tαμείο 20€

  • ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ:
    Locomotiva cafe bar βιβλιοπωλείο- Σολωμού και Μπόταση 7
    Intriga Cafe Bar – Θεμιστοκλέους & Δερβενίων 60, Εξάρχεια
    Monsterville – Αγίας Ειρήνης 13, Μοναστηράκι

4 Likes

Τί γκρούπαρος.

2 Likes

Δεν ξαναχάνεται αυτό το λάηβ

1 Like

ωπα τι ρουμανοβαλκάνικα είναι αυτά ;; Ενδιαφέρουσα μουσική να την παντρέψεις με ροκ

1 Like

Αυτοί και οι Gogol Bordello είναι οι πρωτεργάτες της σκηνής αυτής. Στα γρήγορά τους πανκίζουν και στα αργά τους (που κατεμέ είναι πιο γαμηστερά) βγάζουν ένα μοιρολόι:

Της ανωμαλίας όμως θα γίνει σ’ αυτά:

1 Like

Ώπα! Εμένα πριν καιρό με είχαν περάσει από αλκοολούχα ιεροτελεστία για να μυηθώ σε δαύτους:

Kάτι μου λέει πως πρέπει να ψαχθώ επειγόντως με Kultur Shock με αυτά που άκουσα πιο πάνω.

Παράτα τους μυρωδιάδες και λάβε το φως το αληθινόν.

Θα προσπαθήσω να σταθώ στο ύψος των περιστάσεων, promise sir!

1 Like

Το release ανακοίνωσε και hozier.

τι λαιβάρα πραγματικά… από τα λίγα που έχω πάει μόνος μου, κανείς δεν ψηνόταν από φίλους, αλλά πραγματικά είχε γαμήσει. θα έλεγα πως ήταν στο πικ τους, αν δεν τους είχα δει και το 99 στη ριζούπολη.

1 Like

Tο '99 ήταν η αρχή του πικ τους, αφού είχε ψαρώσει όλη η Ριζούπολη! Προφανώς δεν τους ήξερα τότε, ήμουν στο γυμνάσιο και έβλεπα μπροστά μου μια μπαντάρα άγνωστη σε εμένα, περιμένοντας να βγει η επόμενη υπερμπαντάρα…

3 Likes

ισχύει. εγώ τελείωνα πρώτη λυκείου, αλλά ακριβώς στην ίδια φάση με αυτή που περιγράφεις. ωραίες θύμησες

φοβερό άρθρο, διάβασε το. μάλλον υποθέτω όλοι οι εν ελλάδι έχουμε χάσει το πικ της μπάντας

1 Like

Καλά διαφωνώ ότι αυτό ήταν το πικ τους… είναι σα να λες ότι το πικ των Metallica ήταν το Ride the Lightning. Συνθετικά ίσως ήταν (αν και διαφωνώ και πάλι), αλλά αυτό που περιγράφει είναι το λεγόμενο underground.

1 Like

συνθετικά θεωρώ πως το πικ ήταν στα 90s και επ ουδενί σε ότι ακολούθησε. λαιβ, προφανώς δε θα μάθουμε ποτέ.

1 Like


Αυτό

2 Likes

Ζούνε οι de facto;

1 Like

Voivod 21/8 Αθηνα

3 Likes