Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Αυτό το Ηράκλειο βολεύει πιο πολύ αυτους από Αθήνα πάντως παρά αυτούς από Κρήτη…:slight_smile:

1 Like

Nαι ρε παιδιά, τι Ηράκλειο να πούμε; Και αναρωτιόμουν πώς γίνεται να μην το ξέρω! :stuck_out_tongue:

Ρε συ το remedy είναι ένα μικρό μαγαζί στο Νέο Ηράκλειο Αττικής :stuck_out_tongue:

1 Like

χαχα τώρα το κατάλαβα. σορι :joy:

1 Like

να το πάρω σαν ανέκδοτο το αποπάνω ;;;

πίστευα ότι τελειώσαν ( δικαίως ) από τότε που μάσησε το μηχάνημα του ηχολήπτη το cd και φανερώθηκε ότι σε open air έπαιζαν playback .

κατα τ 'άλλα γούστα προφανώς, δεν κρίνω αυτό

3 Likes

Βλέπω τους φέρνουν κι αυτούς οι Ρώσσοι. Μάλιστα.

EDIT: και με 30 ευρώ εισιτήριο. Μάλιστα ^2.

Απλά προς ενημέρωση…ήταν γνωστό ότι θα έπαιζαν playback σε εκείνο το show καθώς ήταν για την tv. Όσο εάν έχετε απορία τους έχω δει 2 φορές live και απλά είναι φοβεροί! Και όχι playback δεν παίζουν…

1 Like

Ενδιαφέρον, αλλά το εισιτήριο είναι λίγο τσιμπημένο… :face_with_raised_eyebrow:
Γενικά έχουν αρχίσει να παίρνουν την ανιούσα σιγά-σιγά οι τιμές των εισιτηρίων ή μου φαίνεται;

1 Like

συμφωνώ , εισιτήριο κάτω των 35 ευρώ θεωρείται φθηνό πλέον πιστεύω

ντάξει λογικό , έχουμε συζητήσει πολλάκις τους λόγους . Είναι το κύριο έσοδο μιας μπάντας

Με τον ΦΠΑ να πέφτει πάλι στο 6% από 25%, 30 ευρώ (το φτηνότερο - πάνε μέχρι 75) για τους Lordi είναι ακριβά για μένα.

2 Likes

Damian Marley 7/6 στο Release

Τόσοι και τόσοι που μεταδίδονται στην Τιβι οι συναυλίες παίζουν κανονικά. Ποιός ο λόγος δλδ να παίζει ο άλλος κονσέρβα ?

This was something that we could not help. We always play live on our concerts and festivals etc, BUT: I´m sorry to break anyone´s bubble here; when you´re doing live TV, it is more than usual for the tv station and/or the organisation behind the event being televised live, DEMAND the artist to do playback. This is mainly done to ease the tv people´s job. No soundchecks, no monitors or mixing needed. And to be sure that the band “plays” correctly, and of course in some countries, to avoid the artist cursing or saying anything ‘politically incorrect’.”Αυτο ήταν και δεν νομίζω να χρειάζεται περισσότερη εξήγηση. Τόσες μπάντες τα έχουν κάνει χάλια σε εκπομπές,αυτούς θα σταυρώσουμε?

Σωστότατα τα αποπάνω, σκατά στην τιβί και όλα, βέβαια από την άλλη υπάρχει και αυτό το έπος.

Το λάιβ με αφήνει παγερά αδιάφορο, όπως και οι δίσκοι τους (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).

2 Likes

το ειχαν κανει και αλλοι στο παρελθον

7 Likes

Λογικά πρέπει να το έχουν κάνει και οι Metallica κάποια στιγμή!

είναι ωραίες αυτές οι τρολλιές που αλλάζαν τα μέλη όργανα για τον χαβαλέ τους

απ τους Lordi εμένα κάποια τραγουδάκια μου άρεσαν ( devil is a loser , who’s your daddy καλές χαρντ ροκιες πχ ) , και είχα χαρεί που είχαν πάρει την γιουροβίζιο(ν) στην Ελλάδα το 2005

αλλά μέχρι εκεί , δεν τους θεώρησα κάτι τρομερό ποτέ . Μακάρι να έχουν ανταπόκριση , δεν μου τρώνε και το ψωμί οι άνθρωποι

Στο Hellfest του 2013 επαιζαν παντως στο main stage και που ειχε κανει μεγαλη εντυπωση.
Νομιζα οτι ειναι τελειως joke band. Θυμαμαι παντως να παιζουν πρωτο το Hardrock Hallelujah , για να το βγαλουν απο τη μεση - καποιο τετοιο σχολιο.

Ρε μάγκες καλό είναι πριν λέτε κάτι να το ψάχνετε…
https://www.setlist.fm/setlist/lordi/2013/val-de-moine-clisson-france-7bd92e88.html
Και ΝΑΙ μόνο σε μεγάλα stage παίζουν. Έχουν απίστευτο show!