Έχει πέσει λίγο ξεραϊλα... ορ γουατ;;;;

Απο εκεί που Φθινόπωροο και Δεκέμβριο είχα πήξει να πηγαίνω συναυλίες, τώρα η μόνη συναυλία που έχω να πάω είναι στους Άμεν ρα. Δεν μπόρεσα να πάω Cult of Luna λόγω εργασίας

Έχει και blues pills.Τους άκουσα πρόπερσι, ήταν καλοί αλλά δεν με νοιάζει να τους ξαναδώ. Ίσως όταν θα έχουν ωριμάσει περισσότερο, διότι είναι καλοί μουσικοί απλά τους λείπει (αυτό που κρίνω εγώ) η εμπειρία.

Μήπως έχει να κάνει με το ότι αυτή την περίοδο οι περισσότερες μπάντες κάνουν τουρ στο Νότιο Ημισφαίριο;;;;

Swans πού ήσουνα;

50α γενέθλια ενός φίλου

Vive Le Punk πού ήσουν;

Μην απαντάς, μπορεί να έχει χακάρει τον λογαριασμό του Παντελή η γυναίκα σου.

6 Likes

Μιλάμε για συναυλίες της προκοπής… και τέλως πάντων μπορώ να απλουστεύσω λίγο την κουβέντα:

Συναυλίες τις οποίες να με ενδιαφέρουν. Διότι πχ Chelsea είναι μια αντικειμενικά αξιόλογη συναυλία, απλά δε με ενδιαφέρει.

Μη λές πολλά, στέκεται δίπλα μου… Not joking

2 Likes

Ε άρα μάλλον δε σε ενδιαφέρουν πολλές :yum:!

Δεν είμαστε και ότι κι ότι, έχουμε και ένα επίπεδο!

1 Like

Εσύ ποστάρεις τώρα ή αυτή;

2 Likes

Την έδιωξα… πήγε για ύπνο

1 Like

Σκληρό αγόρι … Εσύ όμως έμεινες να πλύνεις τα πιάτα ; :blush:

2 Likes

Είσαι μεγάλο γατόνι… Πως ήξερες για τη συμφωνία μας;

Δεν μου αρέσει το σιδέρωμα/άπλωμα και το κάνει αυτή… δεν τις αρέσει το πλύσιμο των πιάτων και το κάνω εγώ. Αυτός είναι ο διαμερισμός των αγκαριών στο σπίτι. Καθαριότητα και κήπο τα κάνουμε μαζί. True story!

1 Like

Απλωμα ρούχων εγώ . Πλύσιμο πιάτων εναλλαξ !

Χάχα χαχαχα.

Δεν έχουμε κήπο , μάλλον βγήκε κερδισμένη τώρα που το σκέφτομαι …

Για πες τι θα ήθελες να δεις !

Από μπάντες;
Ατελείωτες, αλλά αν μιλάμε για μπάντες που είναι εφικτό να έρθουν η πρώτη που έρχεται στο μυαλό είναι οι Neurosis.

Σιδέρωμα η χειρότερη δουλειά του κόσμου.

3 Likes

Τελικά είμαστε όλοι καθαρόαιμα αρσενικά παλαιάς κοπής… Έχουμε τις γυναίκες μας σήκω σήκω κάτσε κάτσε.

1 Like

Για να καταλάβεις πόσο σκληρό αγόρι είμαι και εγώ ούτε η δικιά μου σιδερωνει . Οπότε για να μην περιμένω ένα θαύμα , τουλάχιστον μια φορά το μήνα φέρνω γυναίκα για να βοηθήσει στις δουλειές του σπιτιού ! Έχουμε και χάλια ωράρια με τις κωλοδουλειες , δεν βγάζουμε άκρη .

Οι gojira που ακούγονται δεν με χαλάνε καθόλου πάντως .
Για πιο μεγάλες “φεστιβαλικες” μπάντες το βλέπω δύσκολο .

Αν ρώταγα από γυναίκες τι θα ήθελες να δεις θα το είχες καταλάβει !

Η δικιά μου έχει το χαρακτηριστικό ότι κάνει τα πάντα αργά και προσεκτικά. Οπότε το σιδέρωμα είναι κάτι που το βλέπει σαν διαλογισμό (έτσι λέει).
Εγώ πάλι είμαι το ακριβως αντίθετο, κάνω πάρα πολλά πράγματα μέσα στη μέρα με πολύ ένταση για να ξεμπερδεύω γρήγορα. όταν καθαρίζουμε, συνήθως κάνω εγώ το 80% και αυτή το 20, απλά λόγω διαφοράς στην ταχύτητα εργασίας.

Gojira δεν μου λένε πολλά αλλά θα πήγαινα. Επίσης μάλλον θα πάω Jamiroquai γιατί θα πάνε πολλοί φίλοι, στην αρχή το είχα αποκλείσει διότι είχα κανονίσει την άδεια μου, αλλά έγινε αλλαγή επειδή θα έρθει ένας Ιταλός φίλος για 2 εβδομάδες εκείνη την περίοδο και θα το φιλοξενήσω.

1 Like

Ενταξει, δεν ακουγονται και παρα πολυ…

Καλυτερος διαλογος στο φορουμ, ξεκινησε απο ξεραιλα σε συναυλιες και κατεληξε στο ποση παντοφλα τρωει ο καθενας

1 Like