Με ποιον τροπο δουλευετε τραγουδια?

Προσωπικα δεν τα δουλευω :stuck_out_tongue: Δεν εχω βγαλει ποτε ενα ιδιο σολο απο την αρχη μεχρι το τελος,μονο αυτοσχεδιαζω.Απλα περνω φρασεις και sequences και προσπαθω να τα αφομοιωνω στο παιξιμο μου

Ταμπλατούρες και σιγά σιγά αρχίζει να εκπαιδεύεται και το αυτί…

πρωτα το ακουω προσεχτικα αρκετες φορες και οταν καπου δε καταλαβαινω καλα τι παιζει λιγο απο tablatures και λιγο απο το cakewalk(αναλογο με το guitar pro)

Πρωτα λίωνω το τραγουδι μεχρι να θυμαμαι πως παει ολο το σολο. Μετα το δουλευω στο guitar pro με κλασσικους τροπους. Οπου κολλαω το παω πισω, χαμηλωνω ταχυτητα κλπ. Ομως υπαρχουν και μερικα σολο που δεν γινεται με την καμια να τα βγαλεις ακριβως( βλ one) τουλαχιστον για μενα. Ας πουμε και στο comfortably numb απο ενα σημειο και περα αυτοσχεδιαζω. Βασικα μου εχουν πει οτι χρησιμευει και ο μετρονομος αλλα εγω ποτε δεν τον χρησιμοποιησα. :-s

σωστοτατος . δεν υπαρχει και λογος για να βγαλεις ενα ιδιο σολο . απλα περνεις samples που σου αρεσουν απο καθε σολο και τα βαζεις στο παιξιμο σου .

Τι είναι οι φράσεις και τα sequences?Tα ακούω συχνά…

τα solo (s) ειναι κομματια προσωπικης συνθεσης οποτε δεν υπαρχει λογος να γινουν c(l)opy paste με την καμια…

απο εκει κ μετα, ακους το κομματι καλα - μετα quitar pro και παιζεις πανω σε αυτο σε μια λογικη ταχυτητα και τελος παιζεις πανω στο mp3…

Eνταξει ομως αν βλεπατε μια μπαντα να παιζει δεν θα θελατε να ακουσετε τα αυθεντικα σολο?

Σίγουρα! Αλλά οι απόψεις διίστανται.:stuck_out_tongue:

παιζω πανω απο το κοματι με τις ωρες!
αυτο πλαια που εβγαζα τα σολο
πλεον τα αλλαζαω τα φωτα…:stuck_out_tongue: