Παιδική Χαρά!

Οι περισσοτεροι απο εμας, αν οχι ολοι, εχουμε περασει απειρες ωρες στην παιδικη χαρα της γειτονιας. Ηταν το κεντρο συναντησης με την παρεα και ο καθενας εχει πολλες ευχαριστες ή δυσαρεστες αναμνησεις.
Τεσπα, για να μην μακρυγορω και για να μπω κατευθειαν στο ζουμι του θρεντ…

Ποιο παιχνιδι-δραστηριοτητα ηταν το αγαπημενο σας απο τις παραπανω?

[SIZE=“1”]*Ευχαριστω την Ρανια για την βοηθεια που προσεφερε στη δημιουργια του θρεντ[/SIZE]

πηγαινα παιδικη χαρα μεχρι πριν δυο χρονια περιπου (μεχρι δευτερα γυμνασιου δλδ )
κυριως ποδοσφαιρο παιζαμε αν και πιο παλια πλακωνομασταν , μπουγελωνομασταν , ξεβρακωναμε αθωα παιδακια και ενοχλουσαμε ζευγαρακια ! ωραιες εποχες :smiley:

Εχω αρκετα χρονια να παω σε μια παιδικη χαρα, αλλα δεν μπορω να ξεχασω με τιποτα το ποσο βρωμιαρηδες ειμασταν που παιζαμε στις αμμοδοχους και μετα στο σπιτι τα παπουτσια ειχαν 1 τονο αμμο. :stuck_out_tongue:

Καλα νταξ, το πολλ γ@μησε απλα:lol:
Και δεν καταλαβα γιατι λες ‘‘οταν ολοι ημασταν μικροι’’
Εγω ακομα παω στην παιδικη χαρα.[SPOILER]


[/SPOILER]

Μα πόσο, ΜΑ ΠΟΣΟ περρισσότερο καμμένο μπορεί να γίνει το off topic του forum???"#-o 8O :roll: #-o 8O :roll: :!:

Και καλα μεγαλωσες.

Εγω πλεον οποτε παω κανω κουνια. Και φτανω ψηλα! Στο ΘΕΟ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΦΤΑΝΩ!

Απ’ την παιδική χαρά έχω τις καλύτερες αναμνήσεις.

Είχα στραμπουλίξει το πόδι μου καμιά 2-3 φορές.
Είχε μπει ένα κομματάκι ξύλο,λίγο μικρότερο από οδοντογλυφίδα σε μήκος,χωρίς να το καταλάβω και μετά το έβγαλα κι έκανα ράμματα.
Κάτι γδαρσίματα θυμάμαι…
Κάποιος μου χε ρίξει πέτρα στο κεφάλι.
Είχα πατήσει σκατά…
Κάτι σύριγγες πεταμένες κάτω(πριν από κανα χρόνο που ξαναπήγα).

Ωραίες εποχές !!!

Εμεις εχουμε παιδικη χαρα διπλα στο σχολειο μας αλλα δεν πηγα ποτε γιατι μαζευονται ναρκομανης στον λοφο οπου ειναι. Ετσι αμα πηγαινα, ξενιτευομουν. Θυμαμαι παντα μ’ αρεσε η τσουλιθρα γιατι η λιμπιντο ανεβαινει στα υψη ετσι οπως κατεβαινεις. Οπως επισης και η κουνια γιατι καναμε διαγωνισμο ποιος θα φτασει πιο ψηλα.

Τσουληθρα,κουτρουβαλημα κατα τη διαρκεια της καθοδου και πεσιμο με το κεφαλι!!
Και κουνιες βεβαια με τα παπουτσια στο καθισμα!!

εγω πηγαινω ακομα στην παιδικη χαρα κυριως τα βραδια και λιωνω την κουνια και μα ρεσει τοσο πολυ που δεν αφηνω αλλο φιλο μου να ανεβει…ολα τα παραπανω συνδυαζουν αυτα που εκανα στην παιδικη χαρα

το πιο γαματο τοπικ τελευταια…

Εγω εχω πολυ καιρο να παω στην παιδικη χαρα δυστυχως.Μια φορα οταν ημουν μικρη ειχα παει με μια φιλη μου και ειχαμε βρει ενα πακετο σπιρτα και βαλαμε φωτια σε κατι φυλλα και καψαμε και ενα θαμνο και απο τοτε δεν ξαναπηγα

τραμπαλα ρε φλωροι τραμπαλα!!!
οταν παμε τα βραδια το καλοκαιρι στα τρικαλα σε μια παιδικη χαρα με την παρεα κανουμε τραμπαλα ολοι μαζι και γινεται τσι πουτανας…πολυ ωραια…παλιμπαιδιζουμε επισης και σε κατι αλογακια-αυτα μωρε με το ελατηριο-μεχρι που μας εκαναν και παρατηρηση να μην τα χαλασουμε…καλα κουνιες…τα σπανε…προσφατα εκανα και σφηνωσα σε μια απο δαυτες…επισης και τα μονοζυγο ειναι ωραια…αλλα τωρα πια ψηλωσα και ειμαι πιο ψηλος και απο το μονοζυγο και δεν μπορω να κανω…:frowning:
ω ειναι ωραια στην παιδικη χαρα…
ΡΕ ΒΑΚΙΛΛΕ!!! ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ;;;
τον λεδ συναγωνιζεσαι πλεον;;
(κορυφαιο πολλ:lol: :lol: :lol: :lol: )

κατι απο ολα…

Στην παιδική χαρά πηγαίναμε μόνο για να βλέπουμε τα άλλα παιδάκια να πέφτουν “καταλα8ος” και αν κλαίνε 8)

Η για να δούμε τα MILF που φέρνουν τα παιδιά τους 8)8)

ήσασταν πολύ τσρου από μικρές, γιαυτό. φοβερότατο. κ εγώ γεννήθηκα 20, σας καταλαβαίνω:lol: :lol:

Αυτά είναι! και εγώ νόμιζα ότι ήμουν η μόνη :stuck_out_tongue:

:naughty: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Το ονομα “παιδική χαρά” δεν είναι πολύ ηλίθιο? :-s

Στην Δραμα δηλαδη πως το λετε?