Ρωσία - Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018

Απαραδεκτη Γαλλια, ολοι πισω. Καλα να παθουν κ ας τους συμπαθω λιγο πιο πολυ

Τι γινεται σε αυτο το ματς

Θεωρω την Γαλλια πολυ πιο πληρη. Απλα παιζει συντηρητικα ο Ντεσαμπ

Σε ποιοτητα ειναι και καλυτερη και πιο πληρης σε ολες τις γραμμες. Αμα κλειστει παλι η Γαλλια και τους δωσει χωρους για να βρει αντεπιθεσεις θα την πατησει.

Τρομερος ο Πογκμπα σημερα, ειχα καιρο να τον δω τοσο καλο.

βιειρινια > ρικαρντο

Ανώτερη η Ουρουγουαη, την οποία-πραγματικά- δεν ξέρω ποιος θα τη σταματήσει. Ελπίζω ο Καβάνι να προλάβει πριν τον επόμενο αγωνά… θα είναι μεγάλο κρίμα να απουσιάζει

Πολυ κριμα για τον Καβανι γιατι και παιχτουρα ειναι και πολυ συμπαθης σε αντιθεση με τον αλλον. Ωραια η σκηνη που τον βοηθησε ο Ροναλντο να βγει.

Η Πορτογαλια μεχρι εδω καλα ηταν, πολυ μετρια ομαδα, αν δεν ειχε τον Ροναλντο δεν θα περναγε καν Μουντιαλ.

Αυτο τοδατε πολλοι ετσι; Εμενα μου φανηκε το κανε για να βγει πιο γρηγορα ο Καβανι, αν μπορουσε θα τον πετουσε εξω. Κλασσικος μαλακας κριστιανο

Ίσως ήταν λίγο και από τα δύο : ναι να τον βοηθήσω τον άνθρωπο και αντε να τελειωνουμε. Πάντως ο κριστιάνο μονιμώς δύο παίχτες πανω του είχε , τι να σου κάνει και αυτός.

Για να βγει πιο γρηγορα το εκανε αλλα τον βοηθησε κανονικα, δεν τον τραβολογαγε δηλαδη.

Ήλπιζα να περάσουν Αργεντινή και Ουρουγουάη γιατί δυστυχώς οι Ευρωπαϊκές ομάδες που πέρασαν από τον πρώτο γύρο ήταν πολύ περισσότερες από όσες θα έπρεπε να είναι.

Είχαμε 10 Ευρωπαϊκές, 4 Νοτιοαμερικανικές , 1 Ασιατική και 1 από Βόρεια Αμερική στους 16.

Τώρα από τα ζευγάρια που απομένουν τα 3 είναι αμιγώς Ευρωπαϊκά, ενώ το Βέλγιο μάλλον θα περάσει την Ιαπωνία. Άρα για να έχουμε 3 μη Ευρωπαϊκές στον επόμενο γύρο θα πρέπει να περάσει η Κολομβία την Αγγλία.

Δεν ψηνομαι πολύ να βλέπω κάτι σαν Euro πλέον αντί για Μουντιάλ. Κρίμα και για Αφρική, αφού και οι 5 αποκλείστηκαν στον πρώτο γύρο. Η Σενεγάλη και η Νιγηρία μου άρεσαν πολύ. Μαρόκο και Τυνησία ήταν απογοήτευση, όπως και η Αίγυπτος χωρίς τον Σαλαχ φυσικά.

1 Like

Ωραίο ματς ε;

Summary

2 Likes

Μόνο και μόνο για τον καρκίνο τον ράμος χάρηκα που το πήραν οι ρώσοι. Ψόφο στον πουτάνας γιό. Ρωσία μου θύμισε ελλάδα πρίν το 2000, για το πούτσο δλδ.

1 Like

Αυτο το σιχαμενο “ποδοσφαιρο” των Ισπανων με τις 1200 πασες και ουτε μια κλασσικη ευκαιρια ειναι για καρκινο στα ματια.

Επισης ωραιος ο Πουτιν μεσα στο δωματιακι του VAR. Η μαλακια ειναι οτι καταλαβαινω να πει ο διαιτητης δεν θελω να κρινω μια προκριση στο 112’ για ενα τραβηγμα στην περιοχη, Ε ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΤΟ VAR ΒΡΕ ΖΩΟΝ, τωρα δεν εχεις δικαιολογια.

Ο άλλος “ευχήθηκε” ψόφο σε έναν άνθρωπο που δεν θα δει ποτέ στη ζωή του. Αν έχει ζωή δλδ. Που δεν έχει. Και ναι, στα @@ μου αν του αρέσουν αυτά που γράφω. Ήρωες του πληκτρολογίου. Που αν τον έβλεπε μπροστά του, θα έκανε κακάκια. Κι όλα αυτά για το ποδόσφαιρο. Στην άλλη άκρη της Ευρώπης. Καλά πάμε.

1 Like

Μη τρελαινεσαι, τρόπος του λέγειν προφανώς είναι, ο ήρωας του πληκτρολογίου είσαι εσύ που έκατσες και έγραψες ολόκληρο ποστ για μια αρνητικη απόψη/εκφραση, δικαιολογημένη πολλάκις κιόλας, για έναν από τους πιο αντι-αθλητες του πλανήτη. Όταν παίρνεις τόσο στραβά αυτά που βλέπεις εδώ κοίτα στον καθρέφτη να δεις την πηγή του προβλήματος.

1 Like

Δεν το ειδε :’)

Ίσως δεν χρειάζεται να έχει δικαιολογία, γιατί δεν ήταν πέναλτι.

Στα του παρόντος ματς, μου άρεσε από το πρώτο παιχνίδι η Δανία πολύ και σήμερα παίζει πολύ ωραία επίσης. Ποουλσεν και Ντηλεηνη παικταράδες. Και η Κροατία όμως πολύ καλή ομάδα. Μακάρι να περνούσαν κι οι δύο στους 8.

Ωραίο ματς για κουβά το Δανία - Κροατία. Δε φαντάζομαι τι παίχτηκε μετά το 4’ στα live στοιχήματα. Η χαρά των μπουκ το ματς αυτό.

2 Likes

Μπορεί το ματς της Κροατίας με τη Δανία να έχει ακόμη μπροστά του τουλάχιστον την παράταση, όμως την παράσταση έχει ήδη κλέψει ο θεούλης εκφωνητής της ΕΡΤ, σε μια μετάδοση που άγγιξε επίπεδα Αλέκου Θεοφιλόπουλου - και το λέω αυτό με όλη την επίγνωση της βαρύτητας των λόγων μου!

Στο 65’ λοιπόν, με το ματς να εξελίσσεται μάλλον βαρετά, ο μάστορας αποφασίζει να καταφύγει στα στατιστικά στοιχεία για να περάσει λίγο η ώρα, και λέει το εξής απίθανο: «Ενώ στους ομίλους είχαμε μόνο ένα 0-0, τώρα πάμε για το δεύτερο 0-0 της ημέρας»!
Ακόμη κι αν δεχτούμε ότι ξέχασε πως ο αγώνας Ρωσίας - Ισπανίας έληξε 1-1, το ματς που έβλεπε δεν είχε αίσθηση πόσο είναι το σκορ; Μετά από λίγο καταλαβαίνει το λάθος του και λέει: «συγγνώμη, εννοούσα ότι πάμε για το δεύτερο 0-0 γενικά μετά το 0-0 της Δανίας με τη Γαλλία στους ομίλους» Ακόμη να πάρει είδηση ότι ο αγώνας που μετέδιδε είχε άλλο σκορ!
Κάποια στιγμή, αρκετά αργότερα το διόρθωσε με χαριτωμενιά του στυλ «να ξυπνήσει ο ρυθμός του ματς, να ξυπνήσουμε και εμείς»! Και να πεις ότι έχει τίποτε τρελές ζέστες στη Ρωσία!

8 Likes