Νέες Κυκλοφορίες 2019

Στους Varathron ακούς ριφφ, μελωδίες και γενικά σοβαρή προσπάθεια σύνθεσης. Οι Rotting Christ από την άλλη το έχουν παρατήσει το άθλημα τα τελευταία χρόνια ρε γαμωτο . Συμπαθητικό ωστόσο.

2 Likes

Αυτό ακριβώς, αν και είχα μια ελπίδα ότι λόγω του ότι είναι 1 τραγούδι, οι RC θα έκαναν κάτι λίγο πιιο ξεχωριστό από τα τελευταία…έρχεται το serve in heaven or rule in hell και μου έκοψε τα φτερά :laughing:

1 Like

Για αυτό είπα με μια ακρόαση.

Συμφωνώ σε όλα και όπως έγραφα και στην παρουσίαση του split, πιο πολύ με ενόχλησε που και τα φωνητικά και το εναρκτήριο θυμίζουν χτυπητά προηγούμενα τραγούδια τους.

Varathron προσωπικά θεωρώ πως αν αυτά που κυκλοφορούν τώρα τα βγάζανε στα 90s θα μιλούσαμε για πολύ διαφορετικό status.

5 Likes

Πάμε λίγο ολοκαίνουριο Ραπ Μέταλ, Νουνού Μέταλ και τις σχετικές ορολογίες με τις οποίες μορφωνόμαστε σε αυτό το φόρουμ.

2 Likes

Και δεν με χάλασε καθόλου το άσμα…
Εδιτ : η ότι το λεν τούτο

1 Like

Ναι είναι ωραίο το άσμα. Προβλέπω πολύ καλό το νέο άλμπουμ. Το Rap Metal / Rap Rock / Nu Metal που παίζουν οι Limp είναι εδώ και συνεχίζει να τα σπάει.

1 Like

Πιο Bolt Thrower riff δεν γίνεται :love_you_gesture:

2 Likes

Αυτό ερχόμουν να ποστάρω :slight_smile:

Πώς σου φάνηκε?

νέο Ala.Ni 30 Αυγούστου


^από το προηγούμενο

Δεν κατάλαβα πότε τελείωσε, αλλά είμαι ακόμα στις 2-3 ακροάσεις. Μου αρέσει αυτό που ακούω, αλλά παρότι δεν είναι κανένα δύσκολο άκουσμα θέλω να του δώσω κι άλλες ακροάσεις, φοβάμαι το πόσο θα αντέξει στο χρόνο.

Επίσης, παρατήρησες πολύ διαφορετική παραγωγή από κομμάτι σε κομμάτι; Χαρακτηριστικό παράδειγμα το ομώνυμο το οποίο το διαδέχεται το Sword of Machiavelli και είναι σα να αλλάζει ο δίσκος. Το ένα καθαρή παραγωγή, με δυναμικές κλπ το άλλο σα να βγήκε από garage.

Πρόλαβα να ακούσω μόνο το πρώτο :laughing: το οποίο μάλιστα μου έβγαλε κάτι σε ινδιάνικο ρυθμό,
Αύριο τα υπόλοιπα,ελπίζω

Wear Your Wounds - Rust on the Gates of Heaven

1562841886_a1331529394_10

Με τον τραγουδιστή των Converge και με μέλη από Cave In, Hatebreed, Trap Them και Τhe Red Chord.

Δείγμα…

1 Like

Επιτέλους:

6 Likes

Από τον κιθαρίστα των Need και το επερχόμενό του ΕΡ:

6 Likes

Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι το είχαν διαλύσει; Ωραίο κομμάτι και νέος δίσκος από τη Napalm; Μωρέ μπράβο!

2 Likes

Κεντάει ο τύπος!

2 Likes
1 Like

Irata-Tower (2019)

\m/

2 Likes