Νέες Κυκλοφορίες 2019

ελπίζω τουλάχιστον να γράψει πιο μελωδικά στους Lost, για μένα αυτές οι κυκλοφορίες είναι τύπου τις ακούω μια φορά και μετά τρώνε σκόνη. Καλά κάνει αλλά not my cup of tea

2 Likes

Με ίδιο παραγωγό/στουντιο με το medusa , δεν θα περίμενα μεγάλες αλλαγές να σου πω την αλήθεια , αλλά ενταξει δεν θα έχει καμία σχέση με αυτό που πόσταρα παραπάνω …προφανώς

Το Splinters των Vallenfyre μου άρεσε πάρα πολύ. Βλέπω στο νέο Project (ονοματάρα πάντως) πως είναι μαζί με τον Chris Casket (ex- Extreme Noise Terror) οπότε να δούμε τι μείγμα θα βγει ο δίσκος. Κάτι μου λέει πως θα είναι λιγότερο crust-άτος και πιο βαρύς.

1 Like

Το δέχομαι φυσικά αλλά οι Λόστ έχουν κ ένα παρελθόν (πολύ επιτυχημένο, κ δεν εννοώ σε πωλήσεις) το οποίο φαίνεται να το πλησιάζουν αργά αλλά σταθερά.

Τσέκαρε κ το nocturnal vermin κομμάτι που βγήκε νωρίτερα.

1 Like

Νομίζω όμως πως φτάνει με την παρελθοντολαγνεια . Εχουν ενα παρελθον όπου έπαιξαν ντεθ ντουμ για δύο δίσκους (το shades είναι heavy όχι death) και μετά είχαν μια φοβερή εξέλιξη παίζοντας σχεδόν τα πάντα. Εντάξει δεν θα ανακαλύψουν τον τροχό ξανα προφανώς αλλά αυτό που κάνουν αυτόν τον καιρό δεν με ενθουσιάζει, χωρίς να είναι κακό δεν είναι οι paradise lost που αγάπησα. Και το πήγαιναν φανταστικά μέχρι και το Tragic Idol. Εκεί νομίζω είναι ο ήχος που τους ταιριάζει αν είναι να κολλήσουν κάπου.

7 Likes

Κοίτα όμως, κομμάτια όπως το ομώνυμο, το blood and chaos, και το longest winter δεν θα έβγαιναν στα πρωτα χρόνια των λοστ , σε καμία περίπτωση

1 Like

Καλύτερα να μην έβγαιναν ποτέ

1 Like

Εννοείται αυτό. Δεν λέω ότι είναι άσχημοι δίσκοι ε, ειδικά το Plague Within μου αρέσει περισσότερο. Τα έχουμε ξαναπεί εδώ μέσα πολλές φορές :wink:

Το θέμα είναι ότι δεν φαίνεται να κολλάνε κάπου, δεν σημαίνει δλδ ότι μπήκανε σε κάποιο τέλμα. Στον τελευταίο δίσκο υπάρχουν στοιχεία κ από την μεσαία περίοδο, ενσωματωμένα πολύ όμορφα μέσα, χωρίς να ακούγονται ξένα.

Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά υπάρχει κ κόσμος που αγάπησε την πρώτη περίοδο της μπάντας. Δεν σημαίνει ότι κάποιοι έχουν περισσότερο δίκιο από τυς άλλους. Κ εγώ τους γνώρισα με το icon αλλά εκτιμώ όλα τα άλμπουμ που έχουν βγάλει, με την μεσαία περίοδο από το one second κ μετά να είναι αυτή που ακούω όλο κ λιγότερο, σχεδόν καθόλου. Έχει να κάνει με το τι ακούει ο καθένας την συγκεκριμένη περίοδο, με αλλαγή σε μουσικο ύφος κλπ. Κ επειδή οι μουσικές μου προτιμήσεις είναι προς τον ακραίο χώρο, εκτιμώ πάρα πολύ τις πρώτες δουλειές τους. Σκέψου ότι τώρα τελευταία ακούω πολύ τα ντέμο τους…:grinning: .
Κ το φοβερό με αυτή τη μπάντα είναι ότι σε κάθε νέα δουλειά που ανακοινώνεται, η συγκεκριμένη κουβέντα είναι πάντα παρούσα.:slight_smile:

2 Likes

Εγώ θα έλεγα πιο ορθά…καλύτερα να μην τα άκουγες .Γιατί να τα στερηθούμε οι υπόλοιποι που μας άρεσαν ?

1 Like

Αυτο το τελευταίο είναι μεγάλη άληθεια !

Είσαι μεγάλος αλήτης !

2 Likes

Το οποίο το θεωρώ άνισο, σαν ένας μεταβατικός δίσκος ώστε να έρθει το μεντούσα το οποίο το βρίσκω πιο ισορροπημένο.

Αν είχαν βγάλει κάτι άλλο με το λογότυπο PL πάνω, τίποτα δε θα είχατε στερηθεί, και μια χαρά θα ήμασταν όλοι ευτυχισμένοι

Θα είχαμε στερηθεί να τα ακούμε στις λαιβ εμφανίσεις τους

Σοβαρά τώρα, γιατί απαντάς?

1 Like

Προσπαθώ να είμαι ευγενικός απλά.

Δεν σου είπα να εισαι αγενής, αλλά δεν χρειάζεται να μπαίνουμε στην ίδια κατάσταση κάθε φορά.

Slayerking κανείς;;

1 Like