Νέες Κυκλοφορίες 2019

5 Likes

FATHEEEEEERRRRR

4 Likes

βγηκε το νεο Kiwanuka

Algiers, HMLTD και Torres το 2020!

4 Likes

Επιτέλους. ΞΥΛΟ.

Α. Και πολύ ωραίοι guests. Αυτά καλό είναι να γίνονται.

1 Like

To νέο guardian είναι εκεί έξω.

1 Like

Ξ Υ Λ Ο

4 Likes

Το άκουσα μια. πολυ κουραστικό…

1 Like

ενώ το κομμάτι είναι αντικειμενικά ωραίο, η ορχήστρα, το βίντεο και η αίσθηση ότι κόβεται στην μέση, μου χάλασαν και εμένα…

παρα πολλά ιντερλούδια και ενω πάει να κάνει κάτι ένα κομμάτι, πεφτουν και 2-3 λεπτά ορχήστρας, για να μην τους έχουμε να κάθονταί που δεν έχουν και τόσο συνοχή. Εντυπωσιακό μεν, αλλά νομίζω οτι δάγκωσαν πιο πολύ απο οτι μπορούσαν να μασήσουν. Φυσικά επειδή είναι αγαπητοί, πέφτει μια αποθέωση και 10άρια, αλλά δεν νομίζω οτι είναι επειδή κάποιος τ άκουσε και σκεφτηκέ, πωπω, πως ζούσα μέχρι τώρα χωρίς αυτό.

Ποια sites έβαλαν δεκάρια;


singer-songwriter στυλ. Το I’d Kill είναι το πιο κοντινό σε Bent Knee
Snowflakes,Hekla, White Trees αλλα που ξεχωριζουν

οχι ελληνικά, αρκετά ξένα blogοειδή και 1-2 μεγαλύτερα.

Ναι “ποια” έγραψα, δώσε λινκς για τα αρκετά δεκάρια στο τελευταίο blind guardian

Κυκλοφόρησε νέο άλμπουμ από OISEAUX-TEMPÊTE - From Somewhere Invisible

1 Like


9/10

10/10
και 1 γερμανικό έχει δωσει 2 ποντους απο κορυφή, το hammer (De) 4/5 κτλ κτλ.

Rate your music εν τω μεταξυ που ειναι οπαδοι καθάρα εχει ενα ωραίο 2,5/5 την ώρα που οι πιο πολλοι δισκοι ενα 3-3,5 το καταφέρνουν.
Αλλά 8-10 θα φάει. Είναι λιγο το προμοσιο και το φανμποιλίκι speaking.

Ενα δεκάρι ειδα εγω στα λινκς σου, ποια ειναι τα αρκετα μπλογκς και τα 1-2 μεγαλυτερα που εβαλαν ΔΕΚΑ δεν θα μαθω ποτε μαλλον, ενταξει ολα καλα

2 Likes

Ρε @Kostas_L είσαι αρρώστια. Γκρούπαρος οι Oiseaux-Tempete, έρχεται σύντομα η παρουσίαση μου στο site.

1 Like

Υπήρχε μια περίοδος που «καιγόμουν» στις κυκλοφορίες της Sub Rosa. Κάποιες πολύ καλές και κάποιες τελείως «εγκυκλοπαιδικές».

Από εκεί τους έμαθα, με το φανταστικό Al-An και μετέπειτα, το ομώνυμο (επίσης δίσκαρος). Δεν έχω ακούσει όλες τις δουλειές τους (κάποια re-works, live κλπ) και επειδή δεν υπάρχουν και πολλές πληροφορίες για την πάρτη τους…περιμένω την παρουσίαση σου :grin:

1 Like