Νέες Κυκλοφορίες 2019

Μπορεί, δεν ξέρω. Εμένα που δεν είναι του στυλ μου τα instrumental, ίσως να τα απέφυγα και συνειδητά.

1 Like

Ήρθε πάλι η ώρα του ατσαλιού

3 Likes

Βαρετό κι ανέμπνευστο. Wolf, dagger, blood, you shall all die και τέτοια. Βρήκε την μανιέρα ο JB και γράφει τα ίδια και τα ίδια. Wolf’s Return No2.

2 Likes

To Rotting Christ όμως γάμησε και μπήκε από τώρα στα τοπ του '19 ε :"""""""")

4 Likes

Οταν τα κάνει ο Σάκης δεν λες κάτι παρα κάθεσαι σιωπηλός και χειροκροτείς

εντιτ: ωρέ μπάσταρντ μεσα στο μυαλό μου είσαι

παντως οντως μου φάνηκε κάπως, αλλά το άκουσα μια φορά στη δουλειά και από το ένα αυτί μόνο

3 Likes

Μπορεί να έχει παιδιά κι αυτός και να έχει ανάγκες :joy:

6 Likes

…επειδή είστε κι οι δυο πιο προβλεπέ πεθαίνεις, χαχαχα.
Σοβαρά τώρα, είναι κάπως ε και το άκουσα 4 σερί σε τούμπανο ηχεία

Η λέξη που μου έρχεται είναι “διεκπεραιωτικό”… θα επανέλθω όμως όταν βγει και ο δίσκος.

2 Likes

0/2 με τα σημερινά σινγκλς από GM και Enforcer

2 Likes

Αξιοπρεπέστατο, αλλά μου λείπει αυτό το epic στοιχείο που τους έκανε μοναδικούς

Μολις τελειωσα το καινουργιο Overkill( The Wings of War). Δεν ενθουσιαστηκα να πω την αληθεια. Σαφως κατωτερο απο τους 2 προηγουμενους White Devil Armory & The Grinding Wheel !

Όλο και κάτι θα βρείς, γενικά πάει νεράκι, είναι στο repeat τις τελευταίες δυο μέρες. Εμένα η όλη προσέγγιση μου θύμισε υπερβολικά Avatarium με ανδρικά φωνητικά πάντως, ειδικά του πρώτου δίσκου που ήταν και πιο heavy/doom oriented.

Τώρα που το άκουσα να πω και εγώ την εξυπνάδα μου. Το βασικό ριφφ μου φάνηκε ξεπατίκωμα προηγούμενων τους, εντονότερα από συνήθως, ενώ οι φωνητικές γραμμές κάποιο άλλο GM τραγούδι μου θυμίζουν αλλά δεν μπορώ να βρω ποιο. Το ρεφραίν κλπ, αγγαρεία. Περιμένω όλο τον δίσκο, αν και από τον προηγούμενο δεν μου τα λέγανε καλά.

Επίσης για νέο Enforcer, εμένα μου φάνηκε ψιλοαστείο το τραγούδι, ελπίζω να μην κάνουν τέτοια στροφή στον δίσκο.

Kαλα οι Grand Magus ανυπαρκτοι εδω και καιρο. Εχουν παθει Manowar χωρις να χουν γραψει εστω το 1/10 αυτων. Πολυ μετριο και το Candlemass για μενα.

1 Like

Ω! τι έξυπνο χιουμορ

1 Like

Πολύ ωραίο παίδες, ακούστε το! :headphones:

Φωνητικά: Myles Kennedy (Alter Bridge)
Κιθάρα: Mark Morton (Lamb of God)
Μπάσο: Mike Inez (Alice In Chains)
Ντραμς: Ray Luzier (KoЯn)

3 Likes

Πριν 2-3 μέρες κυκλοφόρησε αυτό.

Δεν το χω ακούσει ακόμα ολόκληρο αλλά θυμάμαι είχα τρελαθεί με το προηγούμενό τους (positive energy), και χάρηκα κιόλας γιατί πάντα είχα την ιδέα ότι διαλύθηκαν μετά το πρώτο αλμπουμ.

Διαβάζοντας το ποστ σου έβαλα και εγώ μετά από πολύ καιρό το Positive Energy και θυμήθηκα πόσο πολύ ωραίο είναι.

Στο καπάκι θα παίξει και το Typical System από τους Total Control μιας και με έβαλες στο μουντ. Ωραίος δίσκος και αυτός και δεν βλέπω να έχουν κυκλοφορήσει κάτι από τότε.

1 Like

Και Mother of Millions και Mother Turtle σε μια χρονιά… είναι… θέλουμε και τους δυο σε live.

Βαρύ και ασήκωτο