Νέες Κυκλοφορίες 2019

:wave:

We’re so stoked to finally announce that our first new music since 2013 will be coming as a two-song 7" onRecord Store Day, April 13. We’ll be hitting the road in June with our buddies Cloakroom for a tour to share these and many other new songs (dates below).

We’re also happy to announce that Southern Lord has just digitally released a deluxe reissue of 2013’s Forever Becoming, with a vastly improved mix plus a new version of the previously Japan-only track “Bardo” (link in the comments below). The original album was mixed in less-than-ideal circumstances and didn’t quite capture the incredible tones generated during recording. When the subject of a vinyl repress came up the album’s engineer, Chris Common, asked for another crack at mixing. The result brings a new level of low end depth, clarity, and tight, punchy heaviness to the album. It’s available now digitally with 2xLP pre-order coming in the near future.

3 Likes

Κυκλοφόρησε αυτό το ΕΠΟΣ σήμερα. b-side από το τελευταίο τους album

2 Likes

Μυαλά μπλέντε!

Ας βγει κάποιος να πει για χίπστερ να δω κάτι.

1 Like

Μου φαίνονται να χρησιμοποιούν λίγο υπέρ τους το hype, αλλά, αλήθεια, ποιος νοιάζεται;

1 Like

Νε τι? καλό το chugga chugga ριφφάκι… Όχι ντάξει πέρα από την πλάκα δυνατό το τραγούδι.

2 Likes

Σημερα το μενου εχει La Dispute, Hozier, Reignwolf και Tim Bowness

1 Like

Στο The Path των Spirits Of Fire μόνο εγώ έβαλα τα κλάματα στο 3:45 και 5:20 που η κιθάρα έχει βγει κατευθείαν από το morphine child? Μαλάκα χοντρέ :’(

2 Likes

Νέο άλμπουμ από τους Earth με τίτλο Full Upon Her Burning Lips στις 24 Μαιου.

1 Like
1 Like

Μέτριο. Μου άρεσε περισσότερο ο Nick Tart στα φωνητικά στους Diamond Head. Ηταν πιο κοντά στον Sean Harris και βοηθούσε συνθετικά.

Πολύ καλό!

καινούριο Baroness σε χρώμα χρυσό και ασημί αυτή τη φορά…

2 Likes

ΓΑ-ΜΗ-ΣΕ. Μεγάλη φωνάρα.

1 Like
1 Like

Προβλέπεται καταστροφή.

1 Like

Καινούριο Grand Magus: Με 2 πεταχτές ακροάσεις…τιμιότατο. Η μανιέρα υπάρχει φυσικά, αλλά μου έβγαλε αντρίλα. Θα επανέλθω όταν θα έχω ολοκληρωμένη άποψη

Καινούριο Enforcer: Δυο στο περίπου ακροάσεις (μια στη δουλειά και μια στο σπίτι με παρεα, μπύρες και παϊδάκια) , οπότε δεν μπορώ να πω αν είναι καλό ή κακό ακόμα. Το σίγουρο είναι πως θα βάλουν πλερέζες οι πολύ τρου μεταλλάδες, Η πιο “ροκάδικη” στροφή ειναι γεγονός (όχι σε όλα τα τραγούδια) . Μέχρι και πιανάκια έβαλε ο Όλοφ…
Φαν φακτ: Έχω την εντύπωση πως πρώτη φορά διέκρινα τόσο έντονες αναφορές σε μπάντες (τυχαίες ή όχι δεν μπορώ να γνωρίζω). Από Metallica και Sabbath μέχρι Gamma Ray και Agent Steel. (και Domine οεο)

3 Likes

Ξύλο και στιχάρες σε 36 λεπτά.

Υ.Γ. @chinaski Για Grand Magus, πες μας μόνο αν η μανιέρα δίνει καλύτερο δίσκο από τον προηγούμενο. Για Enforcer μου κίνησες περιέργεια αν και με βλέπω να ετοιμάζω πλερέζες.

3 Likes

Νομίζω πως ναι, αλλά είναι ακόμα νωρίς, θα δείξει

1 Like