Νέες Κυκλοφορίες 2020

Πόσο μα πόσο cry of mankind η εισαγωγή?
Και αυτό το ριφ στο 2:54 να σου γαμάει το μυαλό
Περιμένουμε έπος

1 Like

Αναμένεται έπος

5 Likes
5 Likes

Με αφορμή την ωραία παρουσίαση του νέου δίσκου στην κεντρικη των Lotus Thief από τον @Aldebaran , θέλω να γράψω ότι τον περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία γιατί ο προηγούμενος δίσκος τους, με τίτλο " Rervm", ήταν καταπληκτικός (βασιμένος στο “Για την φύση των πραγμάτων” του Λουκρήτιου").

Δύσκολο να τους κατατάξεις κάπου και αυτό που με εξιτάρει περισσότερο από όλα για αυτούς, είναι οι πολύ ιδιαίτερες (μέχρι και μοναδικές θα τις έλεγα -οκ υπερβολή-) ατμόσφαιρες που δημιουργούν.

Δεν ξέρω για ολόκληρο τον νέο δίσκο, αλλά από το παρακάτω δείγμα, έχω την εντύπωση ότι μειώσανε τα “κλασικά” ποστ-ροκ στοιχεία…ισχύει?

Υ.Γ: Έλα ρε! δεν ήξερα ότι μέλη τους είναι και στους Botanist.

Εδιτ: Διόρθωση…δεν ήταν προηγούμενος δίσκος ο Rervm, δεν ήξερα ότι υπήρξε και άλλος μετά. Εν αναμονή του καινούργιου λοιπόν θα ανακαλύψω τον Gramarye :grin:

2 Likes

Ευχαριστώ @Kostas_L, καλή χρονιά !
Πολύ ωραίος δίσκος, με εξέπληξε.
Θα έλεγα ότι τα post στοιχεία υπάρχουν, αναπτύσσονται περισσότερο όσο ο δίσκος κυλάει. Έχουν πολλά στοιχεία και τα συνδυάζουν όμορφα. Μου άρεσαν περισσότερο οι πρώτες συνθέσεις (όπως το υπέροχο Agamemnon).
Γενικώς επειδή είμαι sucker με την αρχαιότητα και της τραγωδίες, ΔΕΝ μπόρεσα να βιώσω τον δίσκο ανεξάρτητα από το στιχουργικό του υπόβαθρο.
Ανυπομονώ για την γνώμη σου όταν τον ακούσεις!
Υ.Γ: ο ντράμερ είναι μόνιμο μέλος των Botanist και η τραγουδίστρια/κιθαρίστρια κλπ έχει υπάρξει touring member τους.

1 Like

Καλή χρονιά!!!

Έχω την εντύπωση ότι το Rervm είχε κυκλοφορήσει από την Svart και τώρα που μεταπήδησαν στην Prophecy, περά από τον νέο δίσκο, κυκλοφορούν την ίδια μέρα και σε επανέκδοση το Rervm σε Cd και μια ειδική έκδοση με 2πλο Cd και ένα βιβλίο 48 σελίδων. Περίεργη κίνηση πάντως.

1 Like

Είχα την αίσθηση ότι η έκδοση με το βιβλίο είναι το Oresteia, δεν είμαι όμως σίγουρος. Σε κάθε περίπτωση, η prophecy τους ταιριάζει πολύ.

Είναι και για το Oresteia και για το Rervm την ίδια μέρα (10/01/2020)

Ωραίες εκδόσεις, αλλά αρκετά “τσιμπημένες”.

Η Ορέστεια με ψήνει.
Πες μας feedback όταν το ακούσεις!

1 Like

παμε ρε

1 Like

Παμε για μεγαλη κυκλοφορια

1 Like

Θα έχουμε και νέο άλμπουμ από Six Organs of Admittance στις 21 Φεβρουαρίου.

1 Like

Η πρώτη έκπληξη της χρονιάς έρχεται στις 24/1 από την Season of mist.
Must για αυτούς που τριγυρνούν σε experimental-post-progressive metal ακούσματα. Αδύνατο να καταταχτούν ακριβώς.
Τρομερό άλμπουμ κι είμαι μόλις στην δεύτερη ακρόαση.

4 Likes

Μπράβο στα παλικάρια. Υπέροχο

3 Likes

Δείγμα από το ντεμπούτο των Wasted Shirt, δηλαδή :Ty Segall και Brian Chippendale (από τους Lightning Bolt).

4 Likes

:wave: :wave:

5 Likes

βρήκα το soundtrack του ΣΚ

2 στα 2 και συνεχίζουμε…

e6fea94793a4439351af238f2f515189

8 Likes