Νέες Κυκλοφορίες 2020

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ξανα.
Μεγαλος σεβασμος.

1 Like

Τι δισκαρα που ειναι το Antigone, προσωπικα δε μου λενε πια κατι αλλα εχουν βγαλει 3 πολυ δυνατους δισκους εκει στη περιοδο του Γερμανικου core μαζι με Caliban. To split τους ειναι κολαση.

1 Like

Ξερω αρκετό κόσμο που αν κ τους σέβεται, τους έχει αφήσει στα 10ς, αλλά προσωπικά παραμένουν απο τις μεγάλες μου αδυναμίες κ θεωρω πως καθε τους κυκλοφορία είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής ( κοινως τα θεωρω ολα δισκαρες!)

Εξτρα κρεντιτς για τη συνολικη τους σταση κ συμπεριφορά.

Αναμένουμε για αλλη μια φορά με ενδιαφέρον

2 Likes

6 χρόνια μετά το Piano Nights οι Bohren & Der Club of Gore στις 24 Ιανουαρίου κυκλοφορούν το Patchouli Blue

Καλούς εφιάλτες :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Αυτό πήγα να ανεβάσω τώρα στα μπλακ αλλά με πρόλαβες. Με μία αυτιά κατώτερο του προσδοκόμενου

Εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα πολύ με 3 αυτιές :laughing:

και το βίντεο

1 Like

Οι Hexvessel ένα χρόνο μετά το All Tree κυκλοφορούν νέο δίσκο (πολύ σύντομα για τα δεδομένα τους). Το καλό έιναι ότι γύρισαν εκεί που ανήκουν, στην Svart Records :yum:

Hexvessel return to Svart Records with new album “Kindred”, on the 17th of April 2020! Cover artwork by Thomas Hooper and Richey Beckett unveiled. Back-catalogue to be reissued!
We’re proud to return home to Svart Records to release our new album in April and reissue our earlier works later during the autumn this year. We went back to the same studio where we recorded No Holier Temple for the new album “Kindred”, and it’s a dark melting couldron of strange brew. First single out next week, 24th of January!

10 Likes

Πολύ θετικό αυτό το “πισωγύρισμα” γιατί το All Tree έχανε αρκετά σε σχέση με τα άλλα τρία.

4 Likes

Αυτό ήθελα να πω και εγώ αν και δεν είμαι του φολκ σκέτο, πως τα προηγούμενα μου άρεσαν πολύ περισσότερο. Έφαγα μικρό hype.

1 Like

Εγώ διαφωνώ, το All Tree μου άρεσε και είχε πολύ καλό songwriting.
Αλλά μάλλον δεν “βγήκε” εμπορικά. Λογικό.

2 Likes

Εσύ είσαι του και του φολκ σκέτο για αυτό :stuck_out_tongue: . Εγώ που είμαι του hook σε αυτά (κοινώς πιο τουρίστας) δεν με έπιασε τόσο όσο τα προηγούμενα :upside_down_face:

2 Likes

Προσωπικά θα ήθελα έναν δίσκο πιο κοντά στο When We Are Death, πιο “ηλεκτρικό” δηλαδή.

Ωραίες οι φολκλορ στιγμές τους, το When We Are Death το λάτρεψα όμως.

7 Likes

Ολοσωστος

Δεν ενθουσιάστηκα από το συγκεκριμένο κομμάτι, ειδικά η εισαγωγή μου θύμισε καινούριους Rotting Christ που πραγματικά βαριέμαι. Στη συνέχεια κάτι πήγε να κάνει ωστόσο. Το ep είναι οκ, μου άρεσε και η διασκευή στο Visions… που είναι από τα αγαπημένα μου RC κομμάτια.

1 Like

Νέο τραγούδι (?) από τους Igorrr.

Δεν ξέρω τι να γράψω για το βίντεο…κλέβω ένα σχόλιο από κάτω: What the heck did I just watch?

27 Μαρτίου κυκλοφορεί.

3 Likes

Πώς σας φάνηκε το Set Me Free των Α7Χ ? Καλό ήταν αν και προσωπικά προτιμάω το Set Me Free των Velvet Revolver ( ίδιος τίτλος λολ ).

2 Likes

Καλούτσικη μπαλάντα είναι. Χάρηκα πολύ για μια στιγμή σκεπτόμενος πως γράψανε νέο υλικό ξεπερνώντας τα θεματάκια του τραγουδιστή επιτέλους αλλά και αυτό κάτι είναι εν τέλει.

1 Like