Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

72 χρονών ο θεός…

Καλη χρονια ρε σεις!

3 Likes

Καλή χρονιά σε όλους μας, με υγεία πάνω απ όλα…τα υπόλοιπα θα τα βρούμε, εστω κι από το σπίτι!
Χρόνια πολλά ειδικά στις εορτάζουσες και τους εορτάζοντες σήμερα!

7 Likes

Ευχαριστω πολυ :slightly_smiling_face:
Καλη χρονια να εχουμε παιδια

7 Likes

Καλή χρονιά σε όλους!!! :tada: :tada: :tada: :tada: :tada: :tada: :tada:

135002929_2996567720445952_3889612318397847189_n

6 Likes

10 Likes

Είπα καλή χρονιά; Παρά λίγα λεπτά πρόλαβα να είμαι on time.

Καλή χρονιά σε όλους, να έχετε υγεία και να είσαστε ήρεμοι. Καθετί άλλο θα έρθει στην ώρα του, αρκεί να είμαστε όλοι όρθιοι.

Χρόνια πολλά σε όλους, καλή δύναμη για 365 (-1) ημέρες.

8 Likes

the

9 Likes

Μια άσχετη απορία μιας άσχετης: ποιά η γνώμη σας για το iTunes? Για την ποιότητα του ήχου του γενικότερα? Και πώς θα μπορούσα να τη βελτιώσω? Με audiophile ακουστικά, ή μπα? Ούτως ή άλλως, θέλω κάποια στιγμή να πάρω και ξέρω και ποια, απλώς με φρενάρει το οικονομικό. Από το καινούριο λάπτοπ δεν κατεβάζω πλέον μουσική, αποφεύγω κιόλας να φορτώσω τον υπολογιστή με αρχεία flac.

Φαντάζομαι εννοείς Apple Music μέσω iTunes σωστά; Ή μήπως δικά σου mp3 που θα φορτώσεις στο iTunes?

Αν εννοείς το Apple Music, έτυχε να μου δώσει ένα κατάστημα 6 μήνες δωρεάν συνδρομή πολύ πρόσφατα και δοκίμασα ένα αλμπουμ από εμένα φορτωμένο mp3 και από την πλατφόρμα και δεν είδα καμία διαφορά στην ποιότητα.

Όλα αυτά βέβαια σε κινητό.

Ακριβώς.

1 Like

Τι μάρκα υπολογιστή πήρες τελικά;

Dell Inspiron 5593 i5/8G στα 700 ευρώ (σε προσφορά).

2 Likes

Μέχρι τώρα γλυκοκοίταζα τα Sennheiser HD660S στα 400, αλλά βλέπω ότι και τα καινούρια HD560S της Senn έχουν ικανοποιητικότατα χαρακτηριστικά στη μισή τιμή! Οπότε προσανατολίζομαι εκεί και αγοράζω αργότερα τα HD660S… Μαζί με ένα amp/preamp/dac iFi Zen στα 150 θα έχουν κομπλέ απόδοση!Νομίζω ότι τα 350 για όλα αυτά, τα λες καλά λεφτά!

Από Ελλάδα θα τα πάρεις; Αν όχι, πρόσεξε το τελωνείο (πλέον υπάρχει και από Αγγλία).

1 Like

Δεν βλέπω το λόγο εφόσον υπάρχουν και στην Ελλάδα. Ο Νάκας είναι επίσημος αντιπρόσωπος της Sennheiser στην Ελλάδα, νομίζω, οπότε κλαιν. Τα iFi δεν υπάρχουν στον Νάκα, αλλά οκ, θα τα πάρω από αλλού. ;ρ

Αποκλειστικός αντιπρόσωπος; Τί, όχι; Τρικυμία εν κρανίω, @pantelis79. :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν ξέρω που να το γράψω, οπότε το αφήνω εδώ.
Αυτή την ώρα παίζει η tribute Dio (Rock n roll children) σε live stream.
Τα έσοδα από τα SMS και τηλεφωνήματα πάνε στο χαμόγελο του παιδιού.

7 Likes

(έβαλα το λινκ για ευκολία αν θέλει να το δει κάποιος)

8 Likes

Το γεμίσαμε το φορουμ με λινκ :smiley:

Πόσο μου/μας λείπουν τα γαμωλάιβ :frowning:

5 Likes

Άρχισα να τραγουδάω Καιτούλα, είμαι καλά, γιατρέ μου; :stuck_out_tongue:

1 Like