Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

Βασικά το γαματο θα ήταν να καλέσουν τον Halford να τους εξηγήσει για παντελόνια και δη δερμάτινα

1 Like

Τεραστιο το σχολιο για τα παντελονια.

Μαργαριτα ρησπεκτ για μαγειρικη, με εκνευριζει λιγακι κατα τα αλλα.

Ως τωρα συμπαθω Παυλο, Κωνσταντινο, Μαρια (οποια) και Τζιοβανι

2 Likes

Ειναι λιγο εντονη και φωναζει αρκετα για τα δικα μυο γουστα, δεν μπορω τους αγχωδεις ανθρωπους, ποσο μαλλον οταν εχει πεταξει και κανα 2-3 “σκασε”.

Προτιμω γενικα τους πολυ ηρεμους ανθρωπους (και στην προσωπικη μου ζωη) οποτε βλεπεις το pattern στους 5 που εγραψα…σιγουρα ξεχναω και κανα 2-3 ακομα.

Καλα ολο το παρεακι Γιαννης - Διονυσης - Πανος - Λια ειναι για μενα κατι που απλα ταυτοχρονα γουσταρω τρελα να βλεπω (ως ντοκιμαντερ) και ταυτοχρονα με κανει να κανω απειρο cringe. Εκπληκτικο το τι χαρακτηρες υπαρχουν.

Α και τον Νικο συμπαθω. Αρκετα ζεν κι αυτος.
Και τον Αλεξανδρο με τα γυαλια. Και την Κωνσταντινα. Α και την Ηρω.

Δεν τον ξεχασα, απλα αυτος ειναι μια εκπομπη μονος του… :joy:

1 Like

Μιας και βλέπω ότι τα reality είναι πολύ δημοφιλή εδώ στο φόρουμ, λέω να βάλω λίγο Άννα Μαρία από Big Brother. Κοπέλα παλαιάς κοπής όπως περιγράφει η ίδια τον εαυτό της.

Γατάκι Χαϊκάλη, η Άννα Μαρία βγήκε και μίλησε για παλαιά κοπή πολύ πριν από σένα.

Επειδή δεν παρακολουθώ (και είμαι μία ανάσα από το να κάνω mute το νήμα), μιλάμε για τον γνωστό; :smiley:

99ec858b-d3a5-427e-a0c7-1fd2cf29e2a2

7 Likes

Εξηγησε μου λιγο αν θελεις πληζ τον λογο για τον οποιον θα εκανες mute το νημα, ετσι απο περιεργεια

1 Like

Ισως γιατι θεωρει οτι πατο δεν πιανουν μονο τα reality.

Φυσικα να σου εξηγησω. Ηταν μια εκφραση μεταξυ σοβαρου και αστειου.

Αστειου διοτι δεν θα ανακοινωνα ποτε οτι θα κανω mute ενα νημα. Ειναι 101% σιγουρο οτι δεν ενδιαφερει κανεναν σας :slight_smile:

Σοβαρου διοτι θεωρω απολυτα σκουπιδια τα σοου που αναφερθηκαν παραπανω, ακομη και το Masterchef που πιθανως να θεωρειται πιο λαιτ. Δεν θα πω ψεμματα, ενδεχομενως να παρακολουθησω κατι απο ολα αυτα (εμφαση στο “κατι”, οχι “ολα”) για 5, αντε 10 λεπτα. Προτιμω να παρακολουθησω περισσοτερη ωρα το πλυντηριο μου να στριφογυριζει (παροτι κανει πια αρκετο θορυβο, το πηραν τα χρονια).

Εννοειται οτι καθενας εχει δικαιωμα να παρακολουθει ο,τι του αρεσει και δεν κρινω. Δεν θα τα εγραφα σε καμια περιπτωση αν δεν μου ζητουσες την αποψη μου. Εγω σιγουρα κανω κατι αλλο που δεν θα αρεσει σε εσας, οποτε κατα καποιον τροπο σιγουρα ειμαστε πατσι :slight_smile:

Παραλιγο :stuck_out_tongue:

Οταν τα φτυσει η’ οταν το αλλαξεις, παρε πλυντηριο-στεγνωτηριο, η καλυτερη αγορα που εχω κανει ποτε σε οικιακη συσκευη, μαγεια.

3 Likes

Πλησιαζει η ωρα του, το διαισθανομαι. Αν το πλυντηριο-στεγνωτηριο ειναι 60 εκ. πλατος και οχι μεγαλυτερο, θα σε θυμηθω.

Εννοειται οτι ειναι 60αρι ρε. Βασικα εμενα εχει ακριβως το μεγεθος ενος πλυντηριου, αλλα ειναι και στεγνωτηριο. Απλωμα τελος και, το σημαντικοτερο, σιδερωμα τελος, ασχετα αν αυτο το τελευταιο, η χειροτερη δουλεια του σπιτιου, ουσιαστικα δεν αρχισε ποτε για μενα :grin:

5 Likes

Γω πήρα σκέτο στεγνωτήριο, όντως από τις καλύτερες αγορές (για χειμώνα πάντα, γιατί καλοκαίρι σε 1 ώρα έχουν στεγνώσει).
Εχω την εντύπωση πως αν σε παίρνει, είναι καλύτερα σκέτο.

Σνομπαρισμα και ελιτισμος στο Master Chef, αλλα οταν παρεις στεγνωτηριο και πλυντηριο που θα σου κανει τη ζωη ζωαρα, που η κουβεντα δε θα ειχε γινει χωρις αυτα, να θυμηθεις και τον Παντελη και το Μαστερ Σεφ… :joy:

3 Likes

Σταματήστε όμως να γράφετε λάθος το “πλυντήριο” :cold_sweat:

2 Likes

Χαχα δεν ειναι ολοι καλοι στην ορθογραφια.

Σίγουρα καλύτερα είναι, όμως το “αν σε παίρνει” περιλαμβάνει και το χρήμα, αλλά και τον χώρο. Επίσης, η δυνατότητα απλώματος εξαρτάται λίγο και από το πού μένεις :wink:.

Κλαιω μολις ειδα μετα απο 8 ωρες οτι το ειχα γραψει με δυο υψιλον χωρις κανεναν απολυτως λογο, τυπογραφικο… το εβλεπα πιο πανω λανθασμενα και ηθελα να τους διορθωσω κιολας :joy:

4 Likes