Σαπίζουμε στο σπίτι. Ή και όχι

Επειδή δεν βγήκα σε κλαμπς, ρεβεγιόν κτλ και σαπίζω σπίτι, είπα να ποστάρω εδώ ένα έπος που μόλις ανακάλυψα!

Αλλά βασικά ΜΗΝ το δείτε. Όποιος το δει παίρνει ο ίδιος προσωπικά την ευθύνη, εγώ προειδοποίησα.

Δεν πάω ανάσταση και τέτοια, σαπίζω στο σπίτι και βλέπω το υπερθέαμα στο youtube :bomb:

1 Like

Αυτό γίνεται στη Λαγουμιτζή στο Νέο Κόσμο για όσους δεν ξέρουν. Σε νοητή ευθεία το σπίτι μου είναι περίπου μισό χιλιόμετρο από εκεί

Από κάτω είναι φώτο από το μπαλκόνι μου πέρσι τη μέρα της ανάστασης.

1 Like

Φρουρά, φρουρά :fire: :bomb:

1 Like

Εχω κλαψει, εδειξα το βιντεο στην αρραβωνιστικια και επαθε πολιτισμικο σοκ :sweat_smile: :joy:

Σχολια:

  • Μα γιατι?!
  • Τι ειναι ολα αυτα? Τι ακριβως σκανε?
  • Για μια χωρα που εχει φωτιες καθε 3 μερες, αυτο το πραμα ειναι απιστευτα ηλιθιο
  • Πως γινεται να μην ειναι παρανομο αυτο?! Ενα πραγμα να παει στραβα θα πεθανει κοσμος
  • Κατι τετοιο θα επρεπε να ειναι σουπερ παρανομο!

Κι εγω απλα καθομαι και κοιταω το βιντεο και σκεφτομαι ποσο τριτοκοσμικη ειναι η χωρα στην οποια μεγαλωσα, γελωντας νευρικα

7 Likes

Έφυγες και γλίτωσες, εμείς που μείναμε πίσω πάθαμε ανοσία στη μαλακία.

3 Likes

Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί έχω απάντηση σε όλα τα ερωτήματα

  • Γιατί έτσι.
  • Σπιτικές περιποιημένες μολότοφ.
  • Έλα μωρέ τώρα, πως κάνεις έτσι, άσε μας τώρα δηλαδή.
  • Εννοείται παράνομο, αλλά χού γκιβς ε σιτ;
    Έχει γίνει έθιμο πια και ο δρόμος είναι κλειστός.
  • Έλα μωρέ τώρα, πως κάνεις έτσι, άσε μας τώρα δηλαδή.

Ρε αει ισαπέρα που θα μας πεις τριτοκοσμικούς! Τις στρακαστρούκες και τις γουρούνες να τις σκάνε οι φλώροι. Εμείς εδώ την ματώνουμε τη φανέλα και την μαυρίζουμε την άσφαλτο (από την καμμένη βενζίνη)

9 Likes

Κάτι τέτοιοι σαν του λόγου σου μας σηκώνουν το τομάρι… :joy: :rofl:

1 Like

Εμένα εδώ ο σκύλος τα είδε όλα με τα βεγγαλικά. Κάθε χρόνο τα ίδια γαμω

5 Likes

Κλαιω απλα

Οτι χειροτερο γαμω το σπιτι τους…

6 Likes

Ο δικός μου ψύχραιμος. Με μια πολύ μικρή χρονοκαθυστέρηση πήρε είδηση τους κρότους, έριξε λίγα γαυγίσματα για την τιμή των όπλων και μετά άραξε σε ελαφρώς alert mode.

Δεν θέλω καν να σκεφτώ τι περνάνε τα αδέσποτα.

6 Likes

Γλυφάδα πάντως πρώτη φορά που θυμάμαι που δεν έπεσε σχεδόν τίποτα. Μετά το περσινό που έγινε χαμός, με παρόμοια βεγγαλικά σαν αυτά στο video, τα βάζανε κάτω στο δρόμο σαν σκοινί και έπιασε φωτιά κι ένας πάγκος με κεριά, φέτος είχανε πυροσβεστικό και πρέπει να τους μαζέψανε όλους εκεί γύρω. Ούτε 20 βεγγαλικά δεν πέσαν, πρώτη φορά είχε τόση ησυχία

1 Like

Δεν είχες αναφέρει ποτε ότι είχατε πάει Μαλακάσα στους Maiden το ‘18

4 Likes

Εδω Χαλκιδική μονο πυροτεχνηματα ριξανε, φλωρεψε η φαση

1 Like

Και εμένα τα έπαιξε και έπεσε μόνο ένα δυνατό, ο μικρός όμως κρυβόταν κάτω από τα πόδια μου για ώρα μετά την Ανάσταση. :dog2: :woman_in_motorized_wheelchair: :bomb:

1 Like

οποιος ενδιαφερεται το λινκ ειναι gofundme για ενα παλιοφιλο που ειναι χρονια στο αμερικα,θα διαβασετε την περιγραφη στο site μην καθομαι να αναλυω τα τι και πως και οποιος μπορει και θελει βεβαιως,βοηθαει,ευχαριστω :wink:
gofundme-Γιώργος Κοσκινάς

2 Likes

Χωρίς να διαφωνώ ως προς το “τριτοκοσμική χώρα” (σε πολλούς τομείς τουλάχιστον), αλλά εκεί στο αμέρικα απλά μπαίνουν με το πιστόλι ή την καραμπίνα στα σχολεία και γαζώνουν… ε; :thinking:

2 Likes

Κι εδω τριτοκοσμικοι ειμαστε :stuck_out_tongue:

3 Likes

Εκεί είναι χειρότερα. Άλλο να σκας γουρούνες το Πάσχα στο δρόμο και άλλο να σε γαζώνουν στο εμπορικό κέντρο που πήγες να ψωνίσεις ρούχα.

Καλα, δεν συμβαινει ξερεις σε καθε γειτονια το δευτερο που λες. Για μια χωρα με 400 εκατομμυρια κατοικους, ο αριθμος των βιαιων γεγονοτων που περιγραφεις ειναι μετριος σε σχεση με πολλες αλλες χωρες.

Αυτο που εχω καταλαβει τα τελευταια 14 χρονια που ειμαι εδω, ειναι οτι στην Ελλαδα (και στην Ευρωπη γενικοτερα) ειμαστε πολυ “καλομαθημενοι” οσον αφορα την βια, κι οτι σε ολοκληρο τον υπολοιπο κοσμο τα ποσοστα βιας, δολοφονιων και πολλων αλλων εγκληματων ειναι πολυ υψηλοτερα απο οτι στην Ευρωπη.