Νέες Κυκλοφορίες 2021

Κάπου εδώ να το πω ότι το καινούργιο Foo Fighters, ακούγεται μονορούφι, είναι πραγματικά πολύ όμορφος, πνέει αισιοδοξία (όπως όλοι οι δίσκοι τους άλλωστε), είναι ανεβαστικός.
Αν και δεν έχει χιτ του τύπου Rope ή Run, o δίσκος μεχρι στιγμής μου φαίνεται ανώτερος και του Wasting Light (!). Μεγάλη μπουκιά φάε βέβαια, αλλά αυτή τη στιγμή, έτσι μου φαίνεται.

Ίσως είναι οι συγκυρίες - αισιοδοξη μουσική εν μέσω όλων αυτών των συνθηκων -, ίσως είναι το γεγονός ότι έχουν ρίξει λίγο την ένταση και έχουν εστιάσει λίγο περισσότερο στην μελωδία, ίσως είναι πολλά. Το γεγονός είναι ότι είναι πολύ πολύ πολύ καλός δίσκος. Ίσως είναι και το γεγονός που είπε και ο @Outshined στην κριτική του. Ότι είναι “χορευτικό”.

2 Likes

Brian Head Welch: We are blown away by the response from everyone for our new record Perfectly Preserved! Still sitting at #1 on the iTunes metal charts today!**:exploding_head: Let’s keep it going! Download the album now!

Ξεφτιλα για Metallica και τον δισκο που εβγαλαν, που καποιοι Love And Death τους ξεπερασαν σε πωλησεις

1 Like

Καλημέρες και καλή ακρόαση:

Ραντεβού στις λίστες χρονιάς.

7 Likes

Δισκάρα!

Περισσότερα αφού ανέβει η κριτική σου, @apostolisza8.

2 Likes

Υπέροχο το δείγμα των CROWN. Άκουσα και το Psychurgy που πόσταρε ο @plex27 και είναι ωραιότατο. Αυτό που με κερδίζει περισσότερο σε αυτούς είναι η πολύ σκοτεινή ατμόσφαιρα που δημιουργούν, ασχέτως που ο ήχος τους ινταστριαλίζει και γενικότερα με τον ιντάστριαλ ήχο δεν έχω και την καλύτερη σχέση (Ministry και Godflesh το πολύ :stuck_out_tongue_winking_eye:)

Έβαλα να παίζει και το Natron τώρα…

Δεν ξέρω γιατί στο μπαντκαπμ έχει μόνο τα τρία πρώτα τραγούδια διαθέσιμα, υπάρχει όμως ολόκληρο στο σποτιφαι για όποιον-α ενδιαφέρεται.

4 Likes

Πραγματι πολυ ωραιος και διασκεδαστικος δισκος, μου εχει φτιαξει τη μερα σημερα. Ως τωρα εχω ξεχωρισει το πιο heavy No son of mine, το γαματο ομωνυμο (Medicine at midnight), το πολυ groovy Holding poison και το Love dies young που κλεινει το δισκο. Ολα τα κομματια ειναι απο τιμια εως πολυ ωραια, το repeat πατιεται χωρις σκεψη, ενα ακομα respect στο Dave και τους Foo!

2 Likes

Κυκλοφορούν νέο δίσκο οι Dust Moth από το πολυ αγαπημένο Σιάτλ :grinning:

Αρτ ροκ λένε…δεν ξέρω πως προσδιορίζεται αυτό…κρίνετε μόνοι σας.

Ορίστε και δείγμα

και ένα δείγμα από το προηγούμενο άλμπουμ

Μόνο σε εμένα θυμίζουν λίγο οι κιθάρες στο από πάνω τους θεούς Warning? :thinking:

2 Likes

The hope was to fool yourself / to suffer was worth the cause. :wave:

2 Likes

Φίλε @Kostas_L, δεν θυμάμαι καθόλου αυτή την μπάντα αλλά το παραπάνω δείγμα που ανέβασες με ενθουσίασε!

1 Like

Summary

Όποιος έχει αγαπήσει έστω και λίγο αυτήν την μπάντα, ας κάτσει να ακούσει το Ominous παρέα με τους στίχους και ίσως το artwork (το έχει ανεβάσει ο ίδιος στο yt μαζί με τον δίσκο) και να έχει κανένα χαρτομάντιλο εκεί δίπλα

5 Likes

Ντροπη μωρε το γιοντακι … λιγη τσιπα δεν εχεις πανω σου?

1 Like

Το ειδα αλλα ειναι η εντελως μουφα εκδοση… καλα ο Χολμς μαλλον επαθε ανευρυσμα εκει περα ε

Μαλλον μετριο θα το χαρακτηριζα, αν οχι αδιαφορο.

Το νέο Moonspell είναι εκεί έξω

5 Likes

Is it June yet?

1 Like

Εξαιρετικο !

3 Likes

Είναι το άτιμο, είναι.

1 Like