Νέες Κυκλοφορίες 2021

Ας πάρω την πρωτοβουλία να δημιουργήσω το αναγκαίο θέμα, ενόψει του νέου έτους.

Ας αποχαιρετίσουμε το 2020 (στα τσακίδια και ακόμα παραπέρα) και ας ελπίσουμε ότι το 2021 θα μας γαληνέψει, όσο μας γαληνεύει η φωνή της θεάς Anneke.

Κατά μία έννοια, ο τίτλος του επερχόμενου album της, “The Darkest Skies Are The Brightest”, δίνει και μία νότα αισιοδοξίας για ό,τι έρχεται μετά το τέλος της “λαίλαπας” της φετινής χρονιάς.

Φωνάρα, γυναικάρα, καλλιτεχνάρα… Καλή μουσική (και όχι μόνο) χρονιά σε όλους.

https://www.insideoutmusic.com/newsdetailed.aspx?IdNews=24297&IdCompany=8

10 Likes

Καλως μας ηρθε το τοπικ! Ελπιζω σε μια καλη μουσικη χρονια.

Καρδουλα σε ποστ με Anneke ΔΕΝ βαζω.

Τρελη ΜΙΛΦαρα με φοβερη φωνη, αλλα δυστυχως η μουσικη της απο το 2007 εως το 2020 ειναι αισχος, διχως εξαιρεσεις.

Το τραγουδι αυτο ειναι ενα ωραιο τραγουδι. Τιποτα που δεν εχουμε ξανακουσει 10 φορες καλυτερα απο The Gathering ομως. Και μαλακια βιντεοκλιπ. Βασικα τρελο cringe με το βιντεο.

/edgy

3 Likes

Διαβάζοντας γρήγορα, νόμιζα ότι γράφει “Καρδουλα σε ποστ του The_Black_League ΔΕΝ βαζω.” :laughing:

Οι παλιές αγάπες (με Anneke) και “αγάπες” (με τον tBL) δεν ξεχνιούνται εύκολα…

Χιούμορ και καλή διάθεση για ένα καλό 2021!

2 Likes

Βαζεις μέσα και τις κυκλοφορίες που συμμετέχει ή όχι?
Γιατί οι συνεργασίες με Townsend ΔΕΝ είναι αισχος.

4 Likes

Οχι, βαζω μονο τα προσωπικα της και τις μαλακιες που εβγαλε με τον αντρα της.

Και στο αλμπουμ των Amorphis εχει μια ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ, το Amongst Stars.

Δεν εχω τετοια κολληματα με ανθρωπους που γραφουν σε ενα φορουμ!

Η Αννεκε μας πληγωσε με τον ιδιο τροπο που μας πληγωνει γκομενα (σε πολυ μικροτερη ενταση προφανως) και μεχρι να ξαναγυρισει στους Gathering (αν ποτε) δε θα την συγχωρησω γιατι ειμαι petty

Summary

Summary

Sorry, δεν άντεξα

2 Likes

Παρ’όλο που βγήκε το '20, θα το βάλω ένεκα Anneke (αυτό λογίζεται ως λογοπαίγνιο, άραγες;) και επειδή ελάχιστοι έχουν προσέξει αυτό το άλμπουμ:

Ακόμα δεν άρχισε το θρετν το πετσοκόψαμε, αλλά.

2 Likes

Ειμαι ενοχος, αλλα νταξει σιγα, δεν εγινε κανα μεγαλο κακο.
Αλλωστε παραδεχθηκα οτι ειμαι biased.

2 Likes

Για να μην ξεχνιόμαστε…για Maiden έχει ακούσει κανένας τίποτε; :laughing:

(Δεν μπορούμε να το ρωτάμε πλέον στο “Φήμες για συναυλίες”, είναι όμως… πολλαπλών χρήσεων! :wink: )

6 Likes

Με νεο Dream Theater και Liquid Tension Experiment την ιδια χρονια, ο φανμποης μεσα μου ηδη θεωρεί τη χρονιά κερδισμένη.

8 Likes
5 Likes

και μαλλον με νεο PoS…

3 Likes

Τόσο σύντομα νέο PoS;

λογικα το εχει ηδη ετοιμο…

Μπα, με τους κύκλους των promotions, δεν νομίζω να βγάλουν άλμπουμ πριν από το 2022. Θα ήθελα να βγω ψεύτης, αλλά τι θα γίνει το Panther? Θα το προσπεράσουν έτσι; Νέο Leprous πάντως θα βγει

Μαζευτείτε.

5 Likes
11 Likes

Τι prog απόλαυση είναι το κομμάτι!

6 Likes

Repeat στο repeat και δώσε πάλι, έχω φτάσει στην 5η-6η ακρόαση.

Όργιο η κομματάρα. Μπάντα με σφραγίδα ποιότητας.

7 Likes