Νέες Κυκλοφορίες 2021

Πολυ ωραιο το λαιβακι αν και χωρίς γαριδες(ισως ηταν πισω απτο παραβαν)

1 Like

Έσκασε και το δεύτερο single της μπαντάρας!

Είπα να ποστάρω μόνο το τραγούδι και όχι όλο το άρθρο από το blabbermouth.

για όσους μας λείπουν ήδη οι Power Trip

4 Likes

Πολυ πολυ καλο δειγμα - αναμενουμε με ανυπομονησια.
Φετος παλι χαμος θα γινει απο κυκλοφοριες.

1 Like
1 Like

νέο άλμπουμ από Nomik (Sleepin Pillow)

1 Like
1 Like

Έχει κάτι τραγουδάρες μέσα… και από μουσική και από στίχους.

Δώσε πόνο!

1 Like

Τι υπερεπος εβγαλε ο Danny Elfman?!

1 Like

3 Likes
7 Likes
3 Likes

Παραδοξως not the worst.

Καλο θα ηταν να μην χορευει στο τελος.

Η τρομπετα δινει πολυ.

1 Like
2 Likes

:slightly_smiling_face: το σημα κατατεθεν της απο πιτσιρικα,λιγο το ταπεραμεντο της,λιγο η καταγωγη της… :sunglasses: τι να πεις…ειναι ικανη ,να ερμηνευει τους πιο δραματικους στιχους και να χαμογελαει και να χορευει ,κατι που κανει και παραδοξως μου αρεσει :grinning:
η τρομετα ναι δινει πολυ οντως :+1:

Το Automata II εμένα μου άρεσε. Το Ι είναι λιγότερο καλό. Ουσιαστικά η (μικρή) κοιλιά έγινε με το Coma Ecliptic. Κατά τα άλλα έχουν πολύ καλή δισκογραφία και είναι και πολύ δυνατοί live (παραγνωρισμένοι πάντως στην Ελλάδα).

Για Mastodon κι εγώ γουστάρω πιο πολύ την παλιότερη πιο “άγρια”/γρήγορη/sludge πλευρά τους με κορυφαίο (για μένα) το Blood Mountain. Επίσης φοβεροί, δισκογραφικά.

On topic:

Έβγαλαν (απροσδόκητα) νέο EP οι Gatecreeper (για όσους δεν τους ξέρουν, το 2016 έβγαλαν έναν από τους καλύτερους death metal δίσκους της προηγούμενης δεκαετίας).

5 Likes

Ναι τα Automata ήταν καλά, ειδικά αν τα δεις σαν έναν δίσκο σίγουρα είναι καλύτερη δουλειά από το Coma Ecliptic. Απλά τα περί κορυφής τους κλπ. που γράφτηκαν εδώ ας πούμε τα θεωρώ τραβηγμένα.

Για τα υπόλοιπα, μάλλον ξέχασα Converge και νομίζω είμαστε αρκετοί που περιμένουμε εδώ. Το σερί που έχουν κάνει από το Axe To Fall και ύστερα είναι απίστευτο - όχι ότι τα προηγούμενα είναι μέτρια, απλά μιλάμε για δεκάρια.

2 Likes

Ελπιζω το πρωτο σωστο λαιβ ποστ καραμπινα να ειναι Converge. Απλα θα γινει κολαση.

2 Likes

Εγώ πάλι, θεωρώ τo “Coma Ecliptic” και τα “Automata” τα καλύτερά τους. Δισκάρες και τα τρία προηγούμενα, αλλά θεωρώ πως στα τρία τελευταία ισορρόπησαν καλύτερα τα (πολλά) επιμέρους στοιχεία τους.

Εδώ δεν είναι παραγνωρισμένοι. Είναι μάλλον ανύπαρκτοι.

1 Like