Η Αναγέννηση Καρδίτσας στην Β' Εθνική!

Η Αναγέννηση έκανε περήφανους τους απανταχού Καρδιτσιώτες με την άνοδο της στην Β’ Εθνική!!!

Κατά την γνώμη όσων έχουν γνώση, άξιζε η όχι ν’ ανέβει;

Παρακαλώ να ψηφίσουν μόνο όσοι έχουν σωστή γνώμη κι όχι φορόντας παρωπίδες.

Mεγάλη η μαγκιά της Αναγέννησης. Έπαιξε κόντρα στην βασίλισα του παρασκηνίου της Γ΄Εθνικής, την Ηλιούπολη, μια ομάδα που έφτασε ως εδώ επειδή παρασκηνιακά ήταν το απόλυτο αφεντικό, το-και καλά-μπαράζ σε ουδέτερη έδρα έγινε στην Ριζούπολη (δηλαδή κάνα δεκάλεπτο από την Ηλιούπολη και κάτι ώρες από την Καρδίτσα) και παρ’όλα αυτά νίκησε και πεντακάθαρα με 2-0. Και με κάφρικη συμπεριφορά απέναντι της. Πολλά κιλά μαγκιάς. Μπράβο Βάιε Καραγιάννη.

Highlight του αγωνα οταν οι ηλοιυπολιτες μας φωναζαν “βουλγαρους” (!!!)…χωρις περαιτερω σχολια :slight_smile: πολυ καλη μπαλα η αναγεννηση κ αν ηταν κ λιγο πιο προσεκτικη στο τελος θα μπορουσε να βαλει κ αλλα γκολ αλλα λιγο η χαρα λιγο η επιπολαιοτητα…τελος καλο ολα καλα ομως!!!

Εγώ δεν θα μείνω σε τίποτα απ’ αυτά… Κερδίσαμε πεντακάθαρα σ’ ένα βρώμικο παιχνίδι…

πες μου πως κι από που έκανες 10 λεπτά το Ηλιούπολη Ριζούπολη8O 8O :stuck_out_tongue:

Τρόπος του λέγειν μάλλον… Πάντως όπως και να το κάνουμε η Ηλιούπολη έπαιζε στην έδρα της. Τυπικά γιατί η Ριζούπολη θύμιζε περισσότερο Καρδίτσα!!!

Μπράβο στην Αναγέννηση…
Μεγάλη μαγκιά να αποκλείσει την ομάδα της μαφίας…

Αν και καταγομαι απο τα Τρίκαλα (γνωστη η κοντρα) δινω τα συγχαρητηρια μου στους Καρδιτσιώτες!!:stuck_out_tongue: :smiley:

Για μένα οι τοπικές κόντρες δεν λένε τιίποτα. Ένα βράδυ πρίν τον “τελικό” με την Ηλιούπολη παρακολουθούσα μια εκπομπή αφιερωμένη στην Αναγέννηση. Φίλοι από Τρίκαλα, Λάρισα, Βόλο ευχόταν καλή επιτυχία στην Αναγέννηση κι αυτό λέει πολλά. Λέει πως παρ’ όλες τις κόντρες όλων με όλους είμαστε πάνω απ’ όλα γείτονες και φίλοι. Αλλά η μεγαλύτερη κόντρα είναι της επαρχίας με τις “γειτονιές” και τις παράγκες. Μακάρι οι παράγοντες να στηρίζανε το επαρχιακό ποδόσφαιρο και όχι μόνο τα Κέντρα Αποφάσεων… Η περιφέρεια είναι το μέλλον κι όχι η Αθήνα.

[B][SIZE=“3”]Και μια παρένθεση: Ένα παλικάρι “χάθηκε” άδοξα στον βωμό της ασφάλτου επιστρέφοντας από την κόλαση της Νέας Μηχανιώνας μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΟΝΕ. Προσωπικά δεν το ήξερα το παιδί αλλά το θεωρώ χρέος μου να αφιερώσω αυτό το topic στην μνήμη του και είμαι σίγουρος πως από εκεί “πάνω” πανηγύρισε κι αυτός μαζί με 'μάς την άνοδο.[/SIZE]

[CENTER][SIZE=“3”]ΣΩΤΗΡΗ ΖΕΙΣ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ!!![/SIZE]

[SIZE=“4”]ΣΩΤΗΡΗΣ ΚΟΛΟΒΟΣ - R.I.P.[/SIZE][/B]

[CENTER][/CENTER][/CENTER]

Καλα η ηλιουπολη απιστευτη μαφια…
θυμαμαι που ειχαμε παιξει εκει πριν απο 2 χρονια(Δ εθνικη τοτε)τελευταιο ματς και επρεπε να μας κερδισουν…
Ξεραμε απο πριν οτι αν φερναμε χ ειχαμε πεθανει…
Στον πρωτο αγωνα επισης ειχανε σπασει τα γραφεια μας με κοτρωνια(στην εδρα μας):-k :-k

εννοειται οτι το αξιζε!!
παμε Καρδιτσαρα!!!=D>

Ένάντια σε πολλά. Κ περισσότερο απ’ όλα την διαιτησία. Αλλά τα καταφέραμε!!!

Τι πρέπει να κάνει κάποια ομάδα πια για να ανέβει στη Β Εθνική? Πόσα χρήματα πρέπει να δώσει για να αγοράσει παίκτες κ να φτιάξει εγκαταστάσεις? Μάλλον καθόλου… γνωριμίες χρειάζονται… Είναι γνωστή παράγκα η Γ εθνική, γι αυτό και απορώ που δεν ανέβηκε η Ηλιούπολη, η ομάδα των μπράβων. Θυμηθείται τι έγινε πριν από τον αγώνα Ηλιούπολη - Παναιτωλικός (επίθεση με γκαζάκια στο λεωφορείο και στο ξενοδοχείο των φιλοξενούμενων, χωρίς να βρεθεί ποτέ ποιος το έκανε!!!) και θα καταλάβετε πόσο μεγάλη μαγκιά έκανε η Αναγέννηση που ανέβηκε κατηγορία.Μπράβο της!!!

ΥΓ:Και φέτος άντε να ανέβει και η Παναιτωλικάρα!!!