Τραγούδια που "μισείτε" από μπάντες/καλλιτέχνες που αγαπάτε

Τεραστια αληθεια.

Παραλιγο να παρω την καρδουλα πισω για αυτο, γιατι απλα το ΛΑΤΡΕΥΩ. Παιζει να ειναι τοπ 3 στο Alternative 4 για μενα.

Χχαχαχα δεν ειχα διαβασει την απαντηση σου πριν απαντησω…

Δε θα νιωσω ουτε μια τυψη για οσα γραψω για Paradise Lost πιο κατω… αν ειναι δυνατον :stuck_out_tongue:
Ουτε δευτερολεπτο μετριο στο Youthanasia για μενα.

On Topic:

  1. Paradise Lost - Flesh From Bone (σκουπιδι)
  2. Paradise Lost - Cry Out (σκουπιδι)
  3. Paradise Lost - Ravenghast (τι μαλακια θεε μου)
  4. Metallica - Ronnie (δε θα ελεγα το μισω… αλλα μεχ, κακο τραγουδι)
  5. Metallica - My World (κανονικα μπαινει το μισο σερενγκερ, το συγκεκριμενο απλα με εκνευριζει)
  6. Blind Guardian - Last Candle (I said what I said)
  7. Helloween - All Over the Nations (οπως και καμια 15αρια απο χαζοπαουερ τραγουδακια τους)
  8. Dream Theater - A Ministry Of Lost Souls (16 νεροβραστα λεπτα)
  9. Dream Theater - καπου 20-25 απο τα 34 tracks του Astonishing

Θα επανελθω με πιο deep cuts

2 Likes

Black Sabbath - Am I Going Insane.

τα εχεισ ακουσει?

1 Like

δυστυχως

1 Like

AMAN ρε το Last Candle παιζει να ειναι στα τοπ αγαπημενα μου κομματια απο Guardian :stuck_out_tongue:

To Ronnie ναι ρε, ισως το χειροτερο κομματι σε Load-Reload, το ξεχασα.

Αμα αρχισες να βαζεις απο Λοστ κομματια απο δισκους που δεν σου αρεσουν, ε να βαλω και εγω τα τρακλιστ απο τα τελευταια των Αναθεμα η Ιν Φλεημς ξερω γω να γινουμε :stuck_out_tongue:

Το τοπικ λεει για μπαντες που αγαπαμε, οχι δισκους :stuck_out_tongue:

Παρολα αυτα, το συναισθημα του εκνευρισμου οταν ακουω ενα τραγουδι ας πουμε απο Paradise Lost που με ενοχλει, δεν προκαλειται απο το Shades Of God, το οποιο το θεωρω ολο απαραδεκτα κακο δισκο με εξαιρεση 2-3 καλα τραγουδια. Ο εκνευρισμος και το μισος εχουν ως βαση και προσμονη, απαιτησεις, θεση μεσα σε εναν δισκο που μπορει κατα τα αλλα να τρωγεται κ.ο.κ.

Αλλιως θα βαζα και το μισο St. Anger οπως εγραψα. Αλλα δεν εβαλα τραγουδια για τα οποια αδιαφορω, αλλα τραγουδια που μου τη σπανε.

Pink Floyd (1967 – 1970): Grantchester Meadows, The Narrow Way, The Grand Vizier’s Garden Party

Iron Maiden (1980 – 1988): Gangland & Can I Play with Madness

Metallica (1983 – 1988): Escape

Judas Priest (1974 – 1979): Take on the World

Savatage (1983 – 1993): Day after Day, She’s Only Rock ’n Roll

Queensryche (1984 – 1994): Della Brown, One and Only

2 Likes

αυτο με τους τηλεφωνητες απο Pain of Salvation

2 Likes

σωστός. ‘‘Αγαπητέ θεέεε. Ποιοι είμαστε. ΠόΣο ΣηΜαΝτΙκΟι Σ αΥτΟ ΤονΚοΣμΟ;’’

Θα πω:

  1. Opeth - Elysian Woes γι’αυτούς τους ηλίθιους στίχους στην αρχή που προσπαθούν too much να φανούν αποφθευγματικοί και ωστόσο είναι μια παπαριά και μισή και παίζει να το σκιπάρω πάντα το κομμάτι (’‘What’s left when the morning comes / is the memory of a future’’ ωωω, σκάσε βρε 15χρονε)
  2. Anathema - Temporary Peace γι’αυτό το ηλίθιο ‘‘Chicknnnnnnnnnnnns’’ που φωνάζει στο spoken part και που από όταν το άκουσα έχασα κάθε διάθεση να ξανακούσω το κομμάτι με όλη του την ατμόσφαιρα.
1 Like

QOTSA - Make It Wit Chu, Μ Π Λ Ι Α Χ

Metallica - Unforgiven, οκ κάποιες φορές με πιάνει αλλά ποτέ δε μου άρεσε να πω “θέλω να το ακούσω”. Δεν το μισώ, αλλά δε μου αρέσει -μου είναι αδιάφορο- ίσως ό,τι χειρότερο. Σίγουρα μ’αρέσει περισσότερο το II και το III από αυτό, ενώ γενικά θεωρώ το II κλάσεις καλύτερο από το Ι.

Muse - Uprising και Resistance, απλά όχι, το πρώτο ίσως live σε πιάσει αλλά είναι το live effect νομίζω όχι το τραγούδι.

Αυτά κάπως πρόχειρα μου έρχονται

σταματααααα

3 Likes

θα σχολιασω οτι το empty ειναι το αγαπημενο μου κομματι απο Anathema και επισης το ministry των Dream theater το αγαπημενο μου απο εκείνον τον δισκο.

2 Likes

Λατρεύω Judas Priest & Accept και μπορώ να ακούσω τα άπαντα αλλά κομμάτια τους που όποτε τύχει να κάτσουν στo shuffle τα προσπερνώ κατευθείαν είναι τα Breaking The Law & Balls To The Wall. Είναι τα μεγάλα σουξέ τους αλλά, τα έχω σιχαθεί. Επίσης, προσπερνώ και το Enter Sandman πολλές φορές καθώς επίσης και το Heat Of The Moment από Asia. Λατρεύω ολόκληρη τη δισκογραφία τους, υπάρχουν κλάσεις ανώτερα κομμάτια από αυτό και γι’αυτό δεν μπορώ να το χωνέψω

1 Like