Καλύτερες Κυκλοφορίες 2021

Poison Ruin και StarGazer στην ίδια λίστα!!!

1 Like

Κάτι χάνω εδώ, προς τι η έκπληξη ρε συ;

Α, τίποτα, ενθουσιασμός που αναφέρθηκαν!

1 Like

Agusa τόσο καλό ε; Θα τσεκάρω.

Ω, ναι…

2 Likes

ωραίο! είδα που το αναφέρατε και το έβαλα να παίζει. Σαν να τρως μακαρόνια με κιμά (με την καλή έννοια), τόσο comfort ήχος

3 Likes

Εν τω μεταξύ αυτοί έχουν βγάλει δύο επίσημα live από …Ελλάδα, το είχα ξεχάσει αυτό! Τον άκουσα δυο φορές τον δίσκο σήμερα, είναι ωραίος, θα του δώσω κι άλλα ακούσματα. Είχαν να βγάλουν από το '17.

2 Likes

Τους θυμάμαι live στο Six Dogs το…15; 16; Πολύ ωραίοι και στην σκηνή, δεν είχα ιδέα όμως πως ηχογραφήθηκε κάτι. Νομίζω ξαναήρθαν μια χρονιά μετά ή είχαν έρθει μια φορά πριν.

1 Like

Φεβρουαριο 2016. Ειχε κανει φεστιβαλ ο Sound Effect. Απο εκεινη τη συναυλια εχει βγει αυτο:

Ηρθαν και 7 μηνες μετα στο Death Disco. Απο εκει βγηκε αυτο:

Το πρωτο το εχω, ψαχνω και το δευτερο, καπου θα το πετυχουμε…

2 Likes

Ο σοφός λαός λέει ότι ‘‘Όσο κι αν ψάξεις να βρεις κλώνους των Rishloo, δεν θα βρεις’’, και αυτό πρέπει να είναι αρχή για κάθε β(λ)αμμένο οπαδό που αναζητά αυτό που έχει ήδη βρεθεί.

Ωστόσο, υπάρχει κάτι εδώ στη χροιά της φωνής (αν και όχι στο εύρος της) και στη συνθετική προσέγγιση, που θυμίζει κάπως το Eidolon. Αν αυτή η πολύ νεόκοπη μπάντα μας εκπλήξει στο μέλλον μένει να φανεί, πάντως αυτό το ντεμπούτο είναι αρκετά υποσχόμενο. [αγνοήστε τι γράφει, το '21 κυκλοφόρησε]

3 Likes

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

7 Likes

Την κριτική για το “Slipknot” γιατί τη θυμάμαι σε ξεχωριστό χρωματιστό πλαίσιο με εξώφυλλο και φωτογραφία μπάντας κανονικά, τόσο λάθος κάνω; Tο τεύχος με το εξώφυλλο Alive In Athens δεν είναι αυτό που λες; Κάπου εδώ πρέπει να το έχω :sweat_smile:

2 Likes

Έχω όμως την εντύπωση πως η κριτική για το slipknot είναι ένα χρόνο μετά και κάτω γωνία δεξιά για να μην πολυενοχλει

Να σου πω την αλήθεια, δεν κατάλαβα τι εννοείς

Χαχαχα έχεις πρόχειρο τι τεύχος είναι? Αυγούστου 1999?

1 Like

Ναι βρε, το γραψα και στο αρχικο ποστ, αυτο με το εξωφυλλο αις ντερθ που ειπε και ο @YoungAtlas

1 Like

Το αφιέρωμα 90ς ήταν στο τεύχος Αυγούστου 2000 (εκτός αν υπήρχε κι άλλο το '99).

Σε ξεχωριστό χρωματικό πλαίσιο ήταν σίγουρα το “Iowa”.

Α μπράβο αυτό θυμάμαι και εγώ. Ότι ο δίσκος έχει βγει Ιούνιο του 1999 και η κριτική έρχεται Αύγουστο του 2000. Δεκατέσσερις μηνες μετά! Τρομερά αντανακλαστικά :rofl::rofl:

Δεν είπα αυτό, είπα ότι το 90ς αφιερωμα ήταν τον Αύγουστο του 2000 (στο οποίο μάλιστα είχε Nu υποκατηγορία και τους SLIPKNOT σε περίοπτη θέση).

Αφού τα παιδιά λένε ότι είχε εξώφυλλο το Alive in Athens που κυκλοφόρησε Ιούλιο του '99 οπότε μάλλον on-time ηταν το review.

είμαι 99% βέβαιος πως ήταν το 99, όταν γυρίσω σπίτι θα το τσεκάρω και θα ποστάρω φωτο αν είναι

1 Like