Νέες Κυκλοφορίες 2022

Καταρχάς, είναι δίσκος με διασκευές πάνω σε standards κι όχι με original υλικό.
Μάλλον εκεί βρίσκεται και το “πρόβλημα”. Εκτελεστικά είναι φυσικά υπέροχο, λείπει όμως αυτή η ιδιαίτερη eastern fusion νότα που χαρακτηρίζει τον Tigran. Call Within μεγάλος δίσκαρος.

Ναιγειάσας

4 Likes

Είναι κάποιοι δίσκοι που αφορούν την ανθρωπότητα, κι όχι το κοινό τους ρε γαμώτο, πώς να το κάνουμε

3 Likes

ψιλοΓΑΜΑΕΙ το mychemicalromance.

3 Likes

Το ακούω αρκετά συχνά τις τελευταίες μέρες, split malthusian με suffering hour. Όποιος αρέσκεται σε δυσαρμονικο/πειραματικό death/black να επενδύσει άφοβα.

Τα δύο κομμάτια των εξαιρετικών Malthusian (ειδικά το πρώτο με τον απόλυτα ταιριαστό τίτλο του) είναι πολύ ωραία, αλλά εκεί που είναι (για εμένα) το ζουμί είναι τα δύο πρώτα κομμάτια των Suffering Hour. Συνεχίζουν το στυλ του cyclic reckoning (που ήταν εξέλιξη στο στυλ του ντεμπούτου in passing ascension), αλλά με περισσότερες ακουστικές κιθάρες (και ίσως και άλλα έγχορδα αλλά δεν παίρνω και όρκο) και κάτι μυστήρια western περάσματα και ένα απροσδόκητο σχεδόν punk ξέσπασμα με ένα πολύ περίεργο ριφ στο termporal lapse και γενικά και τα δύο αυτά κομμάτια ψιλοΓΑΜΑΝΕ σύμπαντα.

Εννοείται οι θεϊκές κιθάρες τους συνεχίζουν να είναι εδω και η παραγωγή είναι καλύτερη από ότι έχουν κάνει ως τώρα, ειδικά στα τύμπανα (που γαμανε και αυτά).

Το τελευταίο κομμάτι του split είναι διασκευή σε mighty sphincter (παλιά deathrock/goth μπάντα) και δεν με τρέλανε.

@apostolisza8 έχεις προλάβει να το ακούσεις?

4 Likes

Sorry για την αργοπορία, αλλά μεγάλη μέρα και νύχτα η χθεσινή :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, είχα κάνει ένα σύντομο σχόλιο πριν κανά δίμηνο στις death metal κυκλοφορίες (το ακούω καιρό δηλαδή):

και θα ανέβει και μια παρουσίαση τις επόμενες ημέρες στο σάιτ.

Προσωπικά περίμενα αυτό το τρένο εξέλιξης από τους Suffering Hour, αλλά χάρηκα και με το step up των Malthusian, κυρίως γιατί στο πρώτο τους EP με έκαναν οπαδό. Όσο μπάντες δίνουν τόση σημασία σε τέτοιες κυκλοφορίες (ep/split/collab) νομίζω είμαστε σε καλό δρόμο, χαχ. Αυτό το brand του black/death (και των ισλανδικών επιρροών) το λατρεύω και το άλμπουμ είναι εξαιρετικό.

4 Likes

Σταματήσαμε να τους ακούμε ή μου φαίνεται;

4 Likes

Καθολου! Περσυ ειχαν βγαλει ενα ωραιο αλμπουμ με μπλουζ διασκευες.
Δεν ηξερα οτι παιζει κ φετος νεος δισκος! Τελεια!

1 Like

Με πέτυχες και εμένα σε φάση που είχα ξεθάψει 1-2 δίσκους Black Keys (κυρίως το Brothers αλλά και το El Camino δευτερευόντως) καθώς είναι ότι πρέπει για καλοκαιράκι. Με το καλό να ορίσει και το νέο άλμπουμ λοιπόν.

2 Likes

εχει καποια χρονια που πεσανε πολυ για μενα.

S Brothers
A+ Turn Blue, Attack & Release
A El Camino
B Thickfreakness, Blakroc, Yours, Dreamily,
D ‘Let’s Rock’, Delta Kream, Dropout Boogie, Waiting on a Song
U The Big Come Up, Rubber Factory, Magic Portion, Chulahoma, Keep It Hid, The Arcs vs. The Inventors Vol. I

1 Like

νέα Kathryn Joseph

1 Like

Aκούω τώρα το νέο Hallas και πραγματικά είναι δισκάρα ε. Anekdoten και Βeardfish vibes

5 Likes
1 Like

Το νεο Septic Flesh ειναι εκει εξω :metal:

2 Likes

Τα 'παμε.

1 Like

Μας παίζουν πίνγκ πονγκ και μας κάνουν τραμπάλα.

4 Likes

:wave:

1 Like

instrumental δισκος της χρονιας και δεν το εχω τελειωσει ακομα

Murder by Death

Koίτα να δεις που ο Καρράς έβγαλε τραγούδι για τους Φοιτητές. Με όλα αυτά που συμβαίνουν στο ΑΠΘ, ευαισθητοποιήθηκε ένας άνθρωπος, και αν και δεν τον ακούω, μπράβο για τους στίχους του

Summary

psyche