Νέες Κυκλοφορίες 2022

Ψήνομαι ν’ αρχίσω να παίρνω τηλέφωνο στους περισσότερους σταθμούς της Θεσσαλονίκης και να τους λέω, “Ναι, χαίρετε. Μπορείτε να παίξετε το “The Gang’s All Here”;”. Ξέρω την απάντηση από τώρα, αλλά αν το κάνω ξανά και ξανά, στο τέλος θ’ αναγκαστούν να το ακούσουν και κάποια στιγμή να το παίξουν.

Ο Σουηδός τους έφερε τον αέρα τους.

2 Likes

Σώπα ρε! Ανέλπιστα καλό και διασκεδαστικό.

Σαν να ήρθε το 1992 τριάντα χρόνια μπροστά σε μία στιγμή.

Απ’ ό,τι βλέπω και σε κάποια video που βγήκαν από προχθεσινή εμφάνιση του συγκροτήματος στο Las Vegas τα πράγματα φαίνονται ανέλπιστα καλά και ο Σουηδός τα “ψέλνει” άριστα (ήταν και η παρθενική του ζωντανή εμφάνιση με το συγκρότημα, αν κατάλαβα σωστά).

1 Like

Δεν μου είπε πολλά σαν τραγούδι, αλλά ο Σουηδός είναι μεταγραφή πρώτης εθνικής. Απορώ πραγματικά πως τον άφησαν οι H.E.A.T. (σίγουρα είχε να κάνει με την περιπέτεια υγείας του, αλλά και πάλι κάτι δεν μου κολλάει). Και με Raskulinecz στην παραγωγή που κι αυτό λέει πολλά.

Μιας και αναφερόμαστε στους Skid Row, να πω ότι θεωρώ κάπως υποτιμημένα τόσο το “Subhuman Race” όσο και του “Thickskin”. Προφανώς, δεν πλησιάζουν ούτε για αστείο τα δυο πρώτα, αλλά είναι πολύ καλά αλμπουμάκια.

1 Like

Ναι, κοίτα. Σαν τραγούδι, δεν είναι “αμάν και χαμός”, αλλά είναι περισσότερο η αίσθηση ότι κυκλοφόρησε από τους Skid Row. Προφανώς, είναι κάτι που θέλουν να εισάγουν τον κόσμο στον κόσμο τους, έτσι όπως συστήθηκαν το '80. Απλό, λιτό, hard rock-άδικο και Skid Row.

1 Like

Ακόμα και για αυτό το σκοπό, σχετικά αδιάφορο μου φάνηκε.

Αλλά όλα καλά. Από εκεί που δεν θα είχα κανένα ενδιαφέρον, τώρα περιμένω να ακούσω το άλμπουμ, έστω κι από περιέργεια.

1 Like

:banana:

1 Like

Νέο βίντεο…

Ο δίσκος κυκλοφόρησε σήμερα και μετά από 2 ακροάσεις μου κράτησε το ενδιαφέρον από την αρχή μέχρι το τέλος. Διαφοροποιημένος αρκετά από τους προκατόχους, Προσωπικά μου λείπει λιγάκι το ροκ στοιχείο των Why Aren’t You Laughing? και Optimist.

3 Likes

O νέος δίσκος από την πλευρά του Krysiuk, εχει κυκλοφορήσει εδώ και ένα μήνα περίπου.

Βγηκε και το νεο βιντεο KRAUSE και ο δισκος 20/5 !
Απο δικο μας συμφορουμιτη παρακαλω!

5 Likes
4 Likes

Τόσο αιχμηρό, όσο το πρώτο δεν είναι, αλλά εγγυημένο δείγμα της σημερινής τους φάσης.

12 Likes

Κυκλοφόρησε!

Και αυτό

1 Like
1 Like

Ρε αυτό σκοτώνει! Εντάξει, το Hate Uber Alles είναι κλασσικός thrash οδοστρωτήρας αλλά προσωπικά λατρεύω αυτή την…“μελωδική” διάθεση της μπάντας τα τελευταία χρόνια. Εμένα πάντως με έπιασε πιο πολύ σαν single, παίζει εδώ και ένα μισάωρο ασταμάτητα :metal:

1 Like

Τα σπασε το KREATOR.

3 Likes

Φρεσκο, κλαιω παλι.

Εχει και Twi’lek μεσα :sweat_smile:

Αλλαξαν και ονομα απο Eskimo Callboy σε Electric Callboy.

Καποιος ηλιθιος θα παραπονεθηκε για cultural appropriation.

4 Likes

Τώρα που το djent έχει ξεφύγει από την αυστηρή του ταυτότητα, και έχει αρχίσει και εκφράζεται λιγότερο ως αυτόνομο στοιχείο, και περισσότερο ως οργανικό, έχουμε μπάντες όπως οι OU, που κάνουν παπάδες με την glitch-y προσέγγισή τους.

(Προφέρονται Ο, όπως λέμε η Ιστορία της Ο, αν έχετε ακουστά)
image

4 Likes

Ειμαι ο τυχερός που ανέλαβε το “βαρος” της κριτικής αυτού του άλμπουμ, θα πω περισσότερα εκεί. Για την ώρα, ένα μπράβο στην InsideOut. Τολμηρή κίνηση να αναλάβει ένα πρωτοεμφανιζόμενο σχήμα με τόσο ιδιαίτερη ταυτότητα! Η μπάντα - και το άλμπουμ - έχουν μεγάλο ενδιαφέρον…

4 Likes