Νέες Κυκλοφορίες 2022

Δέυτερο album απο Forlesen στις 28 Οκτώβρη μεσω I, Voidhanger, για την ώρα αρκούμαστε στο 20λεπτό Strega και περιμένουμε μεγάλα πράγματα! Strega - YouTube

1 Like

Τρομερη μπάντα, το ντεμπούτο τους ήταν καταπληκτικό και το νέο άλμπουμ κινείται στα ίδια επίπεδα…

1 Like

Αρρώστια κι αλητεία. Νέοι Sigh.

5 Likes
5 Likes
5 Likes

Η καλύτερη christian metal μπάντα εκεί έξω! Λίγο έμεινε ακόμα για το νέο άλμπουμ. Από τα singles που έχω ακούσει μέχρι τώρα, πάμε για την καλύτερη κυκλοφορία της χρονιάς.

Και με μπλούζα Fear Factory :guitar:

Αυτά δεν επιτρέπεται να μας ξεφεύγουν

2 Likes

Δισκαρα.

1 Like

E δισκάρα, δισκάρα, αλλά πούν’ το;; :stuck_out_tongue:

Τι εννοεις καλέ, από τον Μάη έχει βγει.

κι εγω το ειχα ακουσει αυτο τρεις φορες πριν κατι μηνες και το εχω στην λιστα με αυτα που θελω να ξαναεπισκεφθω
προς το παρον ακουω Young Creatures που σε πρωτη φαση φαινεται σαν συνηθισμενο indie folk/rock αλλα εχει αρκετες κρυμμενες στιγμες που ξεχωριζουν

πχ η κιθαρα στη γεφυρα

ή τα βιολια εδω

βοηθηστε τους να φτασουν τις 50 και 10 προβολες αντιστοιχα!!

1 Like

Η αλήθεια είναι ότι έχω βρει διαφορετικές ημερομηνίες:

Discogs

image

Metacritic

image

αλλά νομίζω βγήκε Φλεβάρη

Μα καλά, κυκλοφόρησε το νέο King Buffalo κι εμείς ασχολούμαστε με κάτι μέγκαντεθ και κάποιους μπλάιντ γκάρντιαν να πούμε;
Καλημέρα!

6 Likes

Τοσο καλο που εβγαλε μαλλια ο Τζον!

3 Likes
1 Like

Παίζει εδώ και μέρες :heart:

1 Like

Για πάμε λίγο:

3 Likes

Τώρα που μπήκε Σεπτέμβρης, η ψύχρα επιστρέφει το βράδυ, και σιγά σιγά σκεφτόμαστε τι θα κάνουμε το χειμώνα, ας ακούσουμε έναν ορθόδοξο opeth-prog δίσκο, που εντελώς ετεροχρονισμένα βγήκε Ιούλιο

3 Likes

Ολα τα χωραει ο μπαξες!

Αν και το Megadeth για μενα ξεφουσκωσε ηδη μετα απο 4-5 ακουσματα.
Το Blind Guardian απο την αλλη, εχει ψωμακι και με ιντριγκαρει, καλο σημαδι αυτο.
Τωρα ομως μολις εβαλα το King Buffalo, το οποιο προς το παρον ακουγεται μελι.

1 Like

Κοντά στη λήξη του χρόνου, εκεί που πέφτει η αυλαία, σβήνουν οι παροχές ρεύματος, μένει ένα κερί (το τελευταίο κερί) από τους κατάλληλους. 9 Δεκέμβρη.

Υπέροχο εξώφυλλο και τα παιδιά που το κάνουν, έχουν απίστευτη δημιουργικότητα. Τους είχα δει ένα βράδυ σε μια εκπομπή στην ΕΡΤ2 και ήταν όλα πανέμορφα.

6 Likes