Νέες Κυκλοφορίες 2022

Πολύ καλό! :+1:

Η εικονα μαλλον ειναι απο το εξης σχεδιο:
image
οποτε δεν αφορα το νεο δισκο

1 Like

Λατρείες στους πρώτους δύο δίσκους, το Urn το έχω μισοακούσει. Από ένα σημείο και μετά βέβαια (αφού αποθεώσω τις σταθερά ζουμερές μπασογραμμές, την ατμόσφαιρα κλπ κλπ) πρέπει να ομολογήσω ότι έχουν πιάσει ταβάνι στο τι μπορούν να προσφέρουν

1 Like

Να σε παρει η ευχη chino, γραψε κατι μετριο γαμωτημπαναρρωστε άνθρωπε

:gem:

4 Likes

Προσωπικα βρισκω αρκετα Deftones μετρια, αλλα το +++ EP ειναι απιθανο.
6 στις 6 τραγουδαρες.

1 Like

Αχχαχαχα… προφανως και η τελειοτητα ειναι βαρετή, αλλα τα +++, ναι πραγματικα ειναι μαγικα! Θα πρεπει νσ αναθεωρησω στα καλυτερα του '22.

Ολα ειναι 10/10 αλλα το vivien μοιάζει βγαλμενο μεσα απο τα ονειρα αλγόριθμου. Καλε μου άγιε Βασίλη σε ευχαριστω που ηρθες νωριτερα.

Διανομη για την ωρα βλεπω μονο αμερικα. Ρε τους χαρίζουμε λεφτα και δεν.

2 Likes

Αν θες στο φέρνω καλοκαίρι :sweat_smile:

2 Likes

:rofl::rofl::rofl: ευκολακι! Αλλα πρεπει να φερω και εγω κατι. Μην ειμαι με αδεια χερια. Και σκεφτομαι τι μπορει να νοσταλγεις απο τη μαμα πατρίδα? το μονο που μου εχεται στο νου ειναι μια κασετα ηπειρωτικα που εχει ξεμείνει απο καποιο πανηγύρι :sunglasses:

1 Like

Richie Kotzen + Mike Portnoy + Billy Sheehan = αγνη τελειοτητα παντα

Παντα υπεροχοι οι Winery Dogs, ισως το καλυτερο προτζεκτ απο τα 200 στα οποια εχει συμμετασχει ο Portnoy μετα την φυγη του απο τους Dream Theater. Αντε μαζι με τους Flying Colors.

7 Likes

Και κάπως έτσι, κάθεσαι και αναρωτιέσαι πόσο καλύτεροι θα ήταν οι Sons of Apollo με ένα τέτοιο κιθαρίστα και με μια τέτοια φωνη. Γιατί σε στυλ είναι αρκετά κοντά με τον Σοτο (βέβαια ο Κοτζεν είναι περίπου 5 σκαλιά πάνω) και με μια πιο μελωδική προσεγγιση στην κιθάρα, δεν ξέρω τι θα έβγαινε.

Πάντως οι Winery Dogs, ενώ έχουν κάποια πολύ τρανταχτά χιτάκια, δεν με έχει κερδίσει ακόμα ολόκληρος δίσκος τους, παρόλο που οι μουσικοί είναι πραγματικά ένας και ένας. Ωραίο το τραγούδι, όχι κάτι εντυπωσιακό, αναμένουμε.

2 Likes

Έρχεται!

Ω ρε μάνα

2 Likes

Λίγα για τον Ron, παιχταράς είναι, απλά ο ήχος του δεν λογίζεται τόσο “metal”. Εγώ τον θεωρώ μεγάλη παιχτούρα πάντως. Απλά οι Sons Of Apollo θα ήθελαν να μοιάζουν με theater, αλλά χωρίς Petrucci και LaBrie δεν γίνεται αυτό :stuck_out_tongue:

Πάντως για τους Winery Dogs συμφωνώ, ωραίοι αλλά ποτέ δεν ξετρελάθηκα κιόλας.

1 Like

Χάνουν σε κιθάρες αλλά κερδίζουν σε φωνητικά δηλαδή

1 Like

Α δεν λέω τίποτα για τον Ρον, είναι παιχτούρας, εμένα όμως μου παραφάνηκε μέταλ για αυτό που περίμενα από το προτζεκτ.

Μου φαίνεται ότι όλοι αυτό σκεφτήκαμε/θέλαμε, αλλά με βάση το ιστορικό όλων των παιχτών και δη του κιθαρίστα, περίμενα κάτι πιο light και παραβγήκε heavy. Oπότε ακριβώς αυτό που είπες, αλλά από την αντίθετη μεριά.

Για αυτό είπα και για τον Κοτσεν (Κώτσο?), γιατί είναι αρκετά πιο μελωδικός κιθαριστικά και κακά τα ψέμματα είναι ο καλύτερος Chis Cornell ακόμα και από τον ίδιο τον Cornell.

1 Like

τρομερό

πονηρος

2 Likes

labrie-lamb

5 Likes

επιστροφάρα.

1 Like

επίτρεψέ του να έχει άλλη άποψη.

4 Likes