Νέες Κυκλοφορίες 2022

Ακόμη δεν έχω ακούσει κάτι, απλά βλέπω συζήτηση και δεν ξέρω αν αξίζει το hype

To χω ακούσει αρκετά. Ωραίο είναι, αλλά λίγο κουράζει. Επίσης (κλασσικά) κάτι με χαλάει στην παραγωγή, κυρίως στα τύμπανα.

1 Like

Ο,τι άκουσα, κάνα τέταρτο δλδ, δεν με ξετρελανε, μου φάνηκε λίγο run of the mill αλλά ήταν και επιπόλαιο άκουσμα ομολογουμένως.

Η παραγωγή είναι στάνταρ γυαλισμένο μέχρι υπερσυνθετικοποιησης του ήχου

Μια από τα ίδια.

ΩΠΑ ΡΕ
Μας (με) έπιασαν στον ύπνο!

8 Likes

Πάμε!

6 Likes

Εχει λιγες μερες που βγηκε το Divisive των Disturbed… Δεν το τσεκαρα ακομα.

1 Like

Αύριο κυκλοφορεί:

Είναι η πρώτη φορά που δεν μου αρέσει κομμάτι HoM. Ακόμα και έτσι όμως, έχω προσδοκίες από τον δίσκο, ποτέ δεν έχουν απογοητεύσει. Πολύ περίεργο δείγμα πάντως, δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι ενδεικτικό του υπόλοιπου δίσκου.

1 Like

Αν αυτό είναι το εξώφυλλο του νέου δίσκου, μου θυμίζει τα σχοινάκια που έκανα τον Οκτώβρη στον Ασκό, ως εκπαιδευτική άσκηση τύπου επιστράτευσης.

4 Likes

Τους εχω παρατησει αρκετα χρονια αυτους, γιατι αρχισα να τους βαριεμαι δυστυχως. Το The Locust Years ηταν ενας εξαιρετικος δισκος, αλλα μετα αρχισαν να με κουραζουν παρα πολυ. Ακουγοντας το παραπανω τραγουδι, καταλαβαινω γιατι. Δεν ηξερα οτι εχουν γινει τοσο basic πλεον.

Νέο single

2 Likes

Το Fields/Church of Broken Glass είναι απιστευτότατος δίσκος, στα επίπεδα Locust Years. Το 17th Street ήταν καλό, αν και νομίζω πως τους επηρέασαν κάπως οι ανακατατάξεις στο line up, ενώ με το Dead Revolution επέστρεψαν στα υψηλά τους στάνταρ.

Άκου:

1 Like

Το νέο άλμπουμ των Hammers είναι πολύ prog/thrash, στα ίχνη των Vektor (έχουν εξάλλου στρατολογήσει δύο πρώην μέλη) και θυμίζει έντονα Depressive Age, αλλά με τα στριγκά φωνητικά που έχουμε από το single.

2 Likes

Πρόσεξε τι λες: Η φράση “θυμίζει έντονα Depressive Age” θα με κάνει να παραιτηθώ από την δουλειά επιτόπου για να πάω σπίτι να το ακούσω.

7 Likes

Προτείνω στη δουλειά να παίξεις αυτό το σκηνικό:

4 Likes

Μ’εκαψες.

Βλέπω σημερινά post στο νήμα και δεν βλέπω πουθενά κανένα εκ των:

White Lung

Veilburner

Massa Nera

καλές λίστες εύχομαι :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ποια είναι τα μέλη;

O Frank Chin παίζει μπάσο σε δύο κομμάτια και ο
Blake Anderson ντραμς σε όλο (και λίγο πιάνο απ’ όσο είδα, αλλά δεν ξέρω σε ποια κομμάτια)

1 Like

Βλέπω σημερινά post στο νήμα και δεν βλέπω πουθενά Arabrot

1 Like