Νέες Κυκλοφορίες 2022

Τι έχουμε εδώ; Κάποιος εδώ μέσα δε λέει κουβέντα. Κάποιος εδώ μέσα κρατάει κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα…

13 Likes

Ενοχος, το παραδεχομαι.

6 Likes

Ρε μην τα κάνετε αυτά, νόμισα ότι επανενώθηκαν/βγάλανε νέο οι Αμερικάνοι :exclamation:

1 Like
4 Likes

Βγηκε αυτο. Δυστυχως με τα πρωτα δυο ακουσματα δεν μου αρεσει ιδιαιτερα. Πολυ καλοι παιχτες. Προσεγμενος ηχος. Φευγουν ομως απο το στυλ που παιζανε κ λατρευα. Επισης κατι που μου συμβαινει με πολλα concept albums. Δεν μου καθονται καλα οι φωνητικες γραμμες. Κατι που δεν θα περιμενα με τιποτα μιας κ στα δυο προηγουμενα ηταν τελειες για τα γουστα μου. Νιωθω οτι για να εκφραστει το κονσεπτ δεν βγαινουν καλα μελωδικα.
Τα δυο τραγουδια που μου αρεσαν πιο πολυ, ειναι κ τα δυο που στα αυτια μου πατανε κ πιο πολυ στο παρελθον τους. Τα Novum Dogma κ Eternally Lost.

Παντως για να ειμαι κ ειλικρινης, ειναι πολυ πιθανο οποιος τους ακουει πρωτη φορα, κ οχι μονο, να καραγουσταρει. Ειναι πολυ αξιολογη μπαντα.

ΥΓ. Βλεπω στις κριτικες που αναφερεται πολυ το epic doom, Candlemass k οι Solitude Aeturnus. Δεν τα ακουω σχεδον καθολου σε αυτο το αλμπουμ.

1 Like

Κυκλοφόρησε επιτέλους. Για να δούμε, γιατί τα singles, για “supergroup” κιόλας, παραήταν καλά…

Αφου βγαλαν πρωτα ενα απο τα αλμπουμ της χρονιας, συνεχιζουν και με OST!

4 Likes

Δεν είμαι ο μόνος τελικά και δεν ήταν ιδέα μου ότι κατι δεν μου αρέσει σε αυτό το άλμπουμ.
Δεν είναι κακο, δε μου κάνει όμως αυτό το παραπάνω κλικ που μου έκαναν τα δύο προηγούμενα. Θα του δώσω κι άλλη ευκαιρία.

1 Like

Νιώθω λίγο άβολα για το παρακάτω ποστ, γιατί στην ουσία θα προμοτάρω φίλους. Δεν θα το έκανα όμως εάν πίστευα ότι δεν αξίζουν.

Ο λόγος για τους Liotta Seoul από το Κόμπλεντζ Γερμανίας. Νεανική μπάντα με ένα άλμπουμ (Hopper) και ένα ep (Cool) ήδη στο ενεργητικό τους. Την επόμενη Παρασκευή κυκλοφορεί το νέο τους άλμπουμ με τίτλο Worse

Fun-Fact για το πρώτο άλμπουμ είναι πως στείλανε ένα email εντελώς για πλάκα στον παραγωγό Jack Shirley (Deafheaven μεταξύ πολλών άλλων) για το άν δέχεται να κάνει παραγωγή και τους απάντησε μπείτε στο αεροπλάνο και ελάτε Οκλαχόμα. Έτσι και έγινε!

Ορίστε τρία δείγματα από το νέο άλμπουμ.

Προσωπικό αγαπημένο μου με ρεφρενάρα. :arrow_up:

Οι επιρροές τους (δυστυχώς :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:) είναι πολύ εμφανείς. Από NIrvana, Silverchair, Placebo και γενικότερα πολύ Alternative 90ιλα στην πιο fun μορφή.

Το διακωμοδούν και οι ίδιοι βέβαια…

https://youtube.com/shorts/p2Oflt3B82g?feature=share

Οπότε εάν σας αρέσει-λείπει ο Alternative 90s ήχος δώστε τους μια ευκαιρία.

5 Likes

:gem::gem::gem::gem:

3 Likes

Το ακουσα χθες με το που βγηκε και σε σκεφτηκα με τη μια :sweat_smile:

1 Like

Τα εσπασε γαμω το συμπαν!! :rofl::rofl: ενα παλιοθρεντ δεν υπαρχει για αυτα τα διαμαντια??

Φετος θελω απο τον αγιο βασιλη μια κυκλοφορια +++ διαρκειας καπου στη μια μερα να το βαζω οταν ξυπναω και απλα να ακουγεται ο chino να μουρμουραει random στιχους :christmas_tree::christmas_tree:

Α και ενα λαιβ οπου θα παιζουν support στους metallica σε περιοδια για το reload :grin::grin:

2 Likes

Πριν δύο εβδομάδες κυκλοφόρησε αυτό το Deftonικό άλμπουμ από μέλη των Vein.fm και με την ευγενική υποστήριξη του Kurt Ballou

2 Likes

Βγήκε πριν λίγο. Ο γιος του Bob Marley με Σταμάτη Γονίδη.

Πλάκα πλάκα δεν είναι κακό!

1 Like

Μια χαρα ειναι

1 Like

ωπα μολις τσεκαρα soen καινουριο με επανεκτελεσεις απο διαφορα καλουδια σε soft φάσεις…
οτι πρεπει για το mood του καιρου…

1 Like

2o single:

1 Like

Blackened post metal σαν τίποτα άλλο που έχω ακούσει…

Απλά ακούστε μερικά δευτερόλεπτα, αρκούν.

4 Likes

Αυτό το έχετε ακούσει;

2 Likes

Ρε συ, σε πολύ κόσμο αρέσουν αυτοί, εγώ δεν…