Οδηγος Επιβιωσης με τις γυναικες

Αυτό που έχει φάει τις γυναίκες είναι η ζήλεια της μιάς για την άλλη, πίστεψε με! Αλλά εντάξει, τι να κάνουμε? Η πλειοψηφία των γυναικών δεν έχουν εκτίμηση μεταξύ τους! Περαστικά!
Δεν το αναλύω άλλο το θέμα…Σας έπρηξα! Ευχαριστώ! :smiley:

PS. Καλές οι ρακές maestro αλλά προτιμώ τα ρακόμελα! :slight_smile:

:twisted: Έγραψες πάλι snunffleeva!!!YO!!

Ontas Αγιου Νικολάου; :stuck_out_tongue:

Εεεεε… μια διευκρίνιση… τα ρακόμελα είναι γιατροσόφι για τους πονοκεφάλους και τις γρύπες, ενώ οι ρακές είναι για να περνάς καλά!! :smiley: :twisted: :stuck_out_tongue: 8)

Όχι! Και με τα ρακόμελα γίνεσαι στουπί

Ενταξει… και με σκέτο οινόπνευμα στουπί γίνεσαι, αλλά δεν πίνεις! :smiley: :smiley: Το θέμα είναι ότι η ρακή σε φτιάχνει ωραία, χωρίς παρατράγουδα, ενώ τα ρακόμελα είναι “βαριά”. Να το πω αλλιώς… είμαι 9 χρόνια Κρήτη και ΚΑΝΕΙΣ δεν πίνει ρακόμελα αν δεν είναι άρρωστος (εξαιρούνται περιπτώσεις “πειραματιστών” και εχόντων… “εκλεπτυσμένα” γουστα :smiley: )…

Μόλις πριν ένα μήνα έμαθα ότι είναι Η ρακή και όχι ΤΟ ρακί… Άσχετο…

Μaestro μου είναι πιο γλυκό το ρακόμελο απ’τη ρακή και όντως πιο βαρύ και καθαρίζει και το λαιμό αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το πίνουν ΜΟΝΟ όσοι είναι άρρωστοι. Τουλάχιστον όχι στο Ρέθυμνο ή τέλος πάντων όχι τα άτομα που μου το έμαθαν εμένα. 8)
Unholy…μέσα είσαι! Αλλά ποτέ δε βρίσκουμε να κάτσουμε στον Οντά ρε γαμώτο! Που θα πάει όμως…Σε περιμένω να τα πιούμε μαζί…Και ΤΙ θες? Ψημένη? Ρακόμελο ή σκέτη? Με όλα γκολ γίνεσαι! :wink:

Χμμμμμμμ… διαβάζετε καλύτερα miss snuffleeva…

:smiley: :stuck_out_tongue: 8)

Εντάαααξει βρε παιδί το διάβασα… :? Απλά εμένα όταν με συστήσανε στο ποτό δε μου έδωσε κανείς να καταλάβω ότι το ρακόμελο είναι μόνο για τις γιατρειές έτσι στο μαυλό μου είναι σαν ένα ακόμα ποτό…
Anyway, προφανώς ξέρεις κάτι παραπάνω από μένα οπότε πάω πάσο! :oops:

Χ Α Λ Α Ρ Α :smiley:

Χεχε snuffleeva… δεν το πα για να σου δείξω ότι ξέρω καλύτερα… ο καθένας/μία πίνει ό,τι γουστάρει και δε θα φέρω εγώ αντίρρηση :wink: ! Απλά διευκρίνησα για το τι συμβαίνει συνήθως!

Έλα γεια μας! :smiley:

Πάντως, τώρα πίνω σκέτη ρακή… Cheerz…

Πάντα σκέτη UnHoLyMaRtYr και πάντα παγωμένη, ώστε να αποδίδει τα μέγιστα! :wink:

Βασικα, την ηπια “σαν” αναψυκτικο (μονο ενα σφηνακι) , κ οχι για να πιω… Ηταν πολυ νωρις αλλωστε…

Το τονίζω για να ξέρεις σε περίπτωση που θέλεις να τα τσούξεις με ρακούλες! :wink: Μπορεί η ρακή να’ναι καλή, αλλά, αν δεν είναι παγωμένη να “χάνει”… καλά βέβαια γούστα είναι αυτά! :stuck_out_tongue:

Να ηρεμίσεται όλοι λέω εγώ με τα ρακόμελα και να χτυπήσετε
μια μαυροδάφνη ΜΕΤΑΧΑ 67 αστέρων για να γουστάρουμε όλοι και να βρούμε την γαλήνη και την ηρεμία της ψυχής αλλα και του κορμιού μας!

E Viva…

Omerta

Και εγώ το καλοκαίρι στην Κρήτη έτσι ήμουν

k egw etsi hmoun otan postara ayta!
ti wraia pou htan!!! !!! !!!