Εσύ τι μουσικό όργανο παίζεις;

εμενα με πριζαν οι γωνοις μου να μαθω καποιο μουσικο οργανο και τελικα ξεκινησα μεταλλοφωνο και μετα φλογερα και μαντολινο στο δημοτικο αλλα επειδη δε μου αρεσε αυτη η μουσικη δε ξαναπιασα οργανο στα χερια μου οσο και αν με πριζαν μεχρι τα 15 μου.και δε ακουσα μουσκικη μεχρι τα 17-18.εκει ξεκινησα να ακουω μεταλ,Τull ,Floyd kai Gallagher.στα 20 μου με επιασε κατι και αρχισα BASS!!και τωρα κλαιω γιατι αργησα ενω θα μπορουσα να παιζω παρα πολλα πραγματα τωρα και να χα μπαντες στο λυκειο (οπως ολοι οι φιλοι μου τοτε)και στη σχολη(ακομα με πριζουν να κανουμε μπαντες αλλα δε θελω γιατι δε νιωθω ανετα με εμενα).αλλα τωρα τελειωσαν και αυτα και δεν θα ναι το ιδιο μετα με τη δουλεια και τλπ.
οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο σας λεω απο εμπειρια.

ποτε θα το δουμε στις οθονες των κινηματογραφων? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μαζί με το Pustar Wars Episode 1- Η επιστροφή του σύκου! Χαχαχαχαχαχαχα!

ksekhnhsa me klasikh kithara sta 12 alla sth poreia vlepontas ton steve harris epiasa to mpaso

apo pitsirikas (sta 13-14) ntramer, me eidwlo klasika otn mcbrain, synexizw akoma, an k pou k pou goustarww na pianw ki8aritsa, k na gratzounaw 2 3 tragoudia pou 3erw xaxa…ti na poume, to na paizeis mousikh einai h apolyth psyxikh oloklhrwsh(ατςςςςςςςςςςςςς) :oops: :oops: :oops: :smiley:

10 χρονια κιθαρα. Ειναι κατι σαν ασθενια για εμενα

egw polemaw na mathw na kithara edw kai4-5 mines…
pou tha mou paei sto telos tha ton perasw ton vai… :lol:

kai go toso peripu paizw alla ton Vai ton perasa :lol: :lol: :lol: :lol:

kai go toso peripu paizw alla ton Vai ton perasa :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Εγώ πάλι μάλον μαζί με τον φίλτατο Στάθη είμαι :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

11 χρόνια κιθάρα και 3 χρόνια μπάσσο!
Επίσης έχουν περάσει από τα χέρια μου με σχετική επιτυχία και διάφορα άλλα όργανα όπως φυσαρμόνικα, αρμόνικα, πιάνο/αρμόνιο, ακκορντεόν, μπουζούκι, μπαγλαμάς και τρίγωνο (αυτό που λέμε τα κάλαντα ντε!! :lol: )

Εγω παίζω κιθάρα εδώ και δυο χρόνια σχεδόν και έχς μέλλον ακομα… Πάντως εχω πολλά σχέδια για όταν τελειώσω το σχολείο(drums, μαθήματα φωνητικής κλπ…)

Παίζω λίγο απ’ όλα γιατί έχω όλα τα όργανα (1 πιάνο, 1 κλασσική, 1 ηλ/κή, 2 synths) σπίτι μου εκτός από drumms.
Που θα πάει όμως θα πάρω και από δαύτα, το χω βάλει σκοπό…

Παιζω λιγο κιθαρα.
Ξεκινησα να παιζω Drums μονος μου πριν απο τεσσερα χρονια(εξασκηση σε μαξιλαρια και καναπεδες) και τωρα εχω αρχισει μαθηματα. :smiley:

mpaso edw kai 10 xronia astamathta :!: :!:

Πήρα ηλεκρονιά drums εδώ και 2 μήνες και κοπανάω ότι να ναι. Αρχίζω μαθήματα όμως.

αν θελησεις να παιξεις Acdc δεν θα δυσκολευτεις πολυ… :stuck_out_tongue:
περα απο την πλακα πολυ θα θελανε εναν τοσο καρφωμενο drummer! :wink:

Ηλεκτρικη, Κλασσική κιθάρα , λίγο πλήκτρα , λίγο κιθαρομπούζουκο και λίγο τζουρά (6χορδο). 8)

Επιπλέον έχω δοκιμάσει ακουστική , πιάνο , ακκορντεόν , ούτι (ωραίο όργανο), μπαγλαμά (rulez για ρεμπετικα) ,τρίγωνο, τουμπερλέκι, καστενιέτες και φυσαρμόνικα (ανεπιτυχώς τα τρία τελευταία) … :twisted:

Μια φορά πήγα να δοκιμάσω βιολί και σκότωσα μιά κατσαρίδα ! 8O

:lol: :lol: :lol: :o :o :o 8O 8O 8O

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ, πρέπει να ρωτήσω αν είναι αλήθεια και αν ναι ΠΩΣ??? 8O :o

αν θελησεις να παιξεις Acdc δεν θα δυσκολευτεις πολυ… :stuck_out_tongue:
περα απο την πλακα πολυ θα θελανε εναν τοσο καρφωμενο drummer! :wink:[/quote]

:slight_smile: καλά AC/DC παίζω και έτσι

:stuck_out_tongue: πλακίτσα έκανα για την κατσαρίδα. :twisted: Απλώς ήταν τόσο teza η εμπειρία για τους γύρω μου… :lol: