Εσύ τι μουσικό όργανο παίζεις;

[color=indigo][i]κλασσικο κλαρινο παιζω(ναι αισιως εφτασα στην ανωτερα)

λιγα πληκτρα,προσπαθω ,με παρα πολυ κοπο να μαθω κιθαρα(ξερω 3 τραγουδια,με συγχορδιες εννοειται)

και κλασσικο τραγουδι[/i][/color]

Kιθαρα. Βασικά κλασσικη που μ αρεσει πολυ αλλα και ηλεκτρικη !!

exw mia ilektriki kithara alla den kserw na paizw . Mipws kserei kaneis kana manual h kati tetoio sto internet na to katebasw na mathw kai tipota?

ωχ τωρα μου ξυνετε πληγες…εγω απο πολυ μικρη ηθελα οπωσδηποτε να μαθω πιανο η κιθαρα…αλλα ο πατερας μου δεν με εστελνε πουθενα '‘για να μην αποσπασαι απ το διαβασμα’'μου ελεγε :evil: :evil: :evil: του το κραταω απο τοτε,ως πικρα…αλλα τωρα που θα μαι φοιτητρια ολο κ με κατι θα ασχοληθω… :roll:

Εγω δεν παιζω αν και θα γουσταρα ντραμς :cry:

Bes sto www.ultimate-guitar.com kai ehei polla articles me tous arharious kai pos na ksekiniseis, arkei na ksereis tin agglikin (dialekto) Episis bes sta forum tou kithara.gr borei na vreis kati.

Mathe tin pendatoniki, kane polli eksaskisi kai meta arhise ton aftoshediasmo pano stin 5toniki…

Elpizo na voithisa, ande kai kapoia na se doume sti skini tou Rockwave… :wink:

Αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό. Θυμήσου τους Ολέθριο Ρήγμα :x
Χεχε.

Αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό. Θυμήσου τους Ολέθριο Ρήγμα :x
Χεχε.[/quote]

xaxaxa, sostos. :lol: :lol:
Pou tous thimithikes tous kaimenous???

σκέφτομαι να αρχίσω κιθάρα αλλά ηλεκτρική ή ακουστική? και τα δύο μου ακούγονται τέλεια!!! (μεταξύ μας αυτό που θα γούσταρα πραγματικά είναι νταμς αλλά… δυσκολο )

βασικά εγώ θα σου πρότινα να ξεκινήσεις πρώτα ακουστική…Έτσι μετά θα είναι πολύ πιο εύκολο να μάθεις ηλεκτρική. Βέβαια εξαρτάται και από το είδος των τραγουδιών που θες να παίξεις…

Ελενη κι εγω το ιδιο διλημμα ειχα, και τελικα αρχισα ακουστικη…Για τον ιδιο λογο που σου ειπε και ο masterofreality.
Καλα αν μπορουσα ντραμς, αντε γεια! :stuck_out_tongue:

Αν θές να παίζεις nirvana γίνε αυτοδίδακτη.Χαχαχαχαχαχαχα.

Πλάκα ξανα - κάνω !

Αν θές να παίζεις nirvana γίνε αυτοδίδακτη.Χαχαχαχαχαχαχα.

Πλάκα ξανα - κάνω ![/quote]
Πλακα πλακα εγω με 2 μηνες κιθαρα την εισαγωγη του Smells like teen spirit την επαιζα πιο καλα απο τον Cobain…

Βασικα ειμαι κιθαριστας μια κ που αυτο ειναι το οργανο που περνω πτυχιο.
αλλα παιζω κ αλα οργανα οπως φλαουτο, πλικτρα,μπασο, λιγα drums, φυσαρμονικα κ δυστηχως τραγουδαω…
Πιαστε ολοι ενα οργανο(εκτος απο το γνωστο) :stuck_out_tongue: κανει καλο :smiley: :smiley:

Αν θές να παίζεις nirvana γίνε αυτοδίδακτη.Χαχαχαχαχαχαχα.

Πλάκα ξανα - κάνω ![/quote]
Πλακα πλακα εγω με 2 μηνες κιθαρα την εισαγωγη του Smells like teen spirit την επαιζα πιο καλα απο τον Cobain…[/quote]

=D> =D> σου΄εύχομαι και το dumb που είναι και απ’τα αγαπημένα μου!!! =D> =D>

Αυτο πρεπει να ναι ακομα πιο ευκολο, I’ll give it a try…Κορυφαιο οντως… :wink:

electric guitar !
oh yeah !

Κιθαρα!!! Ηλεκτρικη κατευθειαν.

kai go ilektrikh edo kai kati mines

Ξεκινησα τη γνωριμια μου με τη μουσικη με ακουστικη κιθαρα αλλα το οργανο που αγαπησα και παιζω τα τελευταια 6 χρονια ειναι το ηλεκτρικο μπασο.