Αγαπημένες ενδεκάδες

O Γκουντγιονσεν σταθερη αξια ρε.
ΤΙΜΙΟΣ σεντερ φορ.
Οσους αστερες και να πηρε η Τσελσι στην Αμπραμοβιτς εποχη, ο Γκουντγιονσεν διατηρουσε παντα τη θεση του βασικου. Αυτο λεει πολλα.

Επισης θυμαμαι στην Τσελσι να εχω επιθετικο διδυμο Crespo - Drogba, με αναπληρωματικους τους Gudjohnsen - Corradi, και πεμπτη επιλογη ΠΑΝΤΕΛΗ ΚΑΠΕΤΑΝΟ. 8)

Εγώ πάντως είχα ανακαλύψει τον Καπετάνο στο μανατζερ απ’ όταν ήταν ακόμα Κοζάνη, πριν 9 χρόνια. Τεράστιο ταλέντο~!

Συμφωνω 100000% Αν και αντι για Μασερανο εναλλακτικη Εσιεν!!!

khune

vermaelen
pique
dani alves
clichy

essien
fabregas
iniesta
nasri

van persie
villa

και μια αστερατη

Αναστασοπουλος

πουλιδο
λαζαριδης
αργυροπουλος
μασαρα

μπαστια
καρδοσο
ριος
ζαιρι
μιλανο

σεζαρεκ

[B]Αγαπημένη ενδεκάδα Ολυμπιακού με συστημα 3-4-3[/B]

Γ.Aνατολάκης,Κουλουχέρης,Μπουλούτ,Μάρκο Νε,Ουρτάδο,Οσκαρ Γκονζαλεθ,Μπαμπαγκίντα,Ντάνι,Κούμπα(κάπως έτσι,ας με συγχωρέσει η μεγαλειότης του αλλά μου διαφεύγει το ακριβές επίθετο του),Μπόρχα.

Τερματοφύλακα δεν μπορώ να βρω.Βασικά,δεν χρειάζεται κιόλας…τόσο καλοί που είναι οι υπόλοιποι 10,τι να τον κάνουμε αυτόν στο τέρμα…:smiley:


πως γινεται να ξεχασες τετοιον ογκολιθο κατω απο τα γκολποστ?[-X

Ασχετοι παιδι μου…[-X

Κοίτα,θα τον έβαζα τον Λεμενς αφού ειναι τιτανοτεράστιος αλλά μου τη χαλάει το μαλλι του[-X

…ναι κιεμένα το μαλί του με χάλαγε…ας του κλείσουμε rdv με Τρύφωνα:p :slight_smile: :!:

απο ευρωπη οσους εχω δει
Casillas
Cafu Puyol Hierro Roberto Carlos
Xavi Iniesta
Figo Zidane Messi
Ronaldo

απο αεκ μπεστ ενδεκαδα
Sorrentino
Borbokis Dellas Wright Kasapis
Zagorakis Katsouranis
Savevski Tsiartas Lymperopoulos
Nikolaidis

και αναπληρωματικη
Atmatzidis
Georgeas Kyrgiakos Bruno Alves Georgatos
Kafes Paulo Assuncao
Lakis Rivaldo Maladenis
Blanco

απο ολους

[CENTER]Kahn

Cafu Nesta Maldini Carlos

Scholes
Gerrard Giggs
Zidane

Inzaghi Bergkamp[/CENTER]

Ειδικα απο το επιθετικο μου διδυμο εχω τρελες προσδοκιες ο ενας μπαλαδορος να κανει χαμο κ ο αλλος να σπρωχνει το τοπι μεσα

[CENTER]
[/CENTER]

[B][COLOR=“DarkRed”][SIZE=“4”][CENTER]
Marchegiani

Oddo[SIZE=“1”][COLOR=“White”]…[/COLOR][/SIZE]Nesta[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Stam [COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Mihajlovic

Simeone

Conceição[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Nedved

Veron

Salas[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Signori [/CENTER][/SIZE][/COLOR][/B]

[B]ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΝΤΕΚΑΔΑ[/B]

[B][COLOR=“DarkRed”][SIZE=“4”][CENTER]
Peruzzi

Pancaro [SIZE=“1”][COLOR=“White”]…[/COLOR][/SIZE]Couto[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Negro[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Favalli

Almeyda

Stanković[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]César
([B]Fuser[/B])[SIZE=“1”][COLOR=“White”]…
[/COLOR][/SIZE]
Bokšić

López[COLOR=“White”][SIZE=“1”]…[/SIZE][/COLOR]Crespo [/CENTER][/SIZE][/COLOR][/B]

*έχω κάνει μικρές παρατυπίες, αλλά δεν γινοταν αλλιώς…(chrisp.κάτω.!)
**παίχτες που έχουν αγωνιστεί κάμποσο καιρό και όχι μια σεζόν…αν και με μια σεζόν ή 2, υπάρχουν και πολύ μεγάλοι ποδοσφαιριστές…
***στους παγκόσμιους δυσκολεύομαι αρκετά…άλλη φορά…

Ας πω συνολικα για οσους εχω δει κανονικα και οχι απο βιντεο μονο,δηλαδη για την τελευταια δεκαετια περιπου.
Βασικοι:[CENTER]Van der Saar
Cafu Puyol Ferdinand Roberto Carlos
Scholes Xavi
Zidanne
Messi Rooney Ronaldinho[/CENTER]

Aναπληρωματικοι:[CENTER]Buffon
Daniel Alves Vidic Cannavaro Zambrotta
Essien Makelele
Iniesta
Giggs Drogba Henry[/CENTER]

με bold οι αλλαγες που εκανα σε σχεση με τη προηγουμενη φορα ,στη παρενθεση οι παλιες επιλογες

Υπερ-bump από το χρονοντούλαπο της Ιστορίας!

Είχαμε αλλού μια κουβέντα και σε συνδυασμό με το πόσο αστείο μου φαίνεται το να διαβάζω statements περί GOATs σε ομαδικά αθλήματα -όπως και οι “αναλύσεις” πίσω από αυτά- είπα να το ανασύρω γιατί έχει μερικά ωραία posts και 11άδες από χρήστες που δυστυχώς χάθηκαν μέσα στα χρόνια (ναι @romantic_7, εσένα εννοώ πρώτο από όλους), ενώ πάντα έχει ενδιαφέρον τι 11άδες μπορούν να προκύψουν όσο αλλάζουν οι καιροί και νεότεροι έρχονται σε επαφή με το άθλημα, οι μεγαλύτεροι γίνονται ακόμα πιο μεγάλοι -αλλάζοντας ίσως γούστα κάνοντας τον απολογισμό τους- και φυσικά τα κριτήρια του καθενός είναι διαφορετικά ως προς το πως αντιμετωπίζει το άθλημα στο μυαλό του…

Θα ποστάρω αργότερα κάποια στιγμή -γιατί θέλει λίγο ψακτική η φάση- μια ενδεικτική 11άδα μου σε ένα πχ 4-4-2, όχι απαραίτητα με παίκτες που θεωρώ ότι ήταν “καλύτεροι στη θέση τους” αλλά που βασικά εξυπηρετούσαν τον πρωτόλειο σκοπό τους -να με πορώνουν, ασχέτως διακρίσεων, τίτλων και χρυσών παπουτσιών, καλτσών ή σκούφων (μάλλον θα κοιτάξω να βγάλω και 1 αλλαγή στον κάθε ένα).

2 Likes