Εγκλήματα - Αγαπημένος Χαρακτήρας

Eίναι η αγαπημένη μου σειρά.
Όπως και πολλών άλλων φαντάζομαι.
Την αγαπάμε όλοι.
Την έχουμε εξυμνήσει όλοι στις “Αθάνατες Σειρές”.
Το βλέπουμε συνέχεια στις επαναλήψεις.
Αξίζει να έχει το δικό της τόπικ με το παραπάνω.

Απίστευτο χιούμορ.
Φοβερές και αξέχαστες ερμηνείες.

Είπα να βάλω και ένα poll να δούμε τις προτιμήσεις μας στους χαρακτήρες.
Να τονίσω ότι ΟΛΟΙ είναι ΥΠΕΡΟΧΟΙ.

Ποιον να πρωτοδιαλέξεις?:-k
Αδικείς τους άλλους έτσι…:frowning:

Ενιγουέι…

Οι συμπάθειές μου είναι η Σωσώ, Αλέκος , Τζόνυ , Κορίνα , Μάχη και αδυναμίες Αριστείδης (ο παππούς) , Αχιλλέας , Μιχαλάκης.
Δεν χώνεψα την Φλώρα και την Πέπη μόνο.

Αθηνόδωρος Προύσαλης (ο παππούς) all the way!!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: 8) 8) 8) 8)

Μοναδική σειρά, πολλές συμπάθειες, αλλά ή Σωσώ… είναι το ίνδαλμά μου! :lol: Δε τη χορταίνω με τίποτα! Η ηθοποιός, οι ατάκες της, το ντύσιμο/κομμώσεις/βάψιμο, όλα… :respect:

Τζόνυ! Απίστευτο γέλιο! Και δεύτερος έρχεται ο αθάνατος Αριστείδης!

Πολύ καλή σειρά, και με φοβερό και πρωτότυπο τέλος.

Απο τις 2-3 καλυτερες σειρες εver.
Κοχλας θεουλης, λατρευουμε!
Αλλα η αδυναμια ειναι η Σωσω, δαγκωτο.

Σήμερα έλιωσα πάλι με τον Αχιλλέα που έπαιζε στην παραλία και φώναζε την Φλώρα να τον δει:lol: :lol:
Τι ξεφτίλα θεέ…

Και μετά που έφτυσε στα μούτρα της Κορίνας και της Φλώρας το νερό που είχε καταπεί…:lol: :lol:

Σωσω δαγκωτο…

Ειδκή αναφορά στους καταπληκτικούς Γιάννης Μποσταντζόγλου ως Ηλίας (ξάδερφος του Αχιλλέα) και ο Φώτης Κουτσούμπας (δεν θυμάμαι όνομα του ηθοποιού).

ΑΑΑΑΑΑΦΘΟΝΟ ΓΕΛΙΟ…

:lol2: :lol2: :bow: :bow: :respect: :respect:

φαινομενικά και με “αντικειμενικά” κριτήρια η σωσώ και ο παππούς είναι η κορυφή. όπως, επίσης, η σειρά, στην ολότητα της, είναι ό,τι καλύτερο έχει περάσει από τη σύγχρονη ελληνική (κι όχι μόνο) τηλεόραση και και θέλει να έχει σχέση με χιούμορ. και, άμα λάχει, πατάει χάμω και πάμπολλες δραματικές σειρές. χάρη στη συγκεκριμένη σκηνή, λοιπόν, για μένα, ο Αχιλλέας είναι ο σημαντικότερος χαρακτήρας της σειράς. επιπλέον, δεν ξέρω ποιος είχε αναλάβει τη μουσική επιμέλεια, αλλά ο τύπος έκανε θαύματα. είναι πολύ σπάνιο να διαλέγονται ΤΟΣΟ ταιριαστά τραγούδια για την εκάστοτε σκηνή. ανέβαζε συχνά της σκηνές σε άλλο επίπεδο. σε γενικές γραμμές η σειρά ήταν θρίαμβος. μπράβο της.

Ο Παππούς για πλάκα. Ειδικά στο επεισόδιο παρωδία του Scream έδωσε ρέστα.

Επικό Poll!!Επική σειρά!!(προς πληροφόρηση την έχει γράψει ο ίδιος που έχει κάνει και το “είσαι το ταίρι μου”…Αυτά είναι σήριαλ…που είναι αυτά τώρα ρεεε???)

Όλοι οι χαρακτηρες ένας και ένας με πιο ξεχωριστούς Σωσώ, Μιχαλάκη, Αλέκο, Κορίνα και Τζόνυ αλλά the vote goes to: ΚΥΡ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ!!!ΜΕΓΑΣ…τρελά γέλια έχω κάνει!!!

Επική σειρά!Ψήφισα Σωσώ αλλά τώρα που το σκέφτομαι όλοι τους ήταν θεοί!
Ειδικά ο τύπος που τα είχε με την Κορίνα και τη φώναζε “Κουρίνα” και πέθανε πάνω στο καλό!:lol:

Ψηφίζω Σωσώ. Η καλυτερη. By far.
Mιλάμε για μεγάλο “εγκλημα”!:twisted: :twisted: :twisted:

Τζονυ για τις ατακες και μονο! Αν και ολοι ηταν ενας κι ενας…
“Η μερα φευγει ο Τζονυ ερχεται…”:lol: :lol:

Ρε, ναι, ρε! :smiley: Ο Φωτάρας που παντρεύτηκε την Κορίνα! Καλά θεϊκή φάτσα ο τυπάς. Θυμάμαι την ατάκα που είχε πετάξει στην Κορίνα (κατόπιν δουλέματος από Τζόνυ και Μιχαλάκη): ‘‘Φοβόμουνα μην πεταχτεί κανάς κροκόδειλος…’’. :lol: :lol:

H γκόμενα του Τζόνυ.

+1 :lol:

Πω πω, θυμάμαι ότι κάθε φορά που παιζόταν η σειρά μαζευόμασταν οικογενειακώς για να τη δούμε!!! 8O

Σωσώ … Τελος.

Koρινα ρε:lol: