Μαεστρο νετφλιξ

το μαεστρο του παπακαλιάτη θα πάει λέει στο νετφλιξ.
οκ κ πρέπει εγώ τώρα να του πω μπράβο ή να είμαι περήφανος για πάρτη του;
έχω δει 2 επεισόδια της σειράς και πέρα από την καλή φωτογραφία και σκηνοθεσία δε βλέπω κάτι καλό.
καταρχήν ο παπακαλιάτης είναι άθλιος σαν ηθοποιος.
δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη πλοκή.
οι διάλογοι είναι αφελείς ή εκνευριστικοι.
τα παιδιά που κάνουν τους εφήβους ειναι αντιδραστικά χωρίς λόγο.
η αλεξίου δεν κατάλαβα γιατί παίζει εκεί.
ο παπακαλιάτης δήθεν είναι ευαισθητοποιημένος με κοινωνικά θέματα και θιγει θέματα όπως η ενδοοικογενειακή βία και όλοι τον επαινούν γι’ αυτό λες και περιμέναμε από αυτον να μάθουμε ότι υπάρχει ενδοοικογενειακή βία ή λες και δεν έχουν υπάρξει άλλες σειρές με τετοια θέματα.
ο παπακαλιάτης ερωτεύεται μια ανήλικη αλλά δεν υπάρχει καθόλου χημεία μεταξύ τους.
η ανήλικη αυτή κόρη κράζει τα κορίτσια της γενιάς της ότι ακούνε μπουζούκια, ότι έχουν ερωτικές επαφές από μικρές και ότι θελουν να παντρευτούν ενώ αυτή είναι η ξεχωριστή που δεν μοιάζει με αυτές…
το γκει ζευγάρι επίσης δεν έχει χημεία. ο γιος είναι γκει ενώ όπως λέει νιώθει ερωτική έλξη και για κοπέλες. άρα δεν είναι γκει. ειναι μπαι.
επίσης ένα σωρό στερεότυπα για την ελληνική κοινωνία που παρουσιάζεται με τον χειρότερο τρόπο. αυτή την εικόνα θέλουμε να δείξουμε έξω; δε λέω πως δεν υπάρχουν όλα αυτά τα κακώς κείμενα αλλά δεν είναι μόνο αυτά. η σειρά μετα βίας δείχνει κάτι θετικό, μια θετικη όψη της κοινωνίας.
για όλους αυτούς τους λόγους δε χαίρομαι που το μαεστρο θα εκπροσωπήσει την ελληνική μυθοπλασία στο εξωτερικό.
εσείς τι λέτε;

Ότι είσαι σε λάθος θρεντ

λάθος;

Ναι πρέπει να πας στο “περί σειρών γενικά”

έκανα μια σεανς με τον χαικάλη και μου είπε οτι οι γκοστ θα παρουσιάσουν σύντομα τον επόμενο ΠΑΠΑ.
θα τον λένε ΠΑΠΑ ΚΑΛΙΑ, ΤΙ ?

Απο όλες τις χάλια σειρές που βγαίνουν, με διάλογο γραμμένο στο πόδι, για να γεμίζει 200 επεισόδια τη σεζόν, είναι πολύ καλύτερο. ειμαι στρέιτ, οπότε, δεν μπορω να πω οτι με συγκινει τπτ, ιδιαίτερα. το κλέλια αν και οχι ταλαντούχο, βλέπεται. αυτά. Σολωμου βεβαίως δεν είναι, να τα λέμε αυτά. αμα δεν παίρνεις και τα πόμολα παραμάζωμα …δεν γίνεται να κάνει τέχνη.

επίσης είμαι περίεργος, ποια η άποψή σου για το μποϋκοτάζ του Savage x Fenty, ελέω Τζονί ?

1 Like

Το ξανακουσα μετα απο χρονια, τιμιος

2 Likes

Εξαφανιζεται Η Μεγαλη Χιμαιρα του Καραγατση απο τα ραφια. τον εκανε μοδα ο Χριστοφορος -λες και τον ειχε αναγκη-

next thread, ποιο ειναι το αγαπημενο σας κομματι απο τα playlist του Χριστοφορου :stuck_out_tongue:

→ Καλημερα, εναν καφε παρακαλω εδω βαριεμαι να τον φτιαξω σημερα.

1 Like

Πολύ γαμάτη ήταν η φάση με το rap challenge. Ήταν ιδέα του Χαρμάνη, αυτός το είχε ξεκινήσει.

1 Like

μπιιιιτς.