Νέες κυκλοφορίες 2023

2 Likes

Αμάν τι έχει να γίνει… 18 Αυγούστου.

2 Likes
1 Like

φ-ι-λ-ο-σ-μ-ο-υ

1 Like

Ο παλιός shaman είναι αυτός ή με γελούν τα μάτια μου; :astonished:

καλυτερο opener 2023;

1 Like
2 Likes

It is a Soen song, alright

Έχουν κάνει λίγο πιο βρώμικο τον ήχο τους ήδη από το Imperial, και τους πάει. Το flashy solo και τα περίεργα φωνητικά σε ρεφρέν κλπ, του δίνουν ένα δυο διαφορετικά στοιχεία, αλλά μελωδικά δεν προσφέρει τίποτα… Ε καλά, πρώτο σίνγκλ είναι

1 Like

Περίμενα περίεργα φωνητικά στο ρεφραιν, δεν καταλαβα κάτι.
Flashy solo, είναι το σόλο που δεν είναι στο σημείο που περιμένεις, αλλά πετάγεται ξαφνικά?

Το εξώφυλλο, πάντως, το οποίο είναι μακράν καλύτερο και ωραιότερο από τα δύο προηγούμενα (ίσως και της μέχρι τώρα δισκογραφίας τους), παραπέμπει σε Porcupine Tree και “Disconnected” αντίστοιχα.

image

2 Likes

Ακούγονται πολύ ένρινα και προσεσαρισμενα, και προς το τέλος γίνεται πιο έντονο σε ένα σημείο. Δεν κάνει κάτι ακραίο, αλλά ακούγεται ιδιαίτερο.

Στο τέλος έχει φανερά autotune ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων ( δεν μου φαίνεται όμως ότι αυτό υπάρχει στις υπόλοιπες φορές μέσα στο τραγούδι). Τώρα για ενρινα, οκ γούστα είναι αυτά, εμένα μου άρεσε η φωνή που ανέβηκε λίγο στο ρεφραίν.

Το φλασι σόλο, είναι αυτό που είπα?

Δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοούσες, εγώ το είπα ως λίγο φανφαρώδες

1 Like

καλύτερο κλείσιμο δίσκου 2023!

2 Likes

Μας στεναχώρησε η φυγη του josh, αλλα…

α2

2 στα 2, presale ποτε πειτε μου…

5 Likes

χθες ελιωνα IAMX που μου ειχε ξεφυγει και τωρα εμαθα πως σημερα εκτος απο Rival Sons και Einar εχουμε και νεο Tigercub

ειναι κατι τετοιες μερες που σκεφτομαι πως θα ηθελα να εχω πεντε αυτια

2 Likes

Για αυτό εδώ το έπος έχει μιλήσει κανείς?
Φοβερός δίσκος το Darkfighter, με αποκορύφωμα - για 'μένα - το παρακάτω:

https://www.youtube.com/watch?v=yJL7qeyLTc4

3 Likes

Ενόψει και της συναυλίας, το The Beggar των Swans είναι εκεί έξω.

1 Like

Το άκουσα χθες και όντως, αν δεν είχα μπει να δω τις κριτικές του σάιτ δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι

Κρίμα για τέτοια μπάντα να περνάει στο ντουκου

Είναι πάρα πολύ καλό . Στα γνωστά υψηλότατα στάνταρ τους . Απολαυστικός και μικρός για τα σημερινά δεδομένα

Ο Ιούνιος μπήκε με τα μπούνια. ΑΧ7 , Foos , Rival sons

1 Like